AAS Gjensidige Baltic apdrošināšana leģendārā skrējiensoļojuma Rīga – Valmiera 2016 dalībniekus un brīvprātīgi strādājošos par 261 000 eiro

Pievienoja:

gjensidige_main logo_cmyk

Jau šonakt pusnaktī pie Brīvības pieminekļa tiks dots starts leģendārajam Latvijas ultramaratonam “Skrējiensoļojums Rīga – Valmiera 2016”. Šogad skrējienam cauri naktij no Rīgas līdz Valmierai pieteicies maksimāli pieļaujamais dalībnieku skaits – 124 skrējēji. Pateicoties AAS “Gjensidige Baltic” atbalstam, pirmo reizi skrējiensoļojuma vēsturē ir apdrošināts katrs tā dalībnieks un brīvprātīgi strādājošais, kā arī finiša pasākums Valmierā.

Skrējiena organizators Matīss Vecvagaris atzīst, ka skrējēju interese par iespēju piedalīties leģendārajā maratonā bijusi milzīga un dalībai apstiprināti tika pirmie un aktīvākie kandidāti. “Šis nav plašs masu pasākums, kurā var skriet katrs, kurš vēlas. Mums būtiskāka par dalībnieku skaitu ir ultramaratona simboliskās nozīmes saglabāšana, kā nekā – 1989.gadā skrējiensoļojums Rīga – Valmiera bija viens no neatkarības atgūšanas simboliem un dalībnieku numurus tolaik rotāja uzraksts “Brīvību Latvijai!”. Brīvības un neatkarības ideja ir skrējiensoļojuma pamats vēl joprojām un arī šodien dalībnieku numurus rotās autentiskā stilā saglabātais uzraksts “Brīvību Latvijai!”,” uzsver organizators. Matīss Vecvagaris atzīst, ka maksimāli pieļaujamais dalībnieku skaits – 124 skrējēji, pieteicās vienas nakts laikā. “Otro gadu skrējēju skaita limits ir 107, tikpat, cik kilometru trasē. Savukārt skaitlis 124 veidojas no tā, ka bez dalības maksas skrien tie 6 vēsturiskie skrējēji, kas piedalījās arī 1989.-1993.gados, un papildus tam 11 cilvēki ziedoja 107 eiro labdarībai, tādēļ viņiem nodrošinām sava veida bezmaksas dalību. Tā veidojas dalībnieku skaits – 124, bet pārējiem gribētājiem bija iespēja piedalīties pasākumā vien kā brīvprātīgajiem,” skaidro M.Vecvagaris.

Saglabājot simbolisko ideju, ar katru gadu skrējiensoļojums domā arī par attīstību. Šajā gadā, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar apdrošināšanas akciju sabiedrību “Gjensidige Baltic” pirmo reizi skrējiensoļojums Rīga – Valmiera ir arī apdrošināts. “Gjensidige Baltic” par vienu no savām šā gada prioritātēm ir izvirzījusi sporta un veselīga dzīvesveida atbalstīšanu. Skrējiensoļojums Rīga – Valmiera ir pirmais, taču droši – ne pēdējaissporta pasākums, kurā esam priecīgi piedalīties. Būtiski, ka maratonu atbalstām ne vien nodrošinot pilu apdrošināšanas paketi gan pašam pasākumam, gan arī katram tā dalībniekam un katram brīvprātīgajam, bet tājā skrienam arī paši. Gjensidige pārstāvēs mūsu lieliskā un sportiskā darbiniece Baiba Močāne, kurai pašai šis būs jau otrais gads, kad viņa kā skrējēja startēs leģendārajā maratonā,” stāsta Gjensidige Baltic mārketinga nodaļas vadītāja, Zane Liepa. Visu skrējēju un brīvprātīgo apdrošināšanas summa ir 261 000 eiro. Papildus vēl par 14 000 eiro Gjensidige apdrošinājusi finiša pasākumu Valmierā.

Paredzēts, ka ar Gjensidige gādību visiem skrējiensoļojuma dalībniekiem tiks dāvināti atstarotāji, lai skrējēji tumsā uz šosejas būtu labāk pamanāmi, kā arī pirms starta pie Brīvības pieminekļa kā fiziski, tā arī emocionāli smagajam pārbaudījumam būs iespēja kopīgi iesildīties.

Skrējiensoļojuma Rīga – Valmiera2016 starts pie Brīvības pieminekļa tiks dots precīzi pusnaktī no piektdienas uz sestdienu – 2.aprīli.

Par skrējiensoļojumu Rīga – Valmiera

Trešās atmodas laikā skrējiensoļojums Rīga – Valmiera bija viens no neatkarības atgūšanas simboliem. Tiesa, tolaik tautā to vairāk dēvēja par “Goliātu pastaigu” 24 stundu garumā. No 1989. līdz 1993. gadam skrējiens notika vasaras mēnešos, šobrīd tas martā aizsāk oficiālo skriešanas sezonu.

Atjaunotais skrējiens no Rīgas uz Valmieru ir nostiprinājis savas pozīcijas Latvijas ultramaratonu vidū, kas jau pērn kļuva par starptautisku labdarības pasākumu – visi pasākumā iegūtie līdzekļi tiek novirzīti sešgadīgam puikam Jēkabam no Valmieras, kura cieš no kustību traucējumiem, veselības atgūšanai.

Kopējais distances garums ir 107 kilometri. Trases rekords ir nemainīgs 24 gadus, kopš 1992.gada neviens nav pārspējis leģendārā ultramaratonista Georga Jermolajeva finiša laiku – astoņas stundas, viena minūte un 38 sekundes.

Vienlaicīgi šis būs arī 2016. gada Latvijas čempionāta ultra garajos skrējienos 1. posms.

0