AAS Gjensidige Baltic vēl, lai Jāņu brīvdienas ir piepildītas tikai ar priecīgiem notikumiem

Pievienoja:

Lai garās Jāņu brīvdienas saistās tikai ar līksmiem un priecīgiem notikumiem, AAS “Gjensidige Baltic” atgādina par drošību, kas jāievēro atpūtā un par pasākumiem, kas veicami uz ilgāku laiku pametot mājokli bez uzraudzības.

Lai arī gadu no gada pirms Jāņu brīvdienām daudz tiek runāts par drošu svētku svinēšanu, statistika liecina, ka svētkos dažādu traumu un negadījumu skaitam ir tendence palielināties. Tādēļ arī Gjensidige vēlreiz mudina svinēt svētkus līksmi, bet droši. “Īpaši vēlamies mudināt vecākus parūpēties par bērnu drošību. Neatstāt viņus vienus pie ūdeņiem vai ugunskuru tuvumā, kur nelaime var notikt acumirklī. Tāpat arī atgādinām par samērīgumu mielojoties ar dažādiem Jāņu labumiem. Vēlamies aicināt pievērst uzmanību gan savai, gan arī savu tuvinieku un draugu drošībai, lai Jāņi atmiņā paliek vien ar skaistiem un priecīgiem brīžiem,” atzīst AAS “Gjensidige Baltic” Mārketinga nodaļas vadītāja Zane Liepa.

Vienlaikus viņa uzsver, ka dodoties svinībās ir jāparūpējas arī par sava mājokļa drošību. “Ir lieliski, ja esat draudzīgās attiecībās ar kaimiņiem, kuriem var palūgt pieskatīt dzīvokli, kamēr pats esat devies uz laukiem. Savukārt zagļu uzmanības novēršanai var kalpot arī kādā istabā atstāta degam gaisma, kas radīs iespaidu, ka dzīvoklis nav tukšs,” viltībās, kas var noderēt dalās Zane Liepa. Ja attiecības ar kaimiņiem ir draudzīgas, var palūgt, lai vismaz reizi dienā kāds dzīvokli apmeklē un pārliecinās, ka viss ir kārtībā.

Uz ilgāku laiku atstājot dzīvokli tukšu, ir ieteicams arī noslēgt ūdens padevi un atvienot no strāvas ierīces kurās sprieguma svārstību dēļ var rasties īssavienojums. “Dzīvokļos raksturīgākie apdrošināšanas gadījumi ir saistīti ar noplūdēm. Tostarp gana izplatīti ir gadījumi, kur noplūde notikusi veļas vai trauku mašīnas dēļ, tādēļ atstājot mājokli uz ilgāku laiku ir svarīgi parūpēties par to, lai ūdens padeve būtu slēgta,” tā Zane Liepa.

Par piesardzību viņai aicina padomāt arī dodoties uz svinību vietu un paturēt prātā, ka jebkura laba atpūta nav savietojama ar pārmērīgu alkohola lietošanu. “Arī lecot pāri ugunskuram iesakām izvērtēt savu varēšanu un atcerēties, ka īpaši riskanta ir lēkšana pāri ugunskuram sintētiskā apģērbā , arī zeķubiksēs, kas traumas risku palielina,” tā Zane Liepa, piebilstot, ka arī apdrošināšanas polise būs papildus drošības spilvens, kas, notiekot negadījumam, var izrādīties būtisks atbalsts.

Lai visiem priekpilni un droši svētki!

 

Papildu informācija:
Zane Liepa
Gjensidige Baltic
Mārketinga nodaļas vadītāja
e-pasts: zane.liepa@gjensidige.lv
Mob.: +371 26557132

 

Zane Auziņa
Baltijas komunikāciju centrs
Gjensidige Baltic sabiedrisko attiecību pārstāve
e-pasts: zane@komunikacijas.lv
Mob.: +371 28304214

0