AAS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA Baltic) akcionāru loks paplašinās ar vienu no vadošajiem apdrošinātājiem Eiropā “Vienna Insurance Group AG” (VIG)

Pievienoja:

AAS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA Baltic) akcionāru loks paplašinās ar vienu no vadošajiem apdrošinātājiem Eiropā “Vienna Insurance Group AG” (VIG). Darījums tiks realizēts pēc nepieciešamo atļauju saņemšanas no nozares uzraugošajām institūcijām.

AAS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA Baltic) akcionāru lokam, kurā šobrīd 100% ir “BTA Insurance Company” SE, pievienosies Austrijas apdrošinātājs “Vienna Insurance Group AG” (VIG). Akcionāru struktūras izmaiņas paredz BTA Baltic autonomu attīstību Baltijas tirgū, saglabājot operatīvu lēmumu pieņemšanu un augstas kvalitātes servisu BTA klientiem. Uzņēmuma zīmols un līdz šim demonstrētās vērtības saglabāsies.

„Ar šo darījumu mēs esam sasnieguši svarīgu VIG stratēģiskās attīstības mērķi Baltijā. Mēs esam nozares līderi gan dzīvības, gan nedzīvības apdrošināšanā Baltijas valstīs, kas ekonomiskas attīstībā ir viens no interesantākajiem reģioniem Eiropas Savienībā. Turklāt šī izaugsme paver ļoti labas iespējas dažādu dzīvības un nedzīvības apdrošināšanas produktu pārdošanai,” sacīja Francs Fukss, VIG Valdes loceklis, kura atbildībā ir Baltijas valstu tirgi.

“Vienna Insurance Group AG” (VIG) ir vadošais apdrošināšanas koncerns Austrijā, kā arī Centrālajā un Austrumeiropā. Apmēram 50 kompānijas 25 valstīs veido koncernu ar spēcīgu vārdu un ciešu sadarbību ar klientiem. Koncernam ir 190 gadu ilga pieredze apdrošināšanas nozarē, tas nodarbina 23 000 darbinieku un ir izteikts līderis savos galvenajos tirgos.

AAS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA Baltic) ir “BTA Insurance Company” SE (BTA) meitas uzņēmums, kas uzsācis darbību Baltijā ar š.g. 1. jūliju pēc veiksmīgi pabeigta reorganizācijas procesa, nodalot Biznesa darbību Baltijā un pārējā Eiropā. BTA Baltic ir saņēmusi licenci visu veidu apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanai, kas ļauj uzņēmumam piedāvāt klientiem visu veidu apdrošināšanas pakalpojumus Baltijas valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

2014. gadā BTA Baltic ir parakstījusi bruto prēmijas ap 117 miljonu eiro vērtībā (2013. gadā – 112 miljonu eiro vērtībā), kur Lietuvas īpatsvars ir 46,1% no kopējās parakstītās bruto prēmijas, Latvijas – 40,5% un Igaunijas – 13,4%. 40% no parakstītajām bruto prēmijām tika parakstītas OCTA apdrošināšanas veidā un vairāk kā 20% no parakstītajām bruto prēmijām – KASKO apdrošināšanā. Īpašuma apdrošināšana sastāda 10% parakstīto bruto prēmijās un veselības apdrošināšanā – 9%. Peļņa pirms nodokļiem 2014. gadā sasniedza 10,6 miljonus eiro (2013. gadā – 6,6 miljonus eiro) un BTA Baltic kombinētais rādītājs sastāda 94%.

BTA ir vairāk kā 20 gadu pieredze Baltijas valstīs, nodrošinot vienu no vadošajām tirgus pozīcijām Latvijā un Lietuvā, ar 12% Baltijas apdrošināšanas tirgus daļu.
Uzņēmumam Latvijā ir aptuveni 20% apdrošināšanas tirgus daļa, kas padara to par otro lielāko nedzīvības apdrošinātāju tirgū. Uzņēmums arī ir otrais lielākais nedzīvības apdrošinātājs Lietuvā ar aptuveni 14% tirgus daļu. BTA Baltic ir Igaunijas septītā lielākā apdrošināšanas sabiedrība ar 6% tirgus daļu. Ar BTA Baltic daļu iegūšanu VIG kļūs par vienu no trim lielākajiem nedzīvības apdrošinātājiem Baltijas valstu tirgū.

BTA Baltic ir viens no plašākajiem pārdošanas filiāļu tīkliem, 154 pārdošanas struktūrvienības visā Baltijā. Šobrīd uzņēmumā strādā 951 darbinieks, kas BTA Baltic uzņēmumu iekļauj vadošo nodokļu maksātāju uzņēmumu grupā.

Jānis Lucaus, AAS “BTA Baltic Insurance Company” Valdes priekšsēdētājs: “BTA Baltic finanšu rezultāti apliecina veiksmīgi īstenotu biznesa stratēģiju, veicot BTA uzņēmuma sadalīšanu atbilstoši biznesa ģeogrāfiskam dalījumam. Turpinot biznesa darbību Baltijā, esam saglabājuši līdzšinējos darbības pamatprincipus – piedāvāt klientu prasībām atbilstošus un kvalitatīvus apdrošināšanas pakalpojumus, izmantot jaunākās tehnoloģijas uzņēmuma attīstības veicināšanā, garantēt stabilitāti un drošu saistību izpildi. Esam gandarīti par Austrijas apdrošinātāja VIG investīciju veikšanu BTA Baltic uzņēmumā, kas pavērsīs mums jaunas attīstības iespējas un nodrošinās starptautisku pieredzes izmantošanu apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanā Baltijas valstīs.”

Darījuma veikšanā BTA ir konsultējuši “KPMG Corporate Finance” un juristu firma Vilgerts.

Vienna Insurance Group (VIG) ir vadošais apdrošināšanas speciālists Austrijā un Centrālajā un Rietumeiropā. Aptuveni 50 uzņēmumi 25 valstīs veido Grupu ar senām tradīcijām, spēcīgu zīmolu un ciešu sadarbību ar klientiem. Koncernam ir 190 gadu ilga pieredze apdrošināšanas nozarē, tas nodarbina 23 000 darbinieku un ir izteikts līderis savos galvenajos tirgos. Tas ļauj koncernam veiksmīgi īstenot savas ilgtermiņa izaugsmes iespējas reģionā, kuru apdzīvo 180 miljoni cilvēku. Vienna Insurance Group ir koncerns ar labāko ATX reitingu – labākais Vīnes biržā. Tā akcijas kotējas arī Prāgas biržā.

Plašāka informācija:
AAS “BTA Baltic Insurance Company”
Agnese Grinberga
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr. +371 27828796
agnese.grinberga@bta.lv

VIENNA INSURANCE GROUP
Public Relations
Schottenring 30
1010 Vienna

Alexander Jedlicka +43 50 390-21029, alexander.jedlicka@vig.com
Silvia Polan +43 50 390-21064, silvia.polan@vig.com
Julia Thaller +43 50 390-26814, julia.thaller@vig.com

0