AAS Gjensidige Baltic: Teju katrs trešais Ventspils iedzīvotājs ikdienā lieto atstarotājus

Pievienoja:

Gada laikā no 28% uz 38%, palielinājies to Ventspils iedzīvotāju skaits, kas ikdienā savas drošības uzlabošanai lieto atstarotājus, liecina Gjensidige veiktā aptauja.  

Aicinot cilvēkus rūpēties par savu drošību diennakts tumšajā laikā, AAS “Gjensidige Baltic” 19.oktobrī Ventspilī turpināja nu jau par tradīciju kļuvušo sociālo kampaņu, kuras laikā iedzīvotājiem tiek dalīti atstarotāji. Tā tiek organizēta, lai informētu un izglītotu Latvijas iedzīvotājus par atstarotāju lietošanas nozīmi. Akcijas laikā 12 Latvijas pilsētās iedzīvotājiem tiks dāvināti vairāk nekā 15 000 atstarotāji.

Aptaujājot Ventspils iedzīvotājus, tika noskaidrots, ka palielinājies to ventspilnieku skaits, kas atzīst, ka atstarotājus lieto ne tikai tumšajā gada laikā, bet visu gadu. Turklāt, apzinīgāki kļuvuši gan pieaugušie, gan skolēni.

Tiekoties ar Ventspils 1.pamatssklas 5.- 7.klašu skolēniem, atklājās, ka atstarotājus ikdienā lieto 40% skolēnu, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir nemainīgs daudzums. Šoreiz kopā ar TV raidījumu vadītājiem Martu Selecku un Gustavu Terzenu mazie ne vien demonstrēja savas zināšanas par satiksmes drošību un uzklausīja vērtīgus ieteikumus, bet arī piekrita kļūt par savas ģimenes “Drošības aģentu”, kurš uz atstarotāju lietošanu mudinās visu ģimeni.

Nozīmīgu faktu atklāja kampaņas laikā veiktā Ventspils iedzīvotāju aptauja – no 900 aptaujātajiem iedzīvotājiem šogad 38% līdzi bija savs atstarotājs. Turklāt, saņemot dāvanā Gjensidige atstarotājus, vēl 20% aptaujāto apņēmās turpmāk tos  lietot ik dienu, tādējādi būtiski palielinās to Ventspils iedzīvotāju skaits, kuri autovadītājiem būs redzami. Noraidoši pret atstarotāju izmantošanu bija 30% respondentu, galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēki.

Šogad Gjensidige kampaņai pievienojās arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas ārsts un valdes loceklis Dainis Gīlis, kurš vienlaikus ir arī Ventspils pilsētas domes deputāts. Par ventspilnieku atsaucību Gjensidige kampaņai viņš pauda gandarījumu: “Iepriecina, ka gājēji kļūst arvien redzamāki, it īpaši, tuvojoties gada tumšākajam laikam, kad negadījuma risks būtiski palielinās. Strādājot slimnīcā redzu, ka rudenī palielinās to pacientu skaits, kuri slimnīcā nokļuvuši ceļu satiksmes negadījumu dēļ. Šajās situācijās, diemžēl, neiztiek arī bez smagām galvas traumām, kas cilvēku uz mūžu nolemj bezpalīdzīgam stāvoklim. Prieks, ka pakāpeniski tomēr palielinās to ventspilnieku skaits, kas labprāt lieto gan šādās sociālās kampaņās dāvātos uzņēmumus atstarotājus, gan arī pašu sarūpētos”. Dainis Gīlis kā būtisku uzlabojumu vērtē arī to, ka atstarojoši materiāli ir iestrādāti drēbēs, jo īpaši bērnu apģērbā. “Tādējādi bērni tiešām ir “spīdīgi” un tumšā laikā labi pamanāmi. Sarežģītāka situācija gan ir ar pieaugušajiem, kas par savu drošību domā mazāk. Tādēļ Gjensidige akcija, kurā pie atstarotājiem tiek arī pieaugušie, ir īpaši vērtīga,” uzskata Ziemeļkkurzemes reģionālās slimnīcas galvenais ārsts.

Tikmēr Gjensidige Ventspils filiāles vadītāja Sanita Špude neslēpa sarūgtinājumu par ventspilnieku rezervēto attieksmi pret atstarotāju nēsāšanu un ieinteresētību par kampaņu: “Par spīti jau laikus publiskotajai informācijai, ka gaidāma atstarotāju dalīšanu, īpašu interesi un aktivitāti no iedzīvotāju puses nesagaidījām. Redzam, ka Ventspilī ir jāstrādā ar iedzīvotājiem, skaidrojot, cik būtiska loma atstarotājiem ir ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam. Visi zina, ka atstarotāji ir jālieto, taču 62% ventspilnieku tos nelieto. Turklāt aptaujā 23% iedzīvotāju neslēpa, ka atstarotāju lietošanai nesaskata jēgu. Tā ir ļoti bēdīga statistika,” atzīst S.Špude. Viņa gan pauda gandarījumu par to, ka par spīti iedzīvotāju rezervētai attieksmei, atstarotāju lietošana Ventspilī gada laikā tomēr kļuvusi populārāka. “Ventspils 1.pamatsskolā pārrunājām drošas satiksmes pamatnoteikumus un devām bērniem iespēju no atstarojošajiem materiāliem izgatavot savus atstarotājus. Kā piemiņu skolai dāvājām spēli “Ceļš uz mājām”, kas bērniem interesantā veidā atgādinās par drošības noteikumiem un neļaus tiem piemirsties. Ceru, ka bērni pildīs solījumu kļūt par savas ģimenes “Drošības aģentiem” un uz atstarotāju lietošanu mudinās arī savus vecākus un vecvecākus,” tā S.Špude.

S.Špude atzinīgi novērtē arī Ventspils pilsētas domes iesaisti kampaņā, kas uzskatāmi parāda, ka pašvaldībai savu iedzīvotāju drošība rūp un domnieki ir gatavi aktīvi iesaistīties tās uzlabošanā.

Gjensidige atgādina: “Domājot par visu ceļu satiksmes dalībnieku drošību tumšajā diennakts laikā, atstarotāji ir jānēsā ne tikai ārpus apdzīvotajām vietām, bet arī apdzīvotās vietās. Gājējiem un velosipēdistiem slikti apgaismotās vietās ir jālieto atstarojošs apģērbs, vislabāk – atstarojošā veste.”

0080 0166 0236 0244 gjensidige-logo-kvadrāts_JPG

 

0