„Compensa Life“ jauno parakstīto prēmiju apjoms trijos ceturkšņos pieaudzis par 17%

Pievienoja:

Dzīvības apdrošināšanas kompānijas “Compensa Life” jauno parakstīto prēmiju apjoms Latvijā trešā ceturkšņa beigās sasniedzis 5,3 miljonus eiro, kas ir par 17% vairāk, salīdzinot ar 2013.gada attiecīgo laika periodu. Liels pieprasījums deviņos mēnešos bijis pēc nelaimes gadījumu apdrošināšanas, jo parakstītas par 63% vairāk prēmiju nekā pagājušajā gadā.

“Parakstīto prēmiju apjoms nelaimes gadījumu apdrošināšanā pieaudzis, jo palielinājies ar juridiskajām personām noslēgto līgumu skaits. Tas nozīmē, ka darba devēji apdrošinājuši savus darbiniekus vienlaikus pret vairākiem riskiem, lai sniegtu viņiem papildu drošību pret darba vietā sastopamajiem riskiem. Uzņēmēji ir apzinājuši darba vides riskus, un tas ir rezultējies pieprasījuma pieaugumā pēc nelaimes gadījumu apdrošināšanas”, secina “Compensa Life” Latvijas filiāles vadītājs Viktors Gustsons.

“Apdrošināšanas tirgus uzrāda lēnas, tomēr pozitīvas tirgus izaugsmes pazīmes. Šī gada deviņos mēnešos kopējais parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms pieaudzis par 12%, pašlaik sasniedzot 9,2 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Iespējams, izaugsme būtu bijusi iepriekš prognozēto 15% apmērā, tomēr to samazinājuši lēnie Eiropas Savienības IKP pieauguma tempi un Krievijas ieviestās sankcijas”, skaidro Viktors Gustsons.

“Compensa Life” Latvijas filiāles vadītājs atzīst, ka stagnējošās Eiropas ekonomikas dēļ uzkrājošā apdrošināšana ar garantēto procentu likmi nenodrošina tik augstu ienesīgumu kā agrāk, tāpēc cilvēki pašlaik biežāk savus līdzekļus izvēlas ieguldīt tirgum piesaistītajos instrumentos, paši izvēloties ieguldījumu fondus un stratēģiju.

Uzņēmuma pēdējie apkopotie dati arī atklāj, ka trijos ceturkšņos parakstīto prēmiju apjoms veselības apdrošināšanā pieaudzis par 16%, sasniedzot 4,6 miljonus eiro, bet dzīvības apdrošināšanā pieaudzis par 11%, sasniedzot 4,4 miljonus eiro. Pēc Viktora Gustsona domām, šie rezultāti vērtējami kā pozitīvi, un gada beigas varētu tikt sasniegtas ar līdzīgu tendenci, jo šobrīd tirgū nav signālu, ka kaut kas varētu strauji mainīties.

“Compensa Life Vienna Insurance Group SE” 100% akcionārs ir “Vienna Insurance Group”. “Vienna Insurance Group” dibināta 1824.gadā un patlaban ir vadošā Austrijas apdrošināšanas grupa Centrāleiropā un Austrumeiropā. “Vienna Insurance Group” pārstāvēta 25 valstīs, pārvaldot 42 miljardu eiro aktīvus.

“Compensa Life Vienna Insurance Group SE” ir vairāk kā desmit filiāles visās trīs Baltijas valstīs, tā nodarbina 150 darbiniekus, pārvalda vairāk nekā 150 000 klientu riskus un aktīvus 128 miljonu eiro vērtībā.

“Compensa Life Vienna Insurance Group SE” Latvijā pārstāv “Compensa Life Vienna Insurance Group SE” Latvijas filiāle, kas Latvijā darbojas kopš 1999.gada (iepriekšējais nosaukums “Seesam Life Latvija”).

“Compensa Life Vienna Insurance Group SE” Latvijas filiāle specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, privātās pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, veselības apdrošināšanā un nelaimes gadījumu apdrošināšanā.

Papildu informācija:
Jānis Andžāns
Compensa Life komunikācijas konsultants
Tālr. +371 29449177
janis.andzans@mccannconsulting.lv
0