ERGO Lietuvā izmaksājusi 2,4 miljonu eiro atlīdzību par cūku mēra radītiem zaudējumiem

Pievienoja:

Lietuvā kādai zemnieku saimniecībai apdrošināšanas sabiedrība ERGO izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzību 2,4 miljonu eiro apmērā par cūku mēra radītiem zaudējumiem, kas radušies, likvidējot 24 000 mājlopu. Tā ir pēdējos pāris gados Baltijas valstīs lielākā ERGO izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība lauksaimnieciskās uzņēmējdarbības apdrošināšanā.

“Nelaimes gadījums saimniecībā vai epidēmijas izraisītas sekas, kuru dēļ bojā iet vai jālikvidē liels skaits lopu, ir būtisks finansiāls zaudējums un milzīgs trieciens biznesam. Nereti šādos gadījumos viss jāatsāk atkal gandrīz no nulles. Ja notiek nelaime, lauku saimniecībām tūlītēja palīdzība ir ārkārtīgi nepieciešama – no tās var būt atkarīga pat tās turpmākā pastāvēšana. Iespēja operatīvi atjaunot zaudēto, atgūt resursus un turpināt veiksmīgi darboties var būt izšķiroša,” stāsta ERGO Riska parakstīšanas departamenta direktors Ritvars Heniņš.

ERGO dati liecina, ka Latvijā mājlopus visbiežāk apdraud plēsēji, dažādas traumas un iespējami ugunsgrēki saimniecībās. Saskaņā ar ERGO statistiku pēdējo piecu gadu laikā dubultojies lauksaimnieku skaits, kas izvēlas mājlopu apdrošināšanu.

“Lauksaimnieciskā uzņēmējdarbība, kas īpaši atkarīga gan no laika apstākļiem, gan dažādiem apkārtējās vides faktoriem, ir nozare, kas daudz vairāk nekā citas pakļauta dažādai ārējai ietekmei, kas var būtiski traucēt biznesa attīstību. To arvien vairāk saprot arī paši lauku uzņēmēji, un interese par dažādā veida apdrošināšanu pēdējos gados ir būtiski augusi. Šī gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo laika periodu interese par mājlopu apdrošināšanu ir augusi rekordlielā apmērā – ERGO parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms šajā apdrošināšanas veidā Latvijā pieaudzis vairāk nekā divas reizes,” atklāj Ritvars Heniņš.

Palielinoties interesei par mājlopu apdrošināšanu, vienlaikus pieaug arī izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms. Šī gada deviņos mēnešos, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada tādu pašu laika posmu, ERGO izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms mājlopu apdrošināšanā pieaudzis par 36%. Visbiežāk atlīdzības izmaksātas par traumām, dzemdību sarežģījumiem un infekcijām, kas nav saistītas ar sevišķi bīstamām dzīvnieku slimībām. Šogad ERGO klientiem izmaksājusi atlīdzības par mājlopu, visbiežāk govju, aitu un mājputnu, nāvi jau 352 gadījumos. Kopš ERGO piedāvā šādu apdrošināšanu lielāko atlīdzību ir saņēmis kāds lopkopis – vairāk nekā 20 tūkstošus eiro par 29 dažādiem negadījumiem.

Papildu informācija:
Agnese Grīnberga,
ERGO komunikācijas vadītāja
Tālrunis: 67081941, 22323988
E-pasts: Agnese.Grinberga@ergo.lv

0