BALTA: Septembrī ik gadu pieaug skolēnu nelaimes gadījumu skaits

Pievienoja:

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā pieaudzis pieteikto atlīdzību skaits par skolēnu nelaimes gadījumiem, kas gūti, mācību gadam sākoties. Pērn par nelaimes gadījumiem tieši septembrī gandrīz trešdaļa jeb 32% pieteikto atlīdzību bijušas par skolas vecuma bērniem, kas 2016. gadā vienlaicīgi bijis arī skolēnu traumatiskākais mēnesis.

„Atsākoties mācību gadam, kad bērni kļūst patstāvīgāki un nonāk skolas vidē, īpaši svarīgi ir atgādināt savām atvasēm gan par drošību mācību iestādē, gan arī ceļā uz un no tās. Tāpat arī būtiski atcerēties un aizdomāties ne tikai par bērnu pienākumiem, bet arī vecāku atbildību, lai savlaicīgi novērstu iespējamos nelaimes gadījumus, no kuriem lielākā daļa bieži vien notiek pašu neuzmanības dēļ. Arī apkārtējiem būtu jābūt vērīgākiem,” aicina Sandra Pietkēviča, BALTA Personu apdrošināšanas produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja. S.Pietkēviča norāda, ka traumas visbiežāk tiek gūtas vieglprātības dēļ, bērniem saskrienoties skolas gaiteņos vai trepēs. Tāpat arī ir gadījumi, kad bez pieaugušo uzraudzības pēc stundām gūti dažādi sasitumi vingrošanas laukumā, veicot pārgalvīgas darbības.

Pēdējo trīs gadu laikā pieteikto nelaimes gadījumu atlīdzību skaits septembrī par skolēniem ir būtiski palielinājies, liecina BALTA dati. Ja 2014. gadā atlīdzību pieteikumu skaits par skolas vecuma bērniem bija 23% no kopējā pieteikumu skaita, tad 2015. gadā tie bija 26%, savukārt pērn teju katrs trešais bijis par skolēnu gūtajām traumām, sasniedzot 32% atzīmi.

Vēl viena tendence ir septembrī pieaugošais pieteikumu skaits par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cietuši nepilngadīgie. Arī saskaņā ar CSDD statistikas datiem pēdējos trīs gados septembrī cietušo bērnu (0–14 gadu vecumam) skaits ir audzis. Proti, 2014. gadā tika ievainots 31 bērns, 2015. gadā – 40, bet pērn – 46. Kopumā šo gadu laikā septembrī bojā gājuši divi bērni.

Lai pasargātu bērnus no iespējamiem nelaimes gadījumiem, BALTA aicina vecākus atgādināt savām atvasēm par uzvedības noteikumim ceļu satiksmē un mācību iestādēs:

  • Bērnam ir jāpastāsta, kā droši nokļūt līdz skolai un atgriezties mājās, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus. Vislabāk to izdarīt, kopīgi veicot šo ceļu un pārrunājot bīstamības iemeslus konkrētajās vietās.
  • Piedaloties ceļa satiksmē un ejot no un uz skolu diennakts tumšajā periodā, obligāti jālieto atstarojoši elementi, bet vislabāk – veste.
  • Ja bērns izvēlas ceļu uz skolu mērot ar velosipēdu, obligāti jālieto ķivere.
  • Ar velosipēdu jābrauc pa ietvēm, velosipēdu ceļiem un brauktuvi. Ja bērns ir nepilngadīgs, tad pa ceļa nomali atļauts braukt tikai pilngadīgas personas pavadībā.
  • Nedrīkst aizmirst par drošības ievērošanu, arī pārvietojoties automašīnā – drošības jostu, bērnu sēdeklīšu vai paliktņu izmantošanu, kā arī atbilstošu braukšanas ātruma izvēli.
  • Rūpīgi aicināt ieklausīties un ievērot skolotāja izteiktos drošības noteikumus un zināt, kā un kam nepieciešamības gadījumā lūgt palīdzību, kā arī atgādināt vienoto ārkārtas palīdzības izsaukuma numuru – 112.
  • Lai pasargātu no mantu zādzību riska, mācīt bērnu neatstāt vērtīgās lietas bez uzraudzības.
  • Dodoties uz skolu, vecākiem būtu jāpārdomā, vai vērtīgā ierīce ir tiešām nepieciešama un vai to nav iespējams aizvietot ar tādu, kas zagļiem būtu mazāk saistoša, piemēram, jaunākās paaudzes viedtālruņa vietā izvēloties kādu vecāku modeli.
  • Neļaut bērniem izmantot sporta aprīkojumu bez sporta skolotāja klātbūtnes.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU GRUPA parakstīja 3,4 miljardu eiro lielas apdrošināšanas prēmijas. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 45 64 44
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

Ieva Balode
NORDS PORTER NOVELLI vecākā projektu vadītāja
Tel.: +371 26 15 84 80
E-pasts: ieva.balode@porternovelli.lv

0