ERGO darbības rezultāti Baltijā: rentabla tirgus izaugsme un izmaksāto atlīdzību apjoma pieaugums

Pievienoja:

Saskaņā ar Starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem (IFRS) apdrošināšanas sabiedrība ERGO Baltijas valstīs 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos parakstīja prēmijas aptuveni 150 miljonu eiro apmērā, un tas ir par 11,3% vairāk nekā šajā pašā periodā pērn. ERGO tirgus izaugsme Baltijā ir 11,5%, kamēr vidēji tirgus audzis par 6,8%. Kopumā ERGO Baltijas valstīs aizņem 14% no tirgus.

2016. gada deviņos mēnešos ERGO klientiem Baltijas valstīs izmaksāja vairāk nekā 80,5 miljonus eiro. Izmaksāto atlīdzību apjoms, salīdzinot ar pagājušā gada tādu pašu laika posmu, palielinājies par aptuveni 24%. Tomēr, neraugoties uz izmaksāto atlīdzību apjoma pieaugumu visos lielākajos apdrošināšanas veidos, ERGO aizvadītos šī gada trīs ceturkšņus Baltijā noslēdza ar peļņu 3,5 miljonu eiro apmērā.

Komentējot darbības rezultātus 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos, ERGO valdes priekšsēdētājs Baltijas valstīs Dr. Kestutis Bagdonavičius norāda: “Parakstīto prēmiju apjoma pieaugums, apsteidzot tirgus līmeni visās trīs Baltijas valstīs, ir veiksmīgi īstenots ERGO ilgtermiņa izaugsmes stratēģijas mērķis. Taču darbības rezultātu nedzīvības apdrošināšanā ietekmēja pieteikto atlīdzību apjoma pieaugums.”

ERGO lielākā izaugsme nedzīvības apdrošināšanā tika sasniegta Lietuvā – 17%, savukārt dzīvības un veselības apdrošināšanā dominēja Latvija ar 15,5% pieaugumu.

Lielākais ERGO pieaugums Latvijā šī gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar līdzvērtīgu periodu pērn, sasniegts nedzīvības apdrošināšanā. ERGO parakstīto prēmiju apjoma pieaugums šajā segmentā mērāms 15%, bet tirgus kopumā – 5%. ERGO darbībā veselības un dzīvības apdrošināšanas segmentos sasniegta ievērojami straujāka izaugsme nekā vidēji tirgū. Veselības apdrošināšanā šī gada pirmajos deviņos mēnešos tirgus vidēji audzis par 12%, bet dzīvības apdrošināšanā – par 2%. Savukārt ERGO izaugsme veselības apdrošināšanā mērāma 10%, bet dzīvības apdrošināšanā – 24%.

2016. gada trešajā ceturksnī lielākās atlīdzības Latvijā izmaksātas saskaņā ar uzņēmējdarbības pārtraukuma polisi – 149 270 eiro, par OCTA negadījumu ārvalstīs – 119 000 eiro un par ugunsgrēka radītiem zaudējumiem – 111 837 eiro.
Kopumā ERGO klientiem Baltijā atlīdzībās tika izmaksāti 80,5 miljoni eiro. Izmaksāto atlīdzību apjoms visās valstīs pieauga galvenokārt īpašuma apdrošināšanā – pa 46%. Lielākie īpašuma un tehnisko risku apdrošināšanas negadījumi bija notikuši ugunsgrēka un zādzības dēļ, kur izmaksātās atlīdzības bija no 0,1 līdz 0,25 miljoniem eiro.

ERGO Baltijas valstīs apsteidza apdrošināšanas tirgu nedzīvības apdrošināšanas un dzīvības apdrošināšanas segmentos, palielinot savu tirgus daļu no 13,4% līdz 14%. Veselības apdrošināšanā ERGO Baltijas valstīs joprojām ir līdera pozīcijā, aizņemot 22,5% no tirgus.

Dr. Bagdonavičius atzīmē pašlaik aktuālās apdrošināšanas tirgus tendences Baltijas valstīs: “Nedzīvības apdrošināšanā valda sīva konkurence. To veicina gan tirgus konsolidācija, gan mainīgie klientu ieradumi. Uzņēmumi cenšas piesaistīt jaunus klientus, kā arī noturēt esošos, piedāvājot pievilcīgas apdrošināšanas cenas, elastīgus apdrošināšanas nosacījumus, taču galveno uzmanību pievērš klientu apkalpošanai.”
Lai gūtu panākumus nākotnē un saglabātu rentabilitāti, kā uzsver Dr. Bagdonavičius, apdrošināšanas uzņēmumiem galvenā uzmanība jāpievērš iekšējo procesu efektivitātei. Arī digitalizācija ir jāturpina, ņemot vērā patērētāju mainīgās vajadzības. “Ļoti būtisks faktors ir spēja pielāgoties pastāvošajai videi un jaunajām Maksātspējas II prasībām. Tomēr ne mazāk svarīga ir tehnoloģiskā attīstība, jo lielo datu analīze, kibernoziegumi, viedās tehnoloģijas utt. apdrošināšanas nozarei sagādā arvien jaunus izaicinājumus, un tie jāņem vērā, veidojot biznesa stratēģiju,” uzsver Dr. Bagdonavičius.

0