ERGO Baltijas valstīs – lielāka peļņa un augusi tirgus daļa

Pievienoja:

Saskaņā ar Starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem (IFRS) ERGO parakstīto prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2014. gadā bija 163 miljoni eiro. Uzņēmums pārspējis tirgus izaugsmes rādītājus visos biznesa segmentos – nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanā – palielinot savu tirgus daļu līdz 12,6%. Pērn Baltijas apdrošināšanas tirgus izaugsme mērāma 7,9% apjomā, kamēr ERGO sasniedza straujāku pieaugumu – 10,3%.

“2014. gadā ERGO veiksmīgi attīstījās un palielināja tirgus daļu, turpinot apsteigt vidējo nozares izaugsmi. Stabili un augšupejoši panākumi ir labākais apliecinājums mūsu izvēlētajai stratēģijai – koncentrēties uz produktu un pakalpojumu pielāgošanu klientu vajadzībām,” stāsta ERGO valdes priekšsēdētājs Baltijas valstīs Dr. Kestutis Bagdonavičius.
Nedzīvības apdrošināšanas rezultātu pozitīvi ietekmēja zemāks apdrošināšanas atlīdzību līmenis. Savukārt dzīvības apdrošināšanas kompānijas sniegumu ietekmēja labāks rezultāts veselības apdrošināšanā Latvijā. Dzīvības apdrošināšanā pēdējo divu gadu laikā ERGO ir uzrādījusi arī stabilu investīciju rezultātu.
Kopējā ERGO peļņa no darbības Baltijas valstīs 2014. gadā sasniedza 5,15 miljonus eiro. Gada noslēgumā nozīmīgus līdzekļus prasīja IT stratēģijas pārskatīšana, tāpēc 2014. gada faktiskais rezultāts ir 1,99 miljonu eiro zaudējumi.
Parakstīto prēmiju apjoma pieaugumu nodrošināja attīstība visos apdrošināšanas segmentos visās trīs Baltijas valstīs, īpaši veselības apdrošināšanā, kur ERGO ievērojami uzlabojusi darbības rezultātus un nostiprinājusi tirgus līdera pozīcijas.
Pērn Latvijā ERGO sasniedza pēdējā piecgadē straujāko parakstīto prēmiju kāpumu. Kopumā 2014. gadā Latvijas apdrošināšanas tirgus auga par 10%, savukārt ERGO piedzīvoja izaugsmi par 20%. ERGO Latvijā visstraujāk auga dzīvības un nedzīvības apdrošināšanas segmentos. Dzīvības apdrošināšanā pat par 31%, kamēr tirgus kopējā izaugsme bija 21%.
2014. gadā ERGO klientiem Baltijas valstīs apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāti 82 miljoni eiro. Pērn lielākā ERGO izmaksātā atlīdzība bija 2,2 miljoni eiro fermai Lietuvā saistībā ar Āfrikas cūku mēri. Savukārt Latvijā lielākās atlīdzības izmaksātas par negadījumu ar būvniecības spectehniku un ugunsgrēku privātmājā – attiecīgi 164,75 un 124,52 tūkstoši eiro.
Par turpmāku apdrošināšanas tirgus izaugsmi Baltijas valstīs K. Bagdonavičius izsaka piesardzīgas prognozes: “Paredzams, ka šogad apdrošināšana turpinās attīstīties. Taču no ilgtermiņā ir sarežģīti prognozēt ievērojamu izaugsmi ģeopolitiskās vides dēļ. Esam tuvi Krievijas un Ukrainas kaimiņi, un izaugsmes kritums šajās valstīs gan tieši, gan netieši var ietekmēt arī Latviju, Lietuvu un Igauniju.
Biznesa vidi sarežģī arī zemās procentu likmes. Turklāt cenu jutīgais tirgus rada papildu ierobežojumus straujām izaugsmes iespējām.”

Kā vienu no būtiskākajiem pavērsieniem apdrošināšanā tuvākajā nākotnē K. Bagdonavičius min jauno Maksātspējas II (Solvency II) prasību ieviešanu 2016. gadā, kas ievērojami ietekmēs apdrošināšanas industriju un veicinās konkurenci. “Visiem tirgus dalībniekiem būs jāievēro šīs prasības, un tās būtiski ietekmēs apdrošinātāju darbu, jo ikvienam būs jārēķinās ar nepieciešamību nodrošināt atbilstošu kapitāla pietiekamību. Tāpat nozarei un tās dalībniekiem jādomā par inovatīviem un digitāliem risinājumiem, lai, pilnveidojot biznesa procesus, paaugstinātu efektivitāti.”
Fakts, ka ERGO maksātspējas rādītājs ievērojami pārsniedz minimāli noteikto, kārtējo reizi pierāda uzņēmuma stabilitāti un lielo vērību, kas veltīta rūpīgai risku izvērtēšanai. Abas ERGO kompānijas ir labi kapitalizētas un izpilda ERGO Apdrošinātāju grupas ilgtermiņa prasību par 140% kapitāla pietiekamības līmeni.
Par ERGO Apdrošinātāju grupu
ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības un veselības apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Baltkrievijā. ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei Baltijas valstīs uzticas vairāk nekā 550 000 klientu. ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju grupā, kas ir viena no Eiropas lielākajām
grupām ar gada parakstīto prēmiju apmēru virs 18 miljardiem eiro. ERGO ir pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, koncentrējoties uz biznesu Eiropā un Āzijā. ERGO ir daļa no uzņēmuma Munich Re, kas ir viens no vadošajiem pārapdrošinātājiem un risku pārvaldītājiem pasaulē.

0