Atlīdzībām biežāk pieteiktās smagās saslimšanas – vēzis un infarkts

Pievienoja:

Pēdējos gados būtiski pieaug Latvijas iedzīvotāju interese par apdrošināšanu kritisko saslimšanu, piemēram, vēža, sirds infarkta, insulta u.c. diagnožu gadījumā. Turklāt atlīdzību pieteikumu skaits šajā jomā gada laikā vien audzis gandrīz par 70% – tā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO dati.

“Līdz šim kritisko saslimšanu segums bija pieejams tādos ERGO produktos kā dzīvības apdrošināšana un nelaimes gadījumu apdrošināšana. Nelaimes gadījumu apdrošināšanā tas tika ieviests 2014. gadā, un šobrīd jau 40% gadījumu klienti to iegādājas kā papildu apdrošināšanas segumu. Zīmīgi, ka 2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, pieprasījums pēc šī seguma ir pieaudzis par 50%. Arī dzīvības apdrošināšanā tas ir viens no biežāk iegādātajiem papildveidiem,” stāsta Gints Konrads, Veselības un dzīvības apdrošināšanas departamentu direktors Baltijā.

Līdz ar pieprasījuma pieaugumu arī apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits kļūst arvien lielāks. Piemēram, 2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, tas pat vairāk nekā trīskāršojies. Biežākās saslimšanas, par kuru ārstēšanu ERGO tiek saņemti atlīdzību pieteikumi, ir vēzis un sirds infarkts, attiecīgi – 55% un 30% gadījumu.

“Sabiedrībā nepārtraukti dzirdam, ka pacientu skaits Latvijas slimnīcās ar smagu slimību diagnozēm pieaug. Diskusijas par to nerimst gan sabiedrībā, gan tiek atspoguļotas plašsaziņas līdzekļos. Jādomā, ka cilvēku bažas par smagu saslimšanu iespējamību un interesi par kritisko slimību apdrošināšanu veicina arī trūkumi valsts veselības aprūpes sistēmā, kurus ilgstoši neizdodas novērst,” skaidro Gints Konrads.

Kritisko saslimšanu apdrošināšana ir pieprasīta gan privātpersonu vidū, gan polisēs, ko iegādājas darba devēji saviem darbiniekiem. Atsaucoties pieaugošajai klientu interesei, ERGO veselības apdrošināšanas klienti to tagad varēs ērti pievienot arī savām veselības apdrošināšanas polisēm. “Kritisko saslimšanu apdrošināšana nodrošina vienreizēju kompensācijas izmaksu vai medicīnisko izdevumu apmaksu. Tas ir ļoti labs atbalsts gadījumos, kad uz valsts nodrošināto pakalpojumu ir rinda vai beigušās kvotas, slimnīcā var izmantot individuālo palātu vai nopirkt labākus medikamentus,” skaidro Gints Konrads.

Smagu saslimšanu papildapdrošināšanas segumā ir ietvertas tādas biežāk sastopamās slimības kā ļaundabīgie audzēji, infarkts, insults, artēriju operācija, nieru mazspēja, ekstremitāšu vai to funkciju zaudēšana, redzes zudums, skleroze, orgānu vai kaulu smadzeņu transplantācija, sirds vārstuļu protezēšana, aortas protezēšana u.c.

Vidējā līdz šim ERGO klientiem izmaksātā atlīdzību summa kritisko saslimšanu gadījumā ir 1800 eiro.

0