Gjensidige Baltic: Arī šogad strauji turpina palielināties automašīnu zādzību skaits

Pievienoja:

gjensidige_main logo_cmyk

“Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijā jau nozagtas 214 automašīnas – 104 no tām jaunākas par 10 gadiem. Šo mašīnu kategorijā dominē apvidus automašīnas,bet zagtāko automašīnu saraksta augšgalā atgriežas BMW modeļi. Bieži atklājas, nozagtajām mašīnām bijis tikai rūpnīcā uzstādītās drošības sistēmas, tādēļ, izvēloties sev šādu auto, ir vērts padomāt arī par papildus pret aizdzīšanas sistēmu uzstādīšanu,” atzīst AAS “Gjensidige Baltic” KASKO produktu vadītājs Ivars Getliņš.

Jau pēdējos trīs gadus vērojama satraucoša statistika par nozagtajām automašīnām – kopš 2013. gada vidēji nozagts par turpat 100 vecumā līdz 10 gadiem automašīnām vairāk, nekā iepriekšējā gadā. Tā 2013. gadā bija nozagtas 368 automašīnas vecumā līdz 10 gadiem, 2014. gadā tādu bija 467, bet pērn – 539. “Savukārt šā gada pirmajos trijos mēnešos nozagtas jau vairāk nekā 100 automašīnas vecumā līdz desmit gadiem un, ja šādos tempos situācija turpinās attīstīties, gada kopējā statistika būs ievērojami bēdīgāka, nekā pērn. Tādēļ auto īpašniekiem ir jāpievērš uzmanība ne vien KASKO apdrošināšanas polisē rakstītajam un apdrošinātajiem riskiem, bet, arī jāparūpējas par sava auto drošību. Primāri tas nozīmē, ka mašīna ir jāaprīko ar papildu drošības sistēmu, jo redzams, ka rūpnieciski uzstādītās pret aizdzīšanas sistēmas zagļiem nav pietiekams šķērslis. Turklāt ikdienā ir arī jāizvērtē, cik droša ir vieta, kur automašīna tiek novietota,” uzsver I.Getliņš.

Viņš uzsver, ka īpaši piesardzīgiem jābūt Toyota Land Cruiser, BMV, Toyota RAV4 un Audi markas automašīnu īpašniekiem. “Jau pērn bija vērojams, ka mazinājusies zagļu interese par Toyota Land Cruiser, tomēr šis auto joprojām ir starp zagtākajām mašīnām. 2014. gadā bija nozagti 32 šīs markas auto, bet pērn – 26. Turpretim būtisks popularitātes pieaugums zagļu acīs, vērojams BMW markas automašīnām, kas pēdējo trīs gadu laikā strauji iekļuvušas zagtāko sarakstā. Tā 2013. gadā nozagtas 5, 2014. gadā – 13, bet 2015. gadā – 35 BMW 5. sērijas automašīnas. 3. sērijas BMW statistika ir ar līdzīgi pieaugošu tendenci – attiecīgi 2013. gadā nozagtas 7, 2014. gadā – 10, bet aizvadītajā – 19 šīs sērijas automašīnas. Turklāt BMW ir populārākais zagtais automašīnas modelis arī šā gada trijos mēnešos – kopā janvārī, februārī un martā nozagtas 17 BMW 3.un 5. sērijas automašīnas, kas jaunākas par 10 gadiem,” informē I.Getliņš. Viņš gan piebilst, ka turpat zagtāko mašīnu topa augšgalā ir arī Adi A4 un Audi Q5 automašīnas, kā arī Toyota RAV4. Turklāt Toyota RAV4 palēnām zagto auto skaita ziņā nomaina iepriekš tik ļoti zagto Honda CRV.

 

Papildu informācija:

Zane Liepa

Gjensidige Baltic

Mārketinga nodaļas vadītāja

e-pasts: zane.liepa@gjensidige.lv

Mob.: +371 26557132

 

Zane Auziņa

Baltijas komunikāciju centrs

Gjensidige Baltic sabiedrisko attiecību pārstave

e-pasts: zane@komunikacijas.lv

Mob.: +371 28304214

0