BTA: vīriešiem Valentīndienā jāuzmanās no ceļu satiksmes negadījumiem, sievietēm – no traumām

Pievienoja:

Apdrošināšanas sabiedrība „BTA Insurance Company” SE (turpmāk – BTA), apkopojot pērn Valentīndienā notikušos negadījumus, par kuriem pieteiktas apdrošināšanas atlīdzības, secinājusi, ka vīrieši šajā dienā ceļu satiksmes negadījumos iekļuvuši trīs reizes vairāk nekā sievietes, savukārt sievietes trīs reizes vairāk nekā vīrieši guvušas dažādas traumas sadzīviskās situācijās. Šajā dienā BTA aicina autovadītājus uzmanīties arī no meža dzīvniekiem, jo pērn tieši visu mīlētāju dienā biežāk nekā citās dienās notikušas sadursmes ar meža dzīvniekiem.

Valentīndiena ir mīlestības svētki un simpātiju apliecinājumu diena, tomēr arī tajā neizpaliek dažādi negadījumi un ķibeles. Apkopojot pērn saņemtos apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par Valentīndienā notikušajiem negadījumiem, BTA secinājusi, ka visvairāk atlīdzību pieteikumus – 53 % no visiem šajā dienā saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem – BTA saņēmusi par ceļu satiksmes negadījumu rezultātā bojātiem transportlīdzekļiem. Turklāt jāatzīmē, ka vīrieši ceļu satiksmes negadījumos iekļuvuši trīs reizes vairāk nekā sievietes. Apkopojot informāciju par Valentīndienā notikušo ceļu satiksmes negadījumu cēloņiem, BTA statistika liecina, ka pērn biežāk nekā vidēji citās dienās autovadītājus uz ceļa pārsteiguši meža dzīvnieki. Divos gadījumos BTA klientus pērn uz ceļa pārsteigušas meža cūkas, divos citos gadījumos – stirnas, vienā gadījumā – lapsa. BTA eksperti skaidro, ka sadursmes ar meža dzīvniekiem visbiežāk notiek uz mežmalu ceļiem ārpus apdzīvotām vietām, kur dzīvnieki var negaidīti izskriet uz ceļa. Tāpēc BTA aicina visus mīlētājus, kuri šajā dienā dodas romantiskā izbraukumā ārpus apdzīvotām vietām gar mežmalām, būt īpaši modriem un vērīgiem.

Otru lielāko atlīdzību pieteikumu skaitu – 17% no visiem pērnā gada Valentīndienā pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem – BTA saņēmusi par klientu gūtajām traumām. Pērn šajā dienā BTA klienti guvuši traumas gan sadzīviskos apstākļos, gan arī baudot ziemas sportiskās aktivitātes. Ja vīrieši pērn Valentīndienā trīs reizes vairāk nekā sievietes bija cietuši ceļu satiksmes negadījumos, tad savukārt sievietes šajā dienā pērn trīs reizes vairāk nekā vīrieši bija guvušas dažādas traumas, tai skaitā, krītot gūti smadzeņu satricinājumi, kaulu lūzumi. Ņemot vērā to, ka tieši sievietes pērn Valentīndienā guva būtiski vairāk traumu sadzīviskās situācijās, BTA aicina visus vīriešus 14. februārī jo īpaši parūpēties par savām dāmām, uzņemoties sadzīvisku darbu veikšanu, lai pasargātu savas mīļotās sievietes no traumām.

Iveta Rijniece, apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” SE Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore: “Raugoties uz atlīdzību pieteikumiem, kurus pērn BTA saņēmusi par negadījumiem, kas notikuši Valentīndienā, jāteic, ka to iemesls visbiežāk ir bijusi neuzmanība, pārgalvība vai neveiksmīga apstākļu sakritība. Noteikti daļa iedzīvotāju Valentīndienu vēlēsies pavadīt romantiskā noskaņā, baudot kādu svētku maltīti vai dodoties uz kādu pasākumu vai kādā izbraukumā ar savu mīļoto cilvēku. Nereti romantiskā gaisotnē cilvēki ir aizmāršīgāki, neuzmanīgāki, tāpēc mēs aicinām romantikas gaisotnē nepazaudēt modrību, būt uzmanīgiem un vērīgiem. Dodoties baudīt vakariņas, aicinām ikvienu pārliecinieties, vai mājoklis ir aizslēgts, vai nav aizmirsts aizslēgt automašīnu, novietojot to stāvvietā. Tāpat arī aicinām neatstāt bez uzraudzības romantiskas gaisotnes radīšanai aizdegtās sveces.”

Pērnā gada spilgtākais Valentīndienas negadījums – ķīviņš skolasbiedru vidū

Apkopojot saņemtos atlīdzību pieteikumus par pērn Valentīndienā notikušajiem negadījumiem, BTA atzīst, ka dažiem klientiem mīlestības svētki izvērtās spraigi. Pērn BTA pieteikta atlīdzība par negadījumu Valentīndienā, kurā skolasbiedru nesaprašanās mīlestības dēļ pārvērtās nelielā ķīviņā. Diemžēl kāds no jauniešiem “dūru kaujas” rezultātā trāpīja nevis ķīviņa izraisītājam, bet gan sienai. Neveiksmīgā sitiena rezultātā jaunietis salauza plaukstas kaulu.

BTA lielākā izmaksātā atlīdzība par pērn Valentīndienā notikušu negadījumu – 7 700 eiro

Saskaņā ar BTA datiem, apdrošināšanas sabiedrība pērn par negadījumiem, kas notikuši Valentīndienā, kopumā apdrošināšanas atlīdzībās izmaksājusi vairāk nekā 44 000 eiro. Lielāko apdrošināšanas atlīdzību par negadījumu, kas noticis 2014. gada 14. februārī, BTA izmaksāja klientam, kuram mīlestības svētkos nozagts “Volvo” markas transportlīdzeklis. Kamēr vīrietis mājās mielojās ar vakariņām, garnadži pamanījās nozagt viņa transportlīdzekli. BTA izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par šo gadījumu bija 7 700 eiro.

BTA visiem iedzīvotājiem Valentīndienā novēl sirsnību, smaidu un romantisku noskaņu! Lai šī diena visiem sagādātu tikai patīkamus brīžus un jaukas atmiņas, BTA aicina Valentīndienā saglabāt modrību!

BTA ir lielākā apdrošināšanas atlīdzību izmaksātāja Latvijā. 2014. gada deviņos mēnešos BTA bruto apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 64 milj. eiro, kas ir par 11,3 % vairāk nekā 2013. gada attiecīgajā laika periodā.

Informāciju sagatavoja:
Agnese Grīnberga
Sabiedrisko attiecību vadītāja
„BTA Insurance Company” SE
e-pasts agnese.grinberga@bta.lv
Tālr. 67025661, mob. tālr. 27828796

0