Arī kaķis var kļūt par negadījuma galveno vaininieku – no saskrāpētiem auto līdz lauztai kājai jeb iespaidīgākie kaķu izraisītie negadījumi

Pievienoja:

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) rīcībā esošā informācija liecina, ka nereti atlīdzības tiek pieteiktas par negadījumiem, kuru galvenais izraisītājs ir viens no mūsu mājas mīluļiem – kaķis. Šādi negadījumi lielākoties tiek pieteikti transporta un nelaimes gadījumu apdrošināšanā, un vidējā atlīdzību summa, ko izmaksājusi BALTA šādos gadījumos, ir 240 eiro.

 

Apdrošinātāja dati rāda, ka visbiežāk atlīdzības tiek pieteiktas gadījumos, kad kaķis pēkšņi izskrējis uz ceļa, izraisot negadījumu un nodarot bojājumus automašīnai, tomēr ir gadījumi, kad kaķis ir sakodis vai kā citādi nodarījis kaitējumu arī personas veselībai.

 

Daži no spilgtākajiem atlīdzību pieteikumiem, par kuriem atlīdzības izmaksājusi apdrošināšanas sabiedrība BALTA:

  • Ielienot motora telpā, kaķis sabojājis motora pārsega iekšējo apšuvumu;
  • Bēgot no suņiem, kaķis uzlēcis uz automašīnas jumta, kā rezultātā suņi saskrāpējuši automašīnas virsbūvi;
  • Kaķis garāžā nogāza plauktu, un tas uzkrita uz automašīnas jumta, to bojājot;
  • Apdrošinātā persona vēlējās nevienam nepiederošu kaķi no pagalma nogādāt veterinārajā klīnikā. Kaķis satrakojās un sakoda roku;
  • Kaķis paskrēja zem kājām, apdrošinātā persona krita un pārsita pieri un degunu;
  • Apdrošinātā persona aizķērās aiz kaķa, un krītot rokās esošais šķidrums izlija uz datora;
  • Kaķis sadusmojās un sakoda apdrošinātās personas roku.

 

Apdrošinātājs BALTA aicina ikvienu būt atbildīgam un rūpēties gan par savu, gan mājdzīvnieku drošību.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte

BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

0