AAS Gjensidige Baltic atgādina: Gatavojoties drošai apkures sezonai, ciemos jāaicina skursteņslauķis

Pievienoja:

gjensidige-logo-kvadrāts_JPG

Lai arī septembris lutina ar patīkamiem laika apstākļiem, gaisā jūtams dzestrums, kas atgādina – apkures sezona vairs nav aiz kalniem. AAS Gjensidige Baltic atgādina, lai apkures sezona aizritētu droši, pienācis laiks parūpēties par savām apkures ierīcēm un dūmvadiem. Lai arī ar 1. septembri likums privātmāju īpašniekiem ļauj skursteni tīrīt pašiem, apdrošinātājs aicina – ja par savu meistarību neesat pārliecināti, drošāk ir uzticēties sertificētam skursteņslauķis.  

Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) datiem, katru gadu apmēram desmitā daļa no visiem ugunsgrēkiem izceļas tieši apkures ierīču bojājumu, neatbilstošas ekspluatācijas vai sodrēju dēļ. Visvairāk bojā gājušo un cietušo cilvēku ugunsgrēkos, kas saistīti ar apkuri ir tieši dzīvojamajā sektorā un šogad līdz maija beigām, kad noslēdzās aktīvā apkures sezona, VUGD reģistrēja 1440 ugunsgrēkus tieši dzīvojamā sektorā. Traģiskās nelaimes, kurās cieš cilvēki un tiek bojāts īpašums, var novērst regulāri veicot dūmvadu tīrīšanu un apsekojot apkures ierīču tehnisko stāvokli.

Lai jaunā apkures sezona noritētu bez nelaimēm, AAS Gjensidige Baltic atgādina , ka šobrīd ir pēdējais laiks pārbaudīt sava mājokļa apkures sistēmu un sagatavot to aktīvam darbam, turklāt procesam vēlams piesaistīt zinošus speciālistus. “Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem no 1.septembra privātmāju īpašnieki un apsaimniekotāji ir tiesīgi pašu spēkiem tīrīt apkures sistēmas un dūmu izvadkanālus. Taču aicinām iedzīvotājus uz atbildīgu pieeju visos jautājumos, kas skar drošību un apkures ierīces sagatavošana darbam ir viens no tādiem. Tādēļ pirms darbu uzsākšanas aicinu izvērtēt savas zināšanas un prasmes veicamajam darbam. Ja nav pārliecības par to, ka dūmvadu iztīrīsiet kārtīgi, iesakām darbu uzticēt speciālistam, kas ar savu parakstu arī apliecinās – apkures ierīce un dūmvads ir gatavs drošai kalpošanai jaunajā sezonā,” aicina AAS Gjensidige Baltic Īpašumu produktu vadītāja – riska parakstītāja Kitija Lase.

Ar speciālista uzrunāšanu gan vilcināties vairs nedrīkst. Rīgas Grīziņkalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības valdes priekšsēdētājs Stanislovs Sungaila apstiprina: jau šobrīd rindās uz skursteņslauķis ir jāgaida vidēji 2 nedēļas.  “Tas nozīmē, ka šodien sarunāts, skursteņslauķis pie jums varēs ierasties tikai septembra beigās vai oktobra sākumā, kad sals un aukstums jau kodīs degunā. Turklāt ir jāatceras, ka, lai amata meistars varētu veikt apkopi  apkures sistēmai un iztīrīt dūmvadu, tā nedrīkst darboties vismaz diennakti – pretējā gadījumā tiek bojāts meistara inventārs. Tādēļ, lai pašiem nebūtu jādzīvo aukstumā vai jākurina krāsns par kuras tehnisko stāvokli nav īstas skaidrības, mudinām par drošību parūpēties jau tagad nevis laikā, kad paliks patiešām,” tā Stanislovs Sungaila.

Papildus tam, Gjensidige vērš arī iedzīvotāju uzmanību uz būtisko papildus drošību, ko mājoklim un iedzīvotājiem var sniegt dūmu detektors. “Analizējot VUGD datus, ir redzams, ka lielākoties ugunsgrēkos bojāgājušo nāves cēlonis ir nevis fiziski apdegumi, bet gan nosmakšana. Tādēļ vēlreiz vēlamies vērst iedzīvotāju uzmanību uz to, cik būtisks faktors drošībai ir dūmu detektors, kas var kļūt par dzīvības glābēju. Esam gandarīti, ka jau tagad aizvien palielinās to iedzīvotāju skaits, kuri dūmu detektorus mājoklī uzstāda brīvprātīgi,” stāsta Kitija Lase.

Viņa atgādina, ka jau 2020.gada janvārī visā dzīvojamā sektorā dūmu detektori būs obligāta prasība.

 

Par AAS “Gjensidige Baltic

Apdrošināšanas akciju sabiedrība “Gjensidige Baltic” ir Norvēģijas nedzīvības apdrošināšanas kompānijas Gjensidige Forsikring meitas uzņēmums Baltijā, kas piedāvā visus nedzīvības apdrošināšanas veidus. Gjensidige Baltic akcionāri Gjensidige Forsikring pirmsākumi meklējami 19.gs. 20.gados, lai gan Gjensidige vārds (tulkojumā no norvēģu valodas nozīmē „savstarpēji saistīts”) tiek lietots kopš 1932.gada. Norvēģijā Gjensidige pārvalda trešo daļu no nedzīvības apdrošināšanas tirgus. Kompānijas meitas uzņēmumi darbojas Baltijā, Dānijā un Zviedrijā. Vairāk par  Gjensidige akcionāriem un meitas uzņēmumiem pasaulē var uzzināt šeit: www.gjensidige.no

 

0