Aptauja: iedzīvotāji Latvijā visbiežāk izvēlas vizināties ar ragavām no kalna, bet uz ārvalstīm dodas slēpot

Pievienoja:

Ziema ir laiks, kas paver plašas iespējas nodarboties ar dažādiem sporta veidiem. Iedzīvotāji norāda, ka, uzkrītot pirmajam sniegam, aktīvās atpūtas cienītāji visbiežāk ziemā steidz vizināties ar ragavām (56%) un slidot (46%), taču, plānojot brīvdienas ārpus Latvijas robežām, situācija būtiski mainās, un par iecienītāko ziemas atpūtas veidu kļūst kalnu slēpošana (23%). Par to liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) veiktā aptauja.

 

Kā liecina aptaujas rezultāti, vairāk nekā puse iedzīvotāju – 56% – par vienu no iecienītākajām ziemas aktivitātēm atzīst vizināšanos ar ragavām no kalna, tomēr teju tikpat iecienīta ir slidošana (46%). Salīdzinoši mazāka iedzīvotāju daļa papildus iepriekš minētajām aktivitātēm izvēlas arī distanču (25%) un kalnu (23%) slēpošanu, snovbordu (6%) un hokeju (8%), savukārt braukšanu ar sniega motociklu iedzīvotāji izvēlas pavisam reti – tikai 3%. Savukārt, dodoties uz ārvalstīm, ziemas sporta veidu izvēle būtiski mainās. Ziemas atpūtas braucienos par biežāko atpūtas veidu aptaujātie atzīst kalnu slēpošanu (23%), ievērojami retāk izvēloties vizināšanos ar ragavām (11%), slidošanu (10%), snovbordu (6%) vai distanču slēpošanu (5%).

 

Lai gan ziemas sporta veidi ir lielisks adrenalīna un pozitīvu emociju avots, diemžēl nereti uz kalna vai ledus tiek piedzīvoti dažādi nelaimes gadījumi. Aptaujātie uzskata, ka, nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem, visbiežāk iespējams gūt kaulu lūzumus (88%), potīšu izmežģījumus (80%), kā arī smadzeņu satricinājumu un citas galvas traumas (75%). Neskatoties uz to, tikai 75% aptaujāto piekrīt, ka ceļojumu apdrošināšana ir obligāta, dodoties ceļojumā uz ārvalstīm slēpot vai snovot. Izvēloties ceļojumu apdrošināšanas polisi, iedzīvotājiem svarīgi, lai tajā būtu ietverti medicīniskie izdevumi (93%) un neatliekamā palīdzība traumu gadījumā, izdevumi par uzturēšanos slimnīcā (87%), kā arī apdrošināšana pret nelaimes gadījumiem (86%). Tāpat teju puse (46%) norāda, ka viens no, viņuprāt, būtiskiem riskiem, kas jāiekļauj polisē, ir arī ceļojumu dokumentu nozaudēšana un zādzība.

 

Jāuzsver arī, ja negadījums noticis ārvalstīs, cietušajam jārēķinās ne tikai ar sabojātu atpūtu, bet arī papildu izdevumiem, kas nelielu traumu gadījumā sasniedz līdz 1 000 eiro, bet nopietnāku traumu gadījumā izmaksas parasti ir pat desmitu tūkstošu apmērā. Pēdējo trīs gadu laikā par negadījumiem, kas saistīti ar ziemas sportu, BALTA atlīdzībās izmaksājusi vairāk nekā 127 tūkstošus eiro, savukārt šī gada pirmajās dienās pieteikto negadījumu zaudējumu apmērs ir jau aptuveni 15 tūkstošu eiro.

Aptauja organizēta sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas izpētes aģentūru „Rait”. Aptaujāti vairāk nekā 500 respondenti visā Latvijā.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,4 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

 

Juta Šteinerte

BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 456 444

E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Zane Ieviņa

„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja

Tel.:+371 20 283 764

E-pasts: zane.ievina@prae.lv

0