ERGO Baltijā: ievērojama izaugsme visās darbības jomās

Pievienoja:

2015. gada pirmajā ceturksnī ERGO Baltijas valstīs uzrādīja teicamus parakstīto prēmiju un peļņas rezultātus, kā arī apsteidza tirgus izaugsmes rādītājus visos apdrošināšanas segmentos. Salīdzinot ar pērnā gada sākumu, ERGO parakstīto prēmiju apmērs Baltijas valstīs audzis par 14,5% un sasniedza 44,9 miljonus eiro. Uzņēmumu peļņa mērāma 2,29 miljonos eiro, kas ir par 15,3% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā.

ERGO šī gada pirmajā ceturksnī Baltijas valstīts apsteidza vidējos tirgus rādītājus visos apdrošināšanas segmentos, kā arī palielināja savu tirgus daļu reģionālā līmenī līdz 13,4%. Baltijas apdrošināšanas tirgus auga par 5,9%, savukārt ERGO – par 14,5%.
2015. gada pirmajā ceturksnī ERGO klientiem Baltijas valstīs atlīdzībās izmaksāja 22,3 miljonus eiro, un tas ir par 17% vairāk nekā pērn šajā periodā. ERGO arvien turpina veidot uz klientu vajadzībām orientētus risinājumus, īstenojot rentablu un ilgtspējīgu izaugsmi risku parakstīšanas jomā.
ERGO valdes priekšsēdētājs Baltijas valstīs Dr. Kestutis Bagdonavičius uzsver, ka izcilais rezultāts šī gada pirmajā ceturksnī ir sasniegts, pateicoties efektīvākai darbībai un stabilam apdrošināšanas atlīdzību līmenim: “Parakstīto prēmiju pieaugums prognozējams arī turpmāk, un tā nav nejauša apstākļu sakritība. Tomēr mūsu stratēģijas īstenošanas rezultātā ERGO uzņēmumi kļuvuši efektīvāki un vēl vairāk uz klientiem orientēti.”
ERGO parakstīto prēmiju pieaugumu Baltijā veicināja veiksmīga darbība visos segmentos: nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanā. Nedzīvības apdrošināšanā izaugsme ir novērojama visos biznesa veidos, izņemot kravas un transporta apdrošināšanu Krievijas–Ukrainas krīzes dēļ. Teicamā veselības apdrošināšanas attīstība tika nostiprināta, noslēdzot vairākus lielus līgumus. Savukārt dzīvības apdrošināšanā starp pieprasītākajiem produktiem ir uzkrājošā apdrošināšana, privātās pensijas apdrošināšana (mūža polise) un dzīvības riska apdrošināšana.
2015. gada pirmajā ceturksnī ERGO apsteidza vidējos tirgus rādītājus visās Baltijas valstīs. Apdrošināšanas tirgus Igaunijā auga par 4%, savukārt ERGO to apsteidza, augot par 21,6%. ERGO izaugsme ir bijusi lielāka par tirgus izaugsmi arī Lietuvā: 8,2% (tirgus izaugsme – 6,9%).
Latvijā apdrošināšanas tirgus auga kopumā par 6%, savukārt ERGO gandrīz trīs reizes starujāk. Vislielāko izaugsmi ERGO uzrādīja dzīvības apdrošināšanā, kur Latvijā tirgus audzis vidēji par 10%, savukārt ERGO parakstīto prēmiju pieaugums bijis daudzkārt straujāks – sasniedzot 36%. Veselības apdrošināšana joprojām ir viens no straujāk augošajiem apdrošināšanas veidiem Latvijā, un ERGO jau piekto gadu ir lielākais veselības apdrošinātājs gan Latvijā, gan Baltijā kopumā. ERGO veselības apdrošināšanā gada pirmajos trīs mēnešos Latvijā sasniedza 23% pieaugumu, kas ir divreiz vairāk nekā vidēji tirgū (11%).
2015. gada pirmajā ceturksnī kopumā ERGO klientiem Baltijas valstīs atlīdzībās tika izmaksāti 22,3 miljoni eiro, kas ir par 17% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā. Ziemas sezonā daudz atlīdzību pieteikumi tika saņemti privātīpašuma apdrošināšanā ugunskrēku dēļ. Izmaksāto atlīdzību apjoms Latvijā šī gada pirmajā ceturksnī pieauga par 35%, klientiem izmaksāti 6,59 miljoni eiro. Lielākās atlīdzības Latvijā ERGO izmaksāja par ugunsgrēkiem divos komercīpašumos – 324,9 tūkstošus eiro un 46,6 tūkstošus eiro, kā arī par OCTA negadījumu Vācijā, kur izmaksāta atlīdzība 88,8 tūkstošus eiro apmērā.
Abi ERGO uzņēmumi ir labi kapitalizēti un izpilda ERGO Apdrošinātāju grupas ilgtermiņa minimālās prasības par 140% kapitāla pietiekamības līmeni.
ERGO kapitāls pieauga no 106 miljoniem eiro līdz 115 miljoniem eiro. Ievērojams ir ieguldījumu portfeļa pieaugums, sasniedzot 337 miljonus eiro (2014. gada pirmajā ceturksnī – 319 miljoni eiro).
Komentējot Baltijas valstu apdrošināšanas tirgus tendences, Dr. Bagdonavičius prognozē tirgus izaugsmi ar dažiem izņēmumiem. “ERGO prognozes liecina, ka Baltijas valstu ekonomika atgūstas, līdz ar to arī nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanas biznesa apgrozījums šogad turpinās pieaugt. Tomēr ir jāņem vērā ģeopolitiskā vide. Krievijas–Ukrainas krīze tieši ietekmē tos uzņēmējdarbības sektorus, kuriem ir komerciālie un rūpnieciskie sadarbības partneri austrumos. Ārvalstu investīciju samazināšanās Krievijā varētu ietekmēt arī jaunu investīciju piesaisti Baltijas valstīm. Tā rezultātā tirgus un apdrošināšanas nozare var augt lēnāk,” stāsta Dr. Bagdonavičius.
“No otras puses, ir redzams, ka apdrošināšanas tirgus ir atguvies no finanšu krīzes, kas stipri ietekmēja ne tikai makroekonomisko situāciju Baltijas valstīs. Tā atstāja milzīgu ietekmi arī uz apdrošināšanas nozari, kur kopējo paraktīsto prēmiju apmērs tirgū sasniedza divciparu skaitļos mērāmu kritumu. Salīdzinot šo brīdi ar 2009. gadu, ir sperts milzīgs solis uz priekšu,” norāda Dr. Bagdonavičius.

Par ERGO Apdrošinātāju grupu
ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības un veselības apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Baltkrievijā. 2014. gadā ERGO apdrošināšanas sabiedrību parakstīto prēmiju apjoms Baltijā sasniedza 163 miljonus eiro. Mūsu pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei Baltijas valstīs uzticas vairāk nekā 550 000 klientu. ERGO klientiem Baltijas valstīs pērn apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāts vairāk nekā 82 miljoni eiro. ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju grupā, kas ir viena no Vācijas un Eiropas lielākajām grupām ar gada parakstīto prēmiju apmēru virs 18 miljardiem eiro. ERGO ir pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, koncentrējoties uz biznesu Eiropā un Āzijā. ERGO ir daļa no uzņēmuma Munich Re, kas ir viens no vadošajiem pārapdrošinātājiem un risku pārvaldītājiem pasaulē.

0