Gjensidige Baltic: Jelgavā palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri ikdienā lieto atstarotāju

Pievienoja:

Gada laikā Jelgavā no 33% uz 38%, palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri ikdienā savas drošības uzlabošanai lieto atstarotājus, liecina Gjensidige veiktā aptauja.  

Aicinot cilvēkus rūpēties par savu drošību diennakts tumšajā laikā, AAS “Gjensidige Baltic”, 21.oktobrī Jelgavā, turpināja nu jau par tradīciju kļuvušo sociālo kampaņu, kuras laikā iedzīvotājiem tiek dalīti atstarotāji. Akcijas laikā 12 Latvijas pilsētās iedzīvotājiem tiks dāvināti vairāk nekā 15 000 atstarotāji, lai informētu un izglītotu par to lietošanas nozīmi.

Aptaujājot Jelgavas iedzīvotājus, tika noskaidrots, ka palielinājies to jelgavnieku skaits, kas atzīst, ka atstarotājus lieto ne tikai tumšajā gada laikā, bet visu gadu. Turklāt, apzinīgāki kļuvuši gan pieaugušie, gan skolēni.

Tiekoties ar Jelgavas 4. vidusskolas 4. klašu skolēniem, atklājās, ka atstarotājus ikdienā lieto 60% skolēnu, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad atstarotājus nēsāja vien 15% bērnu ir būtisks uzlabojums. Šoreiz kopā ar TV personībām Martu Selecku un Gustavu Terzenu bērni ne vien demonstrēja savas zināšanas par satiksmes drošību un uzklausīja vērtīgus ieteikumus, bet arī piekrita kļūt par “Drošības aģentiem”, aicinot lietot atstarotājus savā ģimenē.

Nozīmīgu faktu atklāja kampaņas laikā veiktā Jelgavas iedzīvotāju aptauja – no 950 aptaujātajiem iedzīvotājiem šogad 38% izmanto savu atstarotāju. Turklāt, saņemot dāvanā Gjensidige atstarotājus, vēl 40% aptaujāto apņēmās turpmāk tos  lietot ik dienu, tādējādi būtiski palielinās to jelgavnieku skaits, kuri autovadītājiem būs kļuvuši redzamāki. Noraidoši pret atstarotāju izmantošanu bija 5% respondentu, galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēki.

Gandarījumu par statistikas uzlabošanos pilsētā pauž AAS “Gjensidige Baltic” Jelgavas reģionālās filiāles vadītāja Indra Lāčplēse: “No iedzīvotāju puses ir jūtama ieinteresētība. Pat steidzīgākie jelgavnieki labprāt apstājās un priecīgi pieņēma atstarotājus, kā arī labprāt atbildēja uz aptaujas jautājumiem. Ir prieks, ka vairums to pilsētnieku, kuri šodien uz ielas bija devušies bez atstarotāja, saņemot dāvanā Gjensidige atstarotāju, apņēmās to turpmāk lietot ik dienu. Daudzi no viņiem atstarotājus tūdaļ arī lika lietā un tas priecē, radot sajūtu, ka kampaņa ir cilvēkiem vajadzīga.” Daloties domās par kampaņas norisi Jelgavā, Indra Lāčplēse pauda gandarījumu arī par to, ka katru gadu tradicionālā akcija tiek papildināta arī ar jauninājumiem. “Jelgavas 4.vidusskolā ne vien pārrunājām drošas satiksmes pamatnoteikumus, bet arī devām bērniem iespēju pagatavot savus īpašos atstarotājus no atstarojošajiem materiāliem, ko mums sarūpējis Jelgavas uzņēmums “Signum”. Skolēniem piemiņai dāvājām arī spēli “Ceļš uz mājām”, kas interesantā veidā atgādinās par drošības noteikumiem un neļaus tiem piemirsties. Tādēļ var sacīt, ka kampaņa notika nevis vienu dienu, bet strādās arī turpmāk,” tā I.Lāčpēse.

Gjensidige atgādina: “Domājot par visu ceļu satiksmes dalībnieku drošību tumšajā diennakts laikā, atstarotāji ir jānēsā ne tikai ārpus apdzīvotajām vietām, bet arī apdzīvotās vietās. Gājējiem un velosipēdistiem slikti apgaismotās vietās ir jālieto atstarojošs apģērbs, vislabāk – atstarojošā veste.”

0