Adventes vainags nodedzina biroju Rīgas centrā

Pievienoja:

If Apdrošināšanā saņemts pieteikums no kāda Rīgas centrā Tērbatas ielā esoša biroja, kurā adventes vainagā atstāta svecīte izraisījusi ugunsgrēku, nodarot zaudējumus aptuveni 20 000 eiro vērtībā.

Ugunsdrošības signalizācija birojā iedarbojās plkst.6 no rīta. Pēc ugunsnelaimes likvidēšanās tika konstatēts, ka, visticamākais tās izcelšanās iemesls ir pa nakti birojā atstāta svecīte adventes vainagā. Ugunsgrēka rezultātā uzņēmumam nodarīti prāvi zaudējumi, jo bojāta biroja datortehnika un mēbeles, nokvēpušas sienas gan telpā, kurā izcēlās ugunsgrēks, gan blakus esošajās telpās. Tāpat bojāti arī biroja logi un durvis.

Tradicionāli decembra beigas un janvāris ir laiks, kad visvairāk tiek reģistrētas ar svētku eglītēm saistītas ugunsnelaimes. Visbiežāk ugunsgrēkus šajā laikā izraisa bez uzraudzības eglītēs un uz galdiem atstātas sveces, kā arī svētku uguņošanas laikā uz māju jumtiem nokritušas degošas raķetes, liecina If Apdrošināšana apkopotā informācija.

„Ugunsdzēsēji atzīst, ka visātrāk deg adventes vainagi un eglītes, kas iegādātas pirms svētkiem un atrodas sausās telpās. Lielākais atlīdzību gadījums par ugunsgrēku If Apdrošināšanā tika saņemts pirms diviem gadiem, kad Jaunā gada svinību laikā, klātesot visai ģimenei, aizdegās sausa eglīte. Sākotnēji ģimene pati centās likvidēt ugunsgrēku, taču liesmas strauji izplatījās un ģimenei ar mazu bērnu nācās glābties uz dzīvokļa terases. Rezultātā pilnībā izdega viena istaba, bet piekvēpis un atjaunojams bija viss dzīvoklis. Izmaksātās atlīdzības apmērs, ieskaitot iedzīves atjaunošanu, bija 28 460 eiro,” informē If Apdrošināšana Īpašuma produkta vadītājs Endijs Melecis.

Daži padomi
Ja eglīte aizdegas, tās dzēšana atkarīga no tā, vai eglītē ir ieslēgta elektrisko spuldzīšu virtene. Ja spuldzīšu nav vai tās nav ieslēgtas, liesmas var dzēst ar ūdeni. Ūdeni nedrīkst liet uz elektriskajām spuldzītēm (tās var pārplīst un radīt elektrības noplūdi), tāpēc vispirms jāatslēdz spuldzītes vai eglīte jādzēš ar blīvu, nedegošu audumu
– Adventes vainagam un eglītei jāstāv iespējami tālāk no aizkariem vai citām viegli uzliesmojošām lietām
– Drošākiem svētkiem noderēs elektriskās svecītes
– Eglītē nav ieteicams dedzināt svecītes ar atklātu liesmu
– Pametot telpu vai ejot gulēt, svecītes obligāti jānodzēš
– Lai eglīte nesakalstu, ievietojiet tās kātu ūdenī

Informāciju sagatavoja:
Daiga Bluķe
If Apdrošināšana komunikācijas vadītāja

0