Gjensidige Baltic izmaksā 124 000 eiro lielu apdrošināšanas atlīdzību ugunsnelaimē cietušajai „Promenade Hotel” Liepājā

Pievienoja:

AAS „Gjensidige Baltic” izmaksā apdrošināšanas atlīdzību 124 000 EUR apmērā par šā gada 9.martā notikušo ugunsnelaimi pieczvaigžņu viesnīcā „Promenade Hotel” Liepājā. Ugunsgrēkā cieta gan viesnīcas ēka, gan tās iekārtojums, elektroinstalācija un mēbeles, kā arī sadzīves tehnika.

AAS „Gjensidige Baltic” izmaksāja par nekustamajam īpašumam nodarītajiem zaudējumiem 99665,54 EUR un 24334,46 EUR par pamatlīdzekļiem un inventāram nodarītajiem zaudējumiem. Viesnīcas darbība ir atjaunota un tā atkal uzņem viesus, priecē ar koncertiem.

Aleksejs Kozirs, AAS „Gjensidige Baltic” Vispārējo atlīdzību nodaļas vadītājs: „Šajā negadījumā galvenais bija tūlītēja rīcība – uzreiz pēc Valsts Ugunsdrošības un Glābšanas dienesta darbības beigām tika veikta žāvēšana, vēdināšana, visu lietu maksimāla saglabāšana, lai būtu pēc iespējas mazāki zaudējumi, ātrāka viesnīcas atjaunošana un darba atsākšana Vecajā ostmalā. Veicot neatkarīgas ekspertīzes, kā arī pārbaudot uzņēmuma dokumentāciju, varam atzīt, ka viesnīcas vadība ir bijusi godprātīga un īpašums tika rūpīgi uzraudzīts – elektroinstalācijas un drošības pārbaudes veiktas pat biežāk, nekā to pieprasa likumdošana. Bet neskatoties uz visu, nelaimes tomēr notiek, un arī šajā gadījumā galvenais aizdegšanās iemesls – elektroinstalācija.”

Ugunsgrēks izcēlās 9.marta vakarā un izplatījās 100 m2 platībā, tika evakuēti cilvēki, un dzēšanas darbi ilga vairāk nekā 4 stundas. Piecstāvu ēkā dega telpa, kas atradās starp jumtu un piektā stāva griestiem. Tā kā ēkai ir salīdzinoši sarežģīts plānojums, lai atvieglotu ugunsdzēsējiem darbu un būtu iespējams ērtāk piekļūt degošajām platībām, tika veidotas lūkas griestos, noņemtas skārda plāksnes jumtam.

Gjensidige ir vadošā apdrošināšanas grupa Skandināvijā, kas ir klientu veidota priekš pašiem klientiem. Grupa ir kotēta Oslo biržā kopš 2010.gada. Jau aptuveni 200 gadus mēs esam aizrautīgi strādājuši, lai pasargātu klientu dzīvību, veselību un īpašumu pret dažāda veida riskiem. Kompānijai ir aptuveni 3100 darbinieki, kas piedāvā apdrošināšanas produktus Norvēģijā, Dānijā, Zviedrijā un Baltijas valstīs. Norvēģijā kompānijā piedāvā arī banku, pensiju un uzkrājumu pakalpojumus.

0