Bērnu traumas – izplatītas visos gadalaikos

Pievienoja:

““InterRisk Vienna Insurance Group” AAS (turpmāk – InterRisk) dati liecina, ka 37% no pieteiktajām atlīdzībām par nelaimes gadījumiem attiecas tieši uz bērniem. Vairums traumu vecumā no 6 līdz 12 gadiem notiek dažādu fizisko aktivitāšu laikā – sporta stundās, sporta pulciņos, rotaļu laukumos,” par aktuālo situāciju informē Liene Brunzete, InterRisk mārketinga nodaļas vadītāja.

InterRisk Nelaimes gadījumu apdrošināšana bērniem ir pakalpojums vecāku sirdsmieram — tas ir spēkā jebkurā vietā pasaulē, iekļauj sporta pulciņus ārpus skolas un pieejams līdz pat bērna 21 gada vecumam. Un gadījumā, ja traumas dēļ bērns nevar apmeklēt skolu, apdrošinātājs apmaksās privātskolotāja pakalpojumus.

“Tipiskākās traumas ir saišu sastiepumi, roku un pirkstu sasitumi, lūzumi un galvas sasitumi. Negadījumi bieži notiek arī ceļojumos ārpus Latvijas. Tad ceļojumu apdrošināšana sedz medicīniskos un transportēšanas izdevumus ārzemēs, bet, ja ir arī nelaimes gadījumu apdrošināšanas polise, tad, atgriežoties Latvijā, tiek izmaksāta papildu kompensācija par traumām, kaulu lūzumiem, kā arī slimnīcā pavadītajām dienām Latvijā,” komentē Svetlana Baigozina, InterRisk Personu apdrošināšanas un zaudējumu regulēšanas departamenta speciāliste.

Kā rīkoties, ja noticis negadījums?
Vecākiem jāparūpējas par to, lai viņu rīcībā būtu: ārsta slēdziens, izziņa par to, kas sniedza neatliekamo medicīnisko palīdzību, maksājumus apstiprinoši dokumenti un iesniegums no personas, kas tiesīga pārstāvēt bērna intereses. Visi dokumenti jāiesniedz apdrošinātājam. To var izdarīt gan klātienē, gan izmantot mājaslapā pieejamo atlīdzības pieteikuma formu.

Jādomā, kā novērst traumas
Lai gan apdrošināšana ir būtisks atbalsts neparedzētām situācijām, tomēr vecākiem vajadzētu koncentrēties uz to, kā mazināt iespējamību, ka bērns vispār gūst traumas.

Mārīte Pokšāne, “Gada sporta skolotāja 2016”, uzskata, ka “lielākā problēma ir neiesildīšanās stundas sākumā. Arī liels bērnu skaits grupā, neorganizētība un disciplīnas trūkums. Piemēram, no visa spēka mesta bumba atsitas pret sienu un trāpa kādam pa galvu – rezultātā smadzeņu satricinājums”.

Ieteikumi vecākiem
● Jāparūpējas, lai bērniem ir piemērots sporta apģērbs, kā arī apavi, kas neslīd.
● Jāseko, lai sporta inventārs tiktu izmantots atbilstoši ražotāja noteiktajai instrukcijai.
● Jāpārrunā ar bērniem drošības prasības dažādās vidēs un situācijās — rotaļu un sporta laukumā, uz ceļa, skolā, mājās.
● Vienmēr jāizmanto aizsarglīdzekļi — ķivere, roku un kāju aizsargi, speciāls apģērbs.
● Jāapzinās bērna prasmes un fiziskās spējas, jo nevienam nekas nav jāpierāda.

Par InterRisk
“InterRisk Vienna Insurance Group” AAS (vēsturiskais nosaukums AAS “Baltikums” un “Baltikums Vienna Insurance Group” AAS) saviem klientiem piedāvā integrētus nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumus. Uzņēmuma vienīgais akcionārs ir “Vienna Insurance Group AG”, kas ir vadošais apdrošinātājs Austrijā, ka arī Centrālajā un Austrumeiropā. 50 apdrošināšanas sabiedrības, kas atrodas 25 valstīs, veido koncernu ar senām tradīcijām un stabilu tirgu, nodrošinot ciešu sadarbību ar klientiem.

Papildu informācija:
Liene Brunzete
InterRisk mārketinga nodaļas vadītāja
E-pasts: liene.brunzete@interrisk.lv
Tel. +371 67 807423

Inta Kozinda
4 sure mārketinga komunikācija
E-pasts: inta.kozinda@4sure.lv
Tel. +371 26 331384

0