AAS Gjensidige Baltic: Liepājnieki vēl arvien stilīgumu vērtē augstāk par drošību; atstarotājus lieto retais

Pievienoja:

Gada laikā no 16% uz 13% samazinājies to Liepājas iedzīvotāju skaits, kas ikdienā savas drošības uzlabošanai lieto atstarotājus. Lai arī vairums liepājnieku atzīst, ka atstarotājs uzlabo gājēja drošību, paši viņi to nelieto, jo atstarotājs nepiestāv pie apģērba, liecina Gjensidige veiktā aptauja.

Aicinot cilvēkus rūpēties par savu drošību diennakts tumšajā laikā, AAS “Gjensidige Baltic” 18.oktobrī Liepājā turpināja nu jau par tradīciju kļuvušo sociālo kampaņu, kura tiek organizēta, lai informētu un izglītotu Latvijas iedzīvotājus par atstarotāju lietošanas nozīmi. Akcijas laikā 12 Latvijas pilsētās iedzīvotājiem tiks dāvināti vairāk nekā 15 000 atstarotāji.

Aptaujājot Liepājas iedzīvotājus, noskaidrots, ka, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, par 3% samazinājies to Liepājas iedzīvotāju skaits, kas atstarotājus lieto. Apzinīgāki kļuvuši vien skolēni.

Tiekoties ar Liepājas Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolas 5. klašu skolēniem, atklājās, ka atstarotājus ikdienā lieto 27% skolēnu, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad Liepājā atstarotājus lietoja vien 10% šīs vecuma grupas skolēnu, ir būtisks uzlabojums. Šoreiz kopā ar TV raidījumu vadītājiem Martu Selecku un Gustavu Terzenu mazie ne vien demonstrēja savas zināšanas par satiksmes drošību un uzklausīja vērtīgus ieteikumus, bet arī piekrita kļūt par savas ģimenes “Drošības aģentu”, kurš uz atstarotāju lietošanu mudinās visu ģimeni

Nozīmīgu faktu atklāja kampaņas laikā veiktā Liepājas iedzīvotāju aptauja – no 850 aptaujātajiem iedzīvotājiem,  šogad savs atstarotājs līdzi bija tikai 13% iedzīvotāju. Lielākoties liepājnieki skaidroja, ka nelieto atstarotājus, jo vairāk pārvietojas ar automašīnu, nevis kājām. Otrs populārākais iemesls atstarotāja nelietošanai bija tā neiederēšanās kopējā stilā. Saņemot dāvanā Gjensidige atstarotājus, 10% aptaujāto apņēmās turpmāk tos  lietot ik dienu. Noraidoši pret atstarotāju izmantošanu bija 40% respondentu, galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēki.

Šogad Gjensidige kampaņai pievienojās arī mūziķis Ainars Virga, kurš,  pats demonstrējot daudzus atstarotājus savā tērpā un velosipēdā,  uz to lietošanu aicināja arī citus: “Ikdienā pārvietojoties ar velosipēdu, esmu ievērojis, ka ļoti daudz gājēju un velo braucēju nelieto ne atstarojošās vestes, ne atstarotājus. Pozitīvi ir tas, ka arvien vairāk virsdrēbju ražotāju audumā iestrādā atstarojošos materiālus, tādējādi cilvēkiem nav speciāli jānēsā līdzi atstarojoši vai gaismu izstarojoši objekti. Atstarojošs apģērbs aizsargā ceļu satiksmes dalībnieku, tomēr liepājnieki ir kūtri atstarotāju nēsātāji. Sarežģīta situācija Liepājā ir ne tikai ar pieaugušajiem, bet arī jauniešiem – par spīti visām akcijām, kuru laikā dala atstarotājus, to lietošana nav kļuvusi populāra.” Mūziķis A. Virga uzskata, ka atstarojošu elementu lietošana ikdienā ir vitāli svarīga ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam, it īpaši diennakts tumšajā laikā.

To, ka Liepājas iedzīvotāji nav izrādījuši lielu interesi par akciju, atzīst Gjensidige Liepājas filiāles vadītājs Aigars Lēvalds: “Par spīti jau laikus publiskotajai informācijai par gaidāmo atstarotāju dalīšanu, īpašu interesi un aktivitāti par tiem iedzīvotāji neizrādīja. Redzam, ka Liepājā ir intensīvi jāstrādā ar iedzīvotājiem, skaidrojot, cik būtiska loma atstarotājiem ir ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam. Visi zina, ka atstarotāji ir jālieto, taču 74% liepājnieku tos nelieto un 10% to lietošanai nesaskata jēgu. Tā ir ļoti bēdīga statistika,” atzīst A.Lēvalds. Viņš gan pauda gandarījumu par to, ka atstarotāju lietošana šogad kļuvusi populārāka skolēnu vidū. “Liepājas Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolā pārrunājām drošas satiksmes pamatnoteikumus un devām bērniem iespēju no atstarojošajiem materiāliem izgatavot savus atstarotājus. Kā piemiņu skolai dāvājām spēli “Ceļš uz mājām”, kas bērniem interesantā veidā atgādinās par drošības noteikumiem un neļaus tiem piemirsties. Ceru, ka bērni pildīs solījumu kļūt par savas ģimenes “Drošības aģentiem” un uz atstarotāju lietošanu mudinās arī savus vecākus un vecvecākus,” tā A.Lēvalds.

Gjensidige atgādina: “Domājot par visu ceļu satiksmes dalībnieku drošību tumšajā diennakts laikā, atstarotāji ir jānēsā ne tikai ārpus apdzīvotajām vietām, bet arī apdzīvotās vietās. Gājējiem un velosipēdistiem slikti apgaismotās vietās ir jālieto atstarojošs apģērbs, vislabāk – atstarojošā veste.”

 

 

gjensidige-logo-kvadrāts_JPGedgarsfoto_1031 edgarsfoto_1059 edgarsfoto_1074 edgarsfoto_1174 edgarsfoto_1177 edgarsfoto_1196

0