Bērni izport velo aizsargekipējuma nepieciešamību; grūtības sagādā dažādu šķēršļu pārvarēšana

Pievienoja:

Bērniem Latvijā ir lieliska izpratne par aizsargekipējumu, kas jālieto, braucot ar velosipēdu, bet nedrošību un grūtības sagādā dažādu šķēršļu pārvarēšana – tā liecina novērojumi ERGO veloskolā, kas vasarā darbojās dažādās Latvijas pilsētās. Par sekmīgi izpildītiem velobraucēju praktiskās braukšanas pārbaudījumiem ERGO veloskolā apliecību saņēma gandrīz 1500 bērnu.

“Bērniem šī trase bija interesants piedzīvojums un izaicinājums. Savukārt vecākiem tas ļāva labāk saprast, cik prasmīgi velobraucēji ir viņu bērni, kā viņi uzvedas nestandarta situācijās, patstāvīgi pārvietojoties ar velosipēdu, un kuras iemaņas vēl vajadzētu apgūt papildus,” stāsta Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijas valstīs. Daudzi vecāki atklāja, ka šī aktivitāte palīdzējusi saprast, vai viņu bērns jau ir gatavs kārtot veloeksāmenu CSDD.

Visas vasaras garumā Latvijā notikušajos pilsētu svētkos un citos pasākumos bērniem līdz 14 gadiem bija iespēja pārbaudīt un uzlabot savas velobraukšanas prasmes ERGO veloskolā, kur īpaši veidotā trasē bija iespēja veikt praktiskās braukšanas vingrinājumus un pārvarēt dažādus šķēršļus. Bērnu izglītošanu par drošības jautājumiem ERGO aizsāka jau pērn, organizējot drošības skolu par to, kā uzvesties dažādās situācijās uz ielas un publiskās vietās.

ERGO atgādina, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu piedalīties ar velosipēdu ceļu satiksmē patstāvīgi atļauts no 10 gadu vecuma un velobraucējam jābūt velosipēdista apliecībai. Drošībai velosipēdistam jālieto ķivere un, pārvietojoties diennakts tumšajā laikā – atstarojoša veste. Tāpat vajadzētu pārbaudīt, vai bērniem pie skolas somas un apģērba ir atstarotāji vai atstarojoši elementi, jo, tuvojoties gada tumšajam laikam, tie ir ļoti būtiski drošai gājēju un velobraucēju dalībai ceļu satiksmē.

0