2015. gads ERGO – rentablas izaugsmes gads

Pievienoja:

2015. gadā ERGO Baltijas valstīs sasniedzis strauju izaugsmi, uzņēmuma parakstīto prēmiju apjomam augot līdz 186 miljoniem eiro, kas ir par 14% vairāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmuma peļņa aizvadītajā gadā bija 4,33 miljoni eiro. ERGO apsteidzis vidējos tirgus izaugsmes rādītājus visos – nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanas segmentos, tādejādi palielinot savu tirgus daļu Baltijā līdz 13,5%. Baltijas apdrošināšanas tirgus pieaugums pērn bija mērāms 6,8%, savukārt ERGO sasniedza divkārt lielāku izaugsmi 13,9% apmērā.

2015. gadā ERGO klientiem Baltijas valstīs atlīdzībās tika izmaksāti 98 miljoni eiro, kas ir par 19,5% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Latvijā ERGO izmaksāto atlīdzību apjoms ir audzis pat par 40% un pērn klientiem Latvijā izmaksāti 29,7 miljoni eiro.

Latvijā lielāko izaugsmi 2015. gadā ERGO uzrādīja dzīvības apdrošināšanā ar parakstīto prēmiju apjoma pieaugumu par 33%, – laikā, kad tirgus vidējā izaugsme bija 8,5%. Tāpat augsti rādītāji sasniegti nedzīvības apdrošināšanā un veselības apdrošināšanā, ERGO Latvijā uzrādot apjoma pieaugumu attiecīgi 22% un 18% apmērā. Vadošā veselības apdrošinātāja pozīciju saglabāšanu galvenokārt veicināja sadarbības stiprināšana ar esošajiem partneriem un jaunajiem klientiem. Kopumā aizvadītajā gadā Latvijas apdrošināšanas tirgus auga par 7%, ERGO izaugsme bija trīs reizes straujāka – 23%.

Komentējot uzņēmuma 2015. gada darbības rezultātus, ERGO valdes priekšsēdētājs Baltijas valstīs Dr. Kestutis Bagdonavičius uzsver, ka stabilas pozīcijas starp Baltijas tirgus līderiem izdevies saglabāt sīvas konkurences apstākļos. „Savas izaugsmes stratēģijas ietvaros Baltijas valstīs esam sasnieguši teicamus rezultātus, turpinot apsteigt tirgus attīstības tempus visos apdrošināšanas segmentos. Galvenais parakstīto prēmiju pieauguma virzītājs pērn nedzīvības apdrošināšanā bija transportlīdzekļu apdrošināšana. Dzīvības un veselības apdrošināšanas segmentos izaugsmi veicināja mūža pensiju attīstība Igaunijā, banku klientiem sniegtie apdrošināšanas pakalpojumi Latvijā un labi veselības apdrošināšanas rezultāti Lietuvā. Pieaugot dzīvības apdrošināšanas apmēriem, būtiski palielinājies arī mūsu investīciju portfelis. Turklāt kopumā, mūsu uzņēmuma izaugsme saglabā augstus rentabilitātes rādītājus,” skaidro Dr. Bagdonavičius.

Pērn lielākā ERGO izmaksātā atlīdzība bija 1,5 miljoni eiro saistībā ar ugunsgrēku Lietuvā. Savukārt Latvijā lielākās atlīdzības ERGO izmaksāja par ugunsgrēka radītājiem zaudējumiem komercīpašumos – divos nozīmīgākajos negadījumos klientiem izmaksāti 411 un 324 tūkstoši eiro.

Inovācijas un digitalizācija – tie ir divi būtiskākie faktori, kas jāņem vērā, analizējot attīstības tendences Baltijas valstīs, norāda Dr. Bagdonavičius: „Mēs saskatām inovāciju kultūras attīstību apdrošināšanas tirgū, ko gandrīz kā obligātu nosaka straujā digitālās vides attīstība un izmaiņas klientu paradumos. Arī ERGO grupa visā pasaulē nopietni fokusējas uz šo aspektu ieviešanu savā darbā. Mēs esam pārliecināti, ka inovatīva domāšana un spēja izmantot novatoriskus risinājumus ir ļoti nozīmīga mūsu klientiem un partneriem.”

Dr. Bagdonavičius arī norāda, ka šogad stājās spēkā jaunās Maksātspējas II (Solvency II) prasības, kas nosaka jaunus regulējumus apdrošinātāju darbībai un augstākas kapitāla pietiekamības prasības. Savukārt klientiem tas sniegs lielāku pārliecību par apdrošinātāju spēju pildīt uzņemtās saistības.

Par ERGO Apdrošinātāju grupu
ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības un veselības apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Baltkrievijā.
2015. gadā ERGO apdrošināšanas sabiedrību parakstīto prēmiju apjoms Baltijā sasniedza 186 miljonus eiro. Mūsu pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei Baltijas valstīs uzticas vairāk nekā 550 000 klientu. ERGO klientiem Baltijas valstīs pērn apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāts vairāk nekā 98 miljoni eiro.
ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju grupā, kas ir pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, koncentrējoties uz biznesu Eiropā un Āzijā.
ERGO ir daļa no uzņēmuma Munich Re, kas ir viens no vadošajiem pārapdrošinātājiem un risku pārvaldītājiem pasaulē.

0