BALTA izaugsme pirmajā pusgadā sasniedz 13,5%

Pievienoja:

Šī gada pirmajā pusgadā Latvijas vadošās nedzīvības apdrošināšanas akciju sabiedrības BALTA (PZU grupa) izaugsme, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, sasniegusi 13,5%*. 2017. gada pirmos sešu mēnešus uzņēmums noslēdzis ar neto peļņu 1,99 miljoni eiro, kas ir par 0,2 miljoniem eiro mazāk nekā pērn.

Pirmajā pusgadā BALTA apdrošināšanas prēmijās parakstījusi 43,8 miljonus eiro, nodrošinot uzņēmumam 13,5%* izaugsmi un vienlaikus nedaudz apsteidzot kopējo Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsmi, kas pirmajā pusgadā sasniegusi 11,9%*. BALTA veiksmīgā darbība ir radījusi pozitīvu ietekmi uz kopējiem finanšu rādītājiem, un 2017. gada pirmais pusgads noslēgts ar neto peļņu 1,99 miljonu eiro apmērā. Atlīdzībās pirmajā pusgadā apdrošinātājs izmaksājis 22,8 miljonus eiro, kas ir par 6,4% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

 

„Esmu patiesi gandarīts par sasniegtajiem rezultātiem – BALTA ir pierādījusi, ka spēj augt un attīstīties straujāk nekā nedzīvības tirgus kopumā, vienlaikus saglabājot arī rentabilitāti. BALTA mērķis arī turpmāk ir nemainīgs – nodrošināt klientu vajadzībām pielāgotus un konkurētspējīgus apdrošināšanas pakalpojumus, domājot par ilgtermiņa sadarbību gan ar klientiem, gan biznesa partneriem,” uzņēmuma sniegumu komentē Īans Kenedijs, BALTA valdes priekšsēdētājs.

No izaugsmes viedokļa nozares tirgus Latvijā ir labvēlīgi attīstījies visos pakalpojumu veidos, kur lielāko pienesumu sniegusi tādu apdrošināšanas līniju kā OCTA (23,6%), KASKO (10,7%), veselības (7,3%) un īpašuma (6,8%) izaugsme. Papildu lielākajiem segmentiem pieaugums pirmajā pusgadā bija vērojams arī mazākajos pakalpojumu veidos – vispārējās civiltiesiskās (8,4%), ceļojumu (7,5%) un nelaimes gadījumu (6,6%) apdrošināšanā.

Vērtējot BALTA rezultātus, no rentabilitātes viedokļa pozitīva ietekme uz peļņu bijusi prēmiju apjoma pieaugumam un uzņēmuma efektivitātes uzlabojumiem. Savukārt peļņas samazinājumu ietekmējis atlīdzību līmeņa pieaugums un investīciju ienākumu samazinājums. Atlīdzību līmeņa palielinājums saistīts ar strauji pieaugošajām atlīdzībām īpašuma apdrošināšanā pirmajā ceturksnī, kā arī OCTA un KASKO vidējo atlīdzību summu kāpumu, kur negatīvu ietekmi radījis transportlīdzekļu remonta izmaksu pieaugums, tāpat arī zādzību radītie zaudējumi KASKO segmentā un valsts regulējumu izmaiņas OCTA apdrošināšanā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinājušies arī BALTA investīciju ienākumi, kas šobrīd veido 12,0% no visiem ienākumu veidiem. Investīciju ienākuma galvenais samazinājuma iemesls ir zemās procentu likmes finanšu tirgos, kā arī jaunā maksātspējas režīma Solvency II ieviešana, kas virza ieguldījumus veikt ļoti drošos, likvīdos, maza riska vērtspapīros.

Savukārt PZU grupas, kas ir viens no Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgus līderiem un kurā ietilpst arī BALTA, neto peļņa 2017. gada pirmajā pusgadā sasniegusi 410 miljonus eiro.

 

*Pirms OCTA atskaitījumiem

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2017. gada pirmajā ceturksnī PZU GRUPA neto peļņa sasniedza 238,26 miljonus eiro. Plašāka informācija: http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte,
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 45 64 44
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

Ieva Balode,
NORDS PORTER NOVELLI
vecākā projektu vadītāja
Tel.: +371 26 15 84 80
E-pasts: ieva.balode@porternovelli.lv

0