Automašīnu var apzagt 30 sekunžu laikā – esiet uzmanīgi atvaļinājumā. VIDEO

Pievienoja:

Vasaras festivāliem un atvaļinājumiem turpinoties, If Apdrošināšana aicina, dodoties prom no sava auto, neatstāt tajā savas personīgās mantas. Veiktais eksperiments parāda, ka ielaušanās automašīnā un mantu nozagšana var notikt sekunžu laikā.

 If Apdrošināšana veiktajā eksperimentā tika noskaidrots, ka, izsitot sāna loga stiklu, automašīnā iespējams ielauzties un tur esošās mantas nozagt 30 sekunžu laikā.

Apskatiet video: 

“If Apdrošināšana atlīdzību gadījumu dati rāda, ka tīša sānu stiklu izsišana un personīgo mantu zādzības no auto biežāk notiek tieši vasaras laikā,” komentē If Apdrošināšana Atlīdzību nodaļas vadītāja Līga Bērziņa. “Lai nepiesaistītu iespējamo zagļu uzmanību, neatstājiet auto vērtīgas mantas, ko viegli pamanīt garāmejot. Pat auto salonā atstāta sporta soma var būt iemesls zaglim izsist logu, lai pārbaudītu tās saturu. Ja ikdienā par to piedomājam vairāk, tad atvaļinājuma laikā, braucot uz festivāliem vai pludmali to vieglāk aizmirst.”

Pēc Personu vai sabiedrības drošību apdraudējušo notikumu statistikas 2017. gadā Latvijā notikušas vairāk nekā 4300 zādzības no transportlīdzekļiem (gan automašīnu detaļu zādzības, gan mantu zādzības no transportlīdzekļa). Šogad 6 mēnešu laikā no transportlīdzekļiem veiktas jau 1700 zādzības, bet, atpūtas sezonai turpinoties, šis skaits varētu pieaugt.

“Pēdējā laikā tendences rāda, ka visbiežāk zādzības no automašīnām tiek izdarītas Rīgas reģionā, īpaši, Rīgas mikrorajonos, ārpus pilsētas centra un ar vislielāko iedzīvotāju blīvumu. Tiek apzagtas ne tikai tās automašīnas, kas atrodas namu pagalmos, bet arī tās, kas atrodas daudzdzīvokļu namu pazemes stāvvietās,” stāsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Elīna Sprudzāne.

“Vasarā biežāk novietojam auto nepazīstamās vietās. Ja pagalmā vai stāvlaukumā pamanāt sadauzītu stiklu lauskas, pastāv varbūtība, ka tur jau iepriekš auto ir izsists logs. Tāpat drošāk auto novietot labi apgaismotās vietās,” uzmanību vērš Līga Bērziņa. Ja auto ir KASKO apdrošināšanas polise, nozieguma gadījumā tiks segti zaudējumi un izsisto stiklu nomaiņa, tomēr nozagtās mantas izdodas atgūt reti.

Arī Valsts policijas pārstāve aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neatstāt automašīnu salonos personīgās mantas. Bet, lai izvairītos no automašīnu detaļu zādzībām, ieteicams arī nostiprināt automašīnas detaļas un tās iezīmēt, lai nozagšanas gadījumā policisti varētu tās identificēt. Valsts policija aicina pievērst uzmanību notiekošajam namu pagalmos un pazemes autostāvvietās. Situācijās, kad tiek pamanīta aizdomīga persona, kura ložņā gar automašīnu, nekavējoties ziņot policijai, zvanot pa tālruni 110.

Padomi, kā pasargāt savu automašīnu un tajā esošās personīgās mantas:

 • Pirms došanās prom no auto vienmēr pārbaudiet, vai tā ir aizslēgta. Ja auto ir drošības sistēma, aktivizējiet to.
 • Pat, ja pametat automašīnu uz dažām minūtēm, ņemiet līdzi vērtīgās lietas, kā telefonu, maku un dokumentus.
 • Neatstājiet automašīnā personīgās mantas redzamā vietā:
  • telefona lādētāju vadi, kas sniedzas līdz cimdu nodalījumam, var piesaistīt nelabvēļu uzmanību;
  • tukša sporta soma var mudināt noziedznieku izsist logu, lai pārbaudītu tās saturu;
  • auto atstāta sīknauda redzamā vietā var piesaistīt nevēlamu uzmanību;
  • video reģistratoru ielieciet cimdu nodalījumā vai zem krēsla.
 • Ievietojiet somu ar mantām bagāžas nodalījumā pirms iebraukšanas stāvlaukumā. Zagļi mēdz novērot auto novietnes, lai redzētu, vai vadītājs no auto pārliek vērtīgas mantas bagāžniekā.
 • Novietojiet automašīnu stāvvietas daļā, kas ir labi apgaismota. Neatstājiet auto aiz krūmiem vai lielākiem transportlīdzekļiem, kas to noslēpj no garāmgājēju skatiena.
 • Neatstājiet auto vietās, kur uz zemes redzamas stiklu šķembas, ir varbūtība, ka tur jau iepriekš auto ir izsists logs.
 • Apdrošiniet savu auto.
 • Ja auto tuvumā pamaniet aizdomīgas personas, ziņojiet policijai.

 

Par If:
If ir viena no vadošajām riska apdrošināšanas kompānijām Baltijā. If Baltijā darbojas ar vienu zīmolu un piedāvā daudzveidīgus apdrošināšanas risinājumus privātajiem un korporatīvajiem klientiem. Uzņēmums pieder lielākajai nedzīvības apdrošināšanas kompānijai Ziemeļeiropā – skandināvu nedzīvības apdrošināšanas grupai If P&C Insurance Holding Ltd, kuras īpašnieks ir Sampo Plc.

 

Esi drošs, mēs palīdzēsim!

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Vesterdāla
If Apdrošināšana Komunikācijas vadītāja
Tālr. 28473116

e-pasts: dace.vesterdala@if.lv

0