BALTA auditētā neto peļņa 2015.gadā – 1,2 miljoni eiro

Pievienoja:

Latvijas lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) auditētā neto peļņa 2015. gadā sasniegusi 1,2 miljonus eiro, savukārt uzņēmuma parakstīto prēmiju izaugsme, salīdzinot ar 2014.gadu, bija 22%. BALTA 2015. gadā bijis arī lielākais nodokļu maksātājs apdrošināšanas nozarē Latvijā.

В 2015 году BALTA превзошла общие показатели роста на латвийском рынке страхования не-жизни, увеличив объем подписанных премий на 12 млн. евро, что обеспечило страховому обществу 22% рост. Рост рынка страхования не-жизни в Латвии в 2015 году находился в границах 6 – 7%. Наблюдалось развитие всех портфелей страхового общества, а также был принят и сохранен портфель литовского филиала PZU в Латвии. В 2015 году BALTA стала также крупнейшим налогоплательщиком в отрасли страхования – в государственный бюджет внесено 5,4 млн. евро.

 

Bogdans Benčaks (Bogdan Benczak), apdrošināšanas sabiedrības BALTA valdes priekšsēdētājs: „BALTA ir spēcīgs tirgus līderis ar vēsturi, tradīcijām un profesionālu komandu, un esam pateicīgi saviem klientiem, sadarbības partneriem un darbiniekiem par viņu ilgstošo uzticību un augsto novērtējumu. Kā uzņēmums turpinām augt un attīstīties – esam mainījuši uzņēmuma vizuālo identitāti, stiprinājuši izpratni par uzņēmuma pamatvērtībām un mērķtiecīgi turpinājuši darbu pie biznesa stratēģijas attīstības. BALTA mērķis ir pielāgot apdrošināšanu klientu vajadzībām, gādāt par klientu sirdsmieru un drošības sajūtu, kā arī iepazīt savu klientu daudz labāk. 2015.gada finanšu rezultāti ir apliecinājums tam, ka ejam pareizā virzienā.”

 

2015.gads apdrošināšanas sabiedrībai BALTA bijis intensīva darba gads – noslēgta PZU Lietuvas filiāles Latvijā iegāde un tās apdrošināšanas portfeļa, aktīvu un saistību integrācija, ļaujot BALTA vēl spēcīgāk nostiprināt līderpozīciju nedzīvības apdrošināšanas tirgū. Peļņas pieaugumu, neskatoties uz vienreizējām izmaksām, kas saistītas ar uzņēmuma integrāciju PZU grupā,  pozitīvi ietekmēja esošo apdrošināšanas produktu pieaugums, jaunu produktu ieviešana un uzņēmuma informāciju tehnoloģiju un darbības efektivitātes uzlabojumi. 2015. gada laikā uzņēmums noslēdzis vairākus jaunus sadarbības līgumus, tādējādi paplašinot apdrošināšanas sadarbības partneru tīklu.

 

Atgādinām, ka 2015. gadā saskaņā ar LETA un SKDS neatkarīgo pētījumu par apdrošināšanas kompānijām Latvijā, BALTA jau 13. gadu pēc kārtas tika atzīta par godīgāko apdrošinātāju valstī. 2015. gadā BALTA kļuvusi arī par „Mīlētāko zīmolu” apdrošinātāju vidū, savukārt „Uzņēmumu Reputācijas topā” BALTA ierindojusies visaugstākajā pozīcijā starp apdrošināšanas kompanījām. Saskaņā ar „Aon Best Employers” aptaujas rezultātiem 2015. gadā BALTA tika atzīta par vienu no labākajiem darba devējiem Baltijā.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

0