BTA: septembrī 67 % gadījumu bērni guvuši traumas no skolas brīvajā laikā

Pievienoja:

Apdrošināšanas sabiedrība „BTA Insurance Company” SE (turpmāk – BTA), apkopojot šogad septembrī saņemtos apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni, secinājusi, ka vairums traumu – 67 % – gūti no skolas brīvajā laikā, savukārt teju trešā daļa jeb 28 % no negadījumiem notikuši skolā sporta stundu vai starpbrīžu laikā. Kopumā BTA dati liecina, ka pirmajā mācību gada mēnesī bērni visbiežāk guvuši traumas, neuzmanīgi skraidot, rotaļājoties un sportojot, kā arī krītot no velosipēda. Ņemot vērā to, ka nākamnedēļ ir skolēnu rudens brīvlaiks, BTA aicina vecākus un skolotājus atgādināt bērniem par drošības noteikumiem, kas jāievēro ne tikai mācību iestādē, bet arī brīvdienu laikā.

BTA septembrī saņēmusi 30 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni. Lielākoties negadījumos bērni guvuši galvas traumas, rokas pirkstu lūzumus un grieztas brūces. Visvairāk – 20 gadījumos bērni guvuši traumas, neapdomīgi skraidot, spēlējoties un sportojot, tai skaitā spēlējot futbolu, basketbolu, hokeju un „tautas bumbu”. Ņemot vērā, ka septembrī saglabājās salīdzinoši silti laikapstākļi, daudzi bērni turpināja vizināties ar velosipēdiem, bet diemžēl vairāki bērni cietuši, krītot no velosipēda. Par bērnu gūtajām traumām, krītot no velosipēda, BTA septembrī saņēmusi četrus apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus. Mācību gada pirmajā mēnesī BTA saņēmusi arī pieteikumus par bērnu traumām, kas gūtas, krītot no šūpolēm, aizķeroties aiz mugursomas un nokrītot, aplejoties ar karstu dzērienu, kā arī nokrītot no krēsla un uzkrītot uz stikla burkām. Kopumā BTA septembrī par nelaimes gadījumiem, kuros bērni guvuši traumas, izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzības 4 500 eiro apmērā. Vidējā apdrošināšanas atlīdzība septembrī par vienu šādu nelaimes gadījumu ir 155 eiro.

Analizējot apkopotos rezultātus pēc traumu gūšanas vietas, BTA secinājusi, ka lielākā daļa – 67 % – traumu gūtas ārpus skolas, spēlējoties vai nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm. Aptuveni 28 % traumu bērni guvuši skolā sporta stundu un starpbrīžu laikā. Ņemot vērā, ka septembrī vairumā gadījumu bērni traumas guvuši ārpus skolas, bērnu vecākiem pirms skolēnu brīvlaika vēlreiz jāatgādina bērniem par drošības pasākumiem gan ceļu satiksmē, gan dažādās sadzīves situācijās.

Iveta Rijniece, apdrošināšanas sabiedrības „BTA Insurance Company” SE Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore: „Ņemot vērā to, ka tuvojas rudens brīvlaiks, kurā bērniem var gadīties palikt bez vecāku uzraudzības, un lai mazinātu traumu gūšanas risku, aicinām vecākus vēlreiz rūpīgi atgādināt savām atvasēm par drošības noteikumiem, kas jāievēro mājās un uz ielas. Piemēram, obligāta prasība gājējiem un velosipēdistiem diennakts tumšajā laikā neapgaismotos apvidos ir valkāt atstarojošo vesti. Savukārt no 1. oktobra bērniem vecumā līdz 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, ir obligāti jāvalkā ķivere. Daudzos mājokļos drēgnajos laikapstākļos tiek lietoti sildītāji, tāpēc vecākiem jāatgādina bērniem par to lietošanas drošības nosacījumiem (piemēram, pirms došanās prom, sildierīces ir jāizslēdz, uz tām nedrīkst likt drēbes, u. tml.). Bieži vien, esot bez pieaugušo uzraudzības, bērni pastrādā dažādas blēņas. BTA pieredzē šogad ir gadījums, kad bērni braukājās ar velosipēdiem pa skolas pagalmu un iebrauca sienā, sabojājot „Minerit” apdares plāksni. Pēc negadījuma bērni pameta notikuma vietu, taču viņus fiksēja video novērošanas kamera. Jāuzsver, ka par nepilngadīgajiem bērniem ir atbildīgi viņu vecāki. Tas nozīmē, ka šajos gadījumos visi nodarītie zaudējumi trešajām pusēm būs jāsedz bērnu vecākiem.”

BTA aicina visus vecākus pievērst lielāku uzmanību bērnu drošībai – uzraudzīt viņus un izglītot par drošības noteikumiem, kas jāievēro, atrodoties mājās vai pavadot laiku ārā:

  • Vecākiem savām atvasēm vēlreiz jāatgādina ceļu satiksmes noteikumi – kā pareizi jāpārvietojas pa ielu, kā tā jāšķērso, kā pareizi izkāpt un iekāpt sabiedriskajā transportā, u.tml.
  • Jāatgādina, ka nedrīkst runāt ar svešiniekiem, ņemt saldumus no svešiem cilvēkiem un kāpt nepazīstamu cilvēku automašīnās! Nedrīkst arī atvērt mājokļa durvis svešiem cilvēkiem!
  • Jāatgādina bērniem par drošu pārvietošanos ar velosipēdu un jārūpējas, lai bērniem būtu dažādi nepieciešamie aizsarglīdzekļi – ķivere, ceļgalu, elkoņu un roku aizsargi.
  • Vecākiem jānodrošina bērni ar atstarotājiem, kā arī jāizstāsta bērniem par pareizu atstarotāju lietošanu!
  • Jāatgādina bērniem, ka, aizejot no mājas, ir jāizslēdz visas sildierīces, kā arī jānoslēdz logi un durvis.
  • Jāatgādina, ka, aizejot no mājas, ir jāpaziņo vecākiem, kur plānots doties un cikos plānots būt atpakaļ mājās.
  • Sākoties brīvlaikam, bērniem noteikti jāatgādina par drošību un rīcību dažādās krīzes situācijās, piemēram, kā rīkoties, ja izcēlusies ugunsnelaime vai nelaimē nonācis draugs, kā izsaukt policiju, neatliekamo medicīnisko palīdzību, ugunsdzēsējus.

Ja tomēr ir noticis nelaimes gadījums un bērnam ir BTA nelaimes gadījumu apdrošināšanas polise, tiklīdz iespējams, vecākiem ir jāinformē apdrošinātājs par notikušo nelaimes gadījumu. Zvanot BTA Klienta atbalsta dienestam pa tālruni 26121212, jebkurā diennakts laikā klienti var pieteikt apdrošināšanas atlīdzību, un BTA speciālisti sniedz detalizētu informāciju par tālākām darbībām ātrai atlīdzības saņemšanai. Vecākiem jāatceras, ka, vēršoties pēc palīdzības pie ārsta, ir jāsaņem dokuments, kas apstiprina nelaimes gadījuma faktu un sekas, piemēram, ārsta izziņa ar norādītu diagnozi, kā arī jāsaglabā maksājumus apliecinošie dokumenti, ja par sniegtiem medicīniskiem pakalpojumiem veikta samaksa no personīgiem līdzekļiem. Lai noformētu apdrošināšanas atlīdzības saņemšanu, dokumenti būs jānosūta vai jāiesniedz apdrošinātājam.

 

Informāciju sagatavoja:
Agnese Grīnberga
Sabiedrisko attiecību vadītāja
„BTA Insurance Company” SE
e-pasts agnese.grinberga@bta.lv
Tālr. 67025661, mob. tālr. 27828796

0