Bērni varēs pārbaudīt savas velobraukšanas prasmes ERGO veloskolā

Pievienoja:

Šovasar dažādu pasākumu, festivālu, pilsētu un novadu svētku laikā bērniem vecumā no 4 līdz 12 gadiem būs iespēja pārbaudīt un uzlabot savas velobraukšanas prasmes. To piedāvās ERGO veloskola bērniem, kurā īpaši veidotā trasē katram būs iespēja veikt praktiskās braukšanas vingrinājumus un pārvarēt dažādus šķēršļus. Bērniem šī trase būs interesants piedzīvojums un izaicinājums, toties vecākiem tā ļaus labāk saprast to, cik prasmīgi velobraucēji ir viņu bērni un kuras iemaņas varbūt vēl vajadzētu apgūt papildus.

Pirmo reizi ERGO bērnu veloskola būs pieejama 28. maijā Jūrmalā, Dzintaru Mežaparkā ZZ Festivāla laikā, Kids zonā.

Par sekmīgi izpildītiem velobraucēju praktiskās braukšanas pārbaudījumiem ERGO veloskolā bērni saņems arī apliecību.

skice_ERGO_Bernu_velo_skola_2016__12

“Katram velobraucējam ir būtiska drošība, īpaši tas attiecas uz bērniem. Ir svarīgi, ka viņi pārzina nozīmīgākos drošības principus dažās situācijās, it īpaši pārvietojoties pilsētās. Iepriekšējos gadus, rīkojot ERGO drošības skoliņu, secinājām, ka ir lietas, ko bērni pārzina labi, piemēram, kā jāuzvedas, šķērsojot ielu, taču mulst, kad jāatpazīst ceļazīmes. Bērnu drošības skoliņa kļuva par vienu no populārākajām aktivitātēm daudzos Rīgas pasākumos, pilsētu un novadu svētkos, un tajā 742 bērni kā gājēji apguva ceļu satiksmes drošības pamatus. Redzam, ka bērniem tas ir interesanti un noderīgi, tāpēc labprāt turpinām šo tradīciju, izglītojot jauniešus un ieviešot veloskolu,” stāsta Ingrīda Ķirse ERGO valdes locekle Baltijas valstīs.

skice_ERGO_Bernu_velo_skola_2016__10

Apdrošināšanas sabiedrībā ERGO ik gadu tiek novērots, ka, iestājoties pavasarim, pieaug saņemto pieteikumu skaits par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni. Salīdzinot ar rudens un ziemas periodu, tie ir aptuveni piektā daļa no pieteiktajiem gadījumiem.

 

Aptuveni 20% ERGO saņemto pieteikumu par nelaimes gadījumos cietušajiem bērniem ir saistīti tieši ar velobraukšanu. Turklāt var novērot, ka traumas, kas gūtas, braucot bez atbilstoša aizsargekipējuma, ir daudz nopietnākas. Biežākās traumas, ko bērni parasti gūst, ir dažādi sasitumi, ceļgalu traumas, smadzeņu satricinājumi. Tāpēc ERGO speciālisti atgādina – tuvojoties vasaras brīvlaikam, vecākiem būtu vērts pārliecināties ne tikai par bērna velosipēda tehnisko stāvokli, bet arī pārbaudīt, vai, piemēram, ķiveres, ceļu un elkoņu aizsargi ir lietošanas kārtībā – nav bojāti vai arī bērns no tiem nav izaudzis.

ERGO atgādina, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu braukt ar velosipēdu ceļu satiksmē patstāvīgi atļauts no 10 gadu vecuma un velobraucējam jābūt velosipēdista apliecībai. Drošībai velosipēdistam jālieto ķivere un, pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, – atstarojoša veste.

0