AAS Gjensidige Baltic vēl sekmīgu jauno mācību gadu un atgādina – ne visām vērtīgām mantām jābūt bērna mugursomā

Pievienoja:

Dārgs telefons, planšetdators un citas vērtīgas mantas skolēna mugursomā palielina risku vērtīgajām mantām pievērst ļaundaru uzmanību. Tādēļ AAS “Gjensidige Baltic” mudina vecākus izvērtēt to, kādas mantas ļaut skolēnam ņem līdzi uz skolu, kā arī aicina bērniem izskaidrot uzvedības normas, kas palīdzēs izvairīties no nepatīkamām situācijām un šaubīgām personām. Būtiski gan arī atcerēties, ka notiekot zādzībai, laupīšanai vai pašam bērnam sastrādājot nepatikšanas, atbalsts var būt arī apdrošināšanas polise.

“Satikšanās ar draugiem pēc garajām vasaras brīvdienām ir priecīgs notikums. Bērni steidz ne vien pārrunāt vasarā piedzīvoto, bet arī mēdz izrādīt vērtīgās dāvanas, ko saņēmuši – telefonus, planšetdatorus un citas mantas, kurām ne vienmēr ir pamats būt mugursomā. Saprotama ir skolēnu lielā vēlme savas jaunās mantas parādīt klases biedriem, diemžēl šāda dižošanās var pievērst arī ļaunu nolūku vadītu personu uzmanību. Tādēļ vecākus mudinām pievērst uzmanību, ko bērns liek mugursomā un aicinām ar skolēniem pārrunāt drošības noteikumus, lai skolas gaitas sāktos droši ne vien ceļu satiksmes noteikumu, bet arī veselības un personisko mantu drošības kontekstā,” aicina AAS “Gjensidige Baltic” Īpašumu produktu vadītāja – riska parakstītāja Kitija Lase.

Viņa atgādina, ka par papildus drošības garantu var kļūt arī MAXI polise, kurā iekļauts arī zādzības un laupīšanas riska segums, kas attiecināms ne vien uz pašu polises turētāju bet arī viņa bērnu. “Ja notikusi zādzība ar ielaušanos – piemēram, skolēnam mugursoma ar vērtīgajām mantām nozagta no aizslēgtas klases vai skapīša, kā arī laupīšanas gadījumā, kad uzbrucējs bērnam atņem mugursomu, mēs zaudējumus varam atlīdzināt,” skaidro Kitija Lase. Viņa atgādina, ka MAXI polise būs atbalsts arī reizēs, kad neuzmanības dēļ bērnam pašam gadījies radīt zaudējumus trešajai personai: “Spēlējot bumbu, nejauši izsists stikls, nogāzts projektors vai kāda cita manta klasē vai sabojāts kāda īpašums uz ielas. Tie ir tikai daži piemēri, kur mēs varēsim palīdzēt un zaudējumus atlīdzināt.”

Pirms jaunā mācību gada Gjensidige aicina vecākus rūpīgi ar saviem mazajiem skolēniem pārrunāt visus drošības noteikumus, kas saistās gan ar ceļu satiksmi, gan arī uzvedību skolā un ārpus tās. “Būtiski ir bērniem izskaidrot arī to, ka ne visas vērtīgās mantas ir jāņem uz skolu, pastāstīt, kā ar tām rīkoties, lai mantas kalpotu vēl ilgi un nenokļūtu ļaunu cilvēku rokās. Jo zinošāks un uzmanīgāks būs bērns, jo mazāki ir riski, kas viņu apdraudēs ,” katram skolēnam novēlot priecīgu skolas gaitu sākumu un sekmes mācībās, atgādina Gjensidige Īpašumu produktu vadītāja – riska parakstītāja Kitija Lase.gjensidige-logo-kvadrāts_JPG

0