4. FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻA Latvijā tiks atklāta pirmdien, 14. martā

Pievienoja:

922x178-4Fin-ned

FKTK: Vairāk nekā 80% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka finanšu pratība jāapgūst un regulāri jāpilnveido līdz 25 gadu vecumam.

Ceturto reizi Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar partneriem rīkos FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻU 2016 (FIN 2016). Šogad, nodrošinot iedvesmas lekcijas un ekspertu diskusijas Latvijas reģionos, partneri kopā ar krājkasi Gudrīti dosies finanšu pratības ceļojumā, lai popularizētu finanšu pratības nozīmību mūsdienīga cilvēka dzīvē un sniegtu savus padomus ikvienam interesentam. FIN 2016 devīze Latvijā ir “Ceļojums finanšu pratībā”.

Ieva Upleja, FKTK Klientu skolas vadītāja: “Pavisam noteikti finanšu pratība ir 21. gadsimta kompetence, kas mūsdienīgam cilvēkam regulāri jāpilnveido. Visbiežāk pašu spēkiem. Mūsu jaunākais pētījums rāda, ka Latvijas iedzīvotāji to labi apzinās, jo vairāk nekā 80% ir pārliecināti, ka tas jāsāk darīt līdz 25 gadu vecumam. Visbiežāk cilvēki iedziļinās nodokļu jautājumu izpētē, kas skar viņus, tikai pēc tam pievēršot uzmanību savas privātās finanšu situācijas līdzsvarošanai ilgtemiņā. Vēl citus interesantus faktus uzzināsim no šīs aptaujas, kuru publiskosim FIN 2016 laikā.”

FKTK sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS š.g. februārī ir veikusi interneta aptauju “Latvijas iedzīvotāju attieksme pret finanšu pratību” ​, kurā noskaidroti veidi, kādos visbiežāk Latvijas iedzīvotāji pilnveido savu finanšu pratību. Pētījuma rezultāti tiks publiskoti FIN 2016 atklāšanas dienā 14. martā FKTK mājas lapā un izglītojošajā vortālā KLIENTU SKOLA: www.klientuskola.lv

FIN 2016 atklāšana notiks Rīgā pirmdien, 14. martā. Krājkase Gudrīte kopā ar FIN 2016 komandu 15.martā viesosies Talsos, savukārt 18.martā – Jelgavā, un abās šajās pilsētās tiek plānoti dažādām mērķauditorijām veltīti pasākumi dažādos tematos. Piemēram, iedvesmas lekcijās sabiedrībā pazīstami cilvēki ­ mūziķis Intars Busulis, pasaules apceļotāja Zane Eniņa, sporta speciālists Ivo Irbe, mūziķis Goran Gora un futbola kluba “Jelgava” direktors Jānis Vuguls iepazīstinās ar saviem padomiem finanšu plānošanā. Visi pasākumi būs bezmaksas un publiski pieejami jebkuram interesentam.

FIN 2016 partneri ir – FKTK, Banku augstskola, Rīgas Tehniskā universitāte, Talsu novada pašvaldība, Jelgavas dome un Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs, VISC, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Finanšu ministrija, Latvijas Banka, Labklājības ministrija un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, fondu birža Nasdaq Riga, Ekonomikas un kultūras augstskola, Junior Achievement Latvia, Latvijas Komercbanku asociācija un komercbankas ­ Swedbank, SEB banka un Nordea banka, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, u.c.

FIN tradicionāli norisinās vienlaikus ar citviet pasaulē notiekošajiem finanšu pratību veicinošiem pasākumiem – Child and Youth Finance International (CYFI) 5. Globālo naudas nedēļu (Global Money Week) un 2. Eiropas finanšu nedēļu, ko rīko Eiropas banku federācija.

Papildu informācija par aktivitātēm:

www.fktk.lv un FIN 2016 mājas lapā: www.finansunedela.lv

Global Money Week: http://www.globalmoneyweek.org/

Eiropas finanšu nedēļa​:http://www.europeanmoneyweek.eu/

Ceļojums finanšu pratībā

Turpmākai informācijai:

Ieva Upleja
FKTK Komunikācijas daļas
galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67774807, 29476003
ieva.upleja@fktk.lv

0