75% Latvijas iedzīvotāju raizējas par saņemto medicīnas pakalpojumu kvalitāti

Pievienoja:

Saskaņā ar jaunāko ERGO Drošības indeksa pētījumu Igaunijas iedzīvotāju bažas pretēji Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem saistībā ar veselību ir ievērojami mazinājušās. Igaunija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā iedzīvotāji savu noskaņojumu ar veselību saistītajos jautājumos novērtējuši par 7 punktiem augstāk nekā 2015. gada pētījumā. Skalā no -100 līdz +100 punktiem igauņi šo aspektu novērtējuši ar -7, latvieši ar -34, savukārt lietuvieši ar -31 punktu.

 

Kopumā ar veselību saistītie jautājumi no visiem ERGO Drošības indeksa aspektiem visu Baltijas valstu iedzīvotājus joprojām satrauc visvairāk. Šajā dimensijā visās trijās valstīs sniegts viszemākais vērtējums. To komentējot, ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse pauž: “Visticamāk, ka cēlonis Latvijas un Lietuvas iedzīvotāju pieaugošajām raizēm par veselības jomu meklējams valstu veselības aprūpes sistēmas atšķirībās.”

“Igaunijas iedzīvotāji jūtami mazāk piedalās medicīnas pakalpojumu finansēšanā nekā iedzīvotāji Latvijā un Lietuvā. Mēs Latvijā lielāko daļu ārstēšanās izdevumu sedzam paši vai izmantojot veselības apdrošināšanu. Latvijas un Lietuvas iedzīvotāju nedrošība attiecībā uz pastāvošo apdrošināšanas sistēmu atspoguļojas galvenokārt privātās medicīniskās apdrošināšanas apjomos, kas ar katru gadu visā Baltijā pieaug. Cilvēkiem ir vajadzīga apziņa, ka nepieciešamības gadījumā medicīnas pakalpojumi būs pieejami un kvalitatīvi, tādēļ arvien vairāk cilvēku rūpes par savu veselību izvēlas pārņemt savās rokās,” skaidro Ingrīda Ķirse.

 

73% Latvijas iedzīvotāju baidās, ka slimības gadījumā nespēs apmaksāt ārstēšanos, bet 74% – par to, ka varētu tik nopietni saslimt, ka būtu nepieciešama ilgstoša ārstēšana. Bažas šajā jautājumā gadu no gada ir vienādi augstā līmenī: 2014. gadā tie bija 72%, 2015. – 75%. Tāpat ERGO Baltijas valstu Drošības indekss liecina, ka 75% Latvijas iedzīvotāju raizējas par saņemto medicīnas pakalpojumu kvalitāti. Gadu gaitā viedoklis arī šajā jautājumā faktiski nemainās – gan 2014. gadā, gan 2015. gadā tie bija 74%.

“Iemesli tam visdrīzāk ir skatāmi kompleksi – veselības aprūpes sistēmā līdz šim novērots pastāvīgs finansējuma trūkums, nereti uz pakalpojumu saņemšanu var nākties ilgi gaidīt, medicīnas pakalpojumi ir dārgi, ja par tiem jāmaksā no savas kabatas utt. Tajā pašā laikā Latviju joprojām ne tuvu nevar pielīdzināt Rietumeiropas valstīm, kur pret uzkrājumu veidošanu nebaltām dienām un apdrošināšanu valda nesalīdzināmi lielāka izpratne, apzinoties tā nepieciešamību un ieguvumus pašu un ģimenes drošības un labklājības nodrošināšanā,” norāda Ingrīda Ķirse.

Veselības apdrošināšana Latvijā ir apmēram 400 000 iedzīvotāju, un lielākajai daļai to nodrošina darba devēji, pilnībā vai daļēji sedzot ar polises iegādi saistītos izdevumus. Kopumā veselības apdrošināšanas klienti atlīdzībās Latvijā 2016. gadā saņēma 55,8 milj. eiro, kas ir par 11,6% vairāk nekā 2015. gadā.

 

ERGO Drošības indeksa dati iegūti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju aptaujā interneta vidē. To izstrādāja un īsteno apdrošināšanas sabiedrība ERGO sadarbībā ar pētījumu centru SKDS. Kopumā tika aptaujāti 1005 pastāvīgie iedzīvotāji katrā valstī vecumā no 18 gadiem līdz 74 gadiem.

 

Par ERGO Apdrošinātāju grupu

ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības un veselības apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Baltkrievijā. 2016. gadā ERGO tika atzīts par mīlētāko apdrošināšanas zīmolu Latvijā.

ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei Baltijas valstīs uzticas vairāk nekā 650 000 klientu. 2016. gadā ERGO apdrošināšanas sabiedrību parakstīto prēmiju apjoms Baltijā sasniedza 206 miljonus eiro.

ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju grupā, kas ir pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, koncentrējoties uz biznesu Eiropā un Āzijā. ERGO ir daļa no uzņēmuma Munich Re, kas ir viens no vadošajiem pārapdrošinātājiem un risku pārvaldītājiem pasaulē.

0