ERGO turpina apsteigt apdrošināšanas tirgus rādītājus visā Baltijā

Pievienoja:

Saskaņā ar Starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem (IFRS) apdrošināšanas sabiedrības ERGO parakstīto prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2016. gada pirmajā pusgadā sasniedza gandrīz 99 miljonus eiro, kas ir par 10% vairāk, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn. ERGO visās Baltijas valstīs turpina izaugsmi, palielinot savu tirgus daļu. Baltijas apdrošināšanas tirgus izaugsme mērāma 5,6%, savukārt ERGO – 10,7%.

  1. gada pirmajā pusē ERGO klientiem Baltijas valstīs atlīdzībās tika izmaksāti vairāk nekā 66 miljoni eiro. Lielākais izmaksāto atlīdzību apjoma pieaugums bija nedzīvības apdrošināšanā, kur klientiem izmaksāts par 40% vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā.

Neskatoties uz ievērojamo izmaksāto atlīdzību apjoma pieaugumu, ERGO Baltijā šī gada pirmo pusgadu noslēdza ar peļņu – 2,5 miljoniem eiro.

Komentējot uzņēmuma pirmā pusgada darbības rezultātus, ERGO valdes priekšsēdētājs Baltijas valstīs Dr. Kestutis Bagdonavičius uzsver, ka izaugsmi izdevies turpināt pat sīvās konkurences apstākļos un, neskatoties uz izmaksāto atlīdzību būtisko pieaugumu, uzņēmumu darbība bija rentabla. “ERGO guva peļņu, neskatoties uz to, ka pieauga izmaksāto atlīdzību skaits un apjoms OCTA, KASKO, privātīpašuma un komercīpašuma apdrošināšanā. Savas izaugsmes stratēģijas ietvaros Baltijas valstīs esam sasnieguši teicamus rezultātus, turpinot apsteigt vidējos tirgus attīstības tempus,” norāda Dr. K. Bagdonavičius.

Lielākā ERGO parakstīto prēmiju izaugsme Baltijas valstīs šī gada pirmajā pusgadā sasniegta Latvijā – 21% apmērā, salīdzinot ar līdzvērtīgu periodu pērn, kamēr Latvijas apdrošināšanas tirgus pieaugums mērāms ap 4%. Lielākais ERGO pieaugums tika sasniegts dzīvības apdrošināšanā – 28%, un šajā segmentā uzņēmuma izaugsme bija sešas reizes straujāka nekā kopējā tirgus izaugsme. Nedzīvības apdrošināšanā ERGO sasniedza 24% pieaugumu, kas ir četrreiz straujāka attīstība nekā Latvijas tirgū kopumā. Savukārt veselības apdrošināšanā pieaugums mērāms 11% apmērā, un ERGO turpina saglabāt lielākā veselības apdrošinātāja pozīciju Latvijā, aptverot piekto daļu no tirgus.

  1. gada sešos mēnešos ERGO klientiem Baltijas valstīs atlīdzībās tika izmaksāti vairāk nekā 66 miljoni eiro. Lielākā atlīdzība 0,4 miljonu eiro apmērā izmaksāta Igaunijā par ugunsgrēka nodarītajiem zaudējumiem. Arī Latvijā un Lietuvā izmaksātas vairākas ievērojamas atlīdzības par ugunsgrēka nodarītajiem zaudējumiem, kas pārsniedza 0,25 miljonus eiro. Savukārt vislielākā atlīdzība, kas pirmajā pusgadā izmaksāta Latvijā, bija par negadījumu būvobjektā – 0.39 miljonu eiro apmērā.

Par ERGO Apdrošinātāju grupu

ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības un veselības apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Baltkrievijā. Mūsu pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei Baltijas valstīs uzticas vairāk nekā 550 000 klientu.
ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju grupā, kas ir viena no Vācijas un Eiropas lielākajām grupām ar gada parakstīto prēmiju apmēru virs 18 miljardiem eiro. ERGO ir pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, koncentrējoties uz biznesu Eiropā un Āzijā.
ERGO akcionārs ir Munich Re, kas ir viens no lielākajiem pārapdrošinātājiem un risku pārvaldītājiem pasaulē.

0