Gjensidige Baltic: Katrs trešais Talsu iedzīvotājs ikdienā lieto atstarotāju

Pievienoja:

Gada laikā no 28% uz 37%, palielinājies to Talsu iedzīvotāju skaits, kuri ikdienā savas drošības uzlabošanai lieto atstarotājus, liecina Gjensidige veiktā aptauja.  

Aicinot cilvēkus rūpēties par savu drošību diennakts tumšajā laikā, AAS “Gjensidige Baltic” 20.oktobrī Talsos īstenoja, nu jau par tradīciju kļuvušo, sociālo kampaņu, kuras laikā iedzīvotājiem tika dāvināti atstarotāji. Kopumā akcijas laikā 12 Latvijas pilsētās iedzīvotājiem tiks dāvināti vairāk nekā 15 000 atstarotāji, lai informētu un izglītotu par to lietošanas nozīmi.

Aptaujājot Talsu iedzīvotājus, tika noskaidrots, ka palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri atzīst, ka atstarotājus lieto ne tikai tumšajā gada laikā, bet visu gadu. Turklāt, apzinīgāki kļuvuši gan pieaugušie, gan skolēni.

Tiekoties ar Talsu 2. vidusskolas 6. klašu skolēniem, atklājās, ka atstarotājus ikdienā lieto 27% skolēnu, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad Talsos atstarotājus lietoja vien 6% šīs vecuma grupas bērnu, ir būtisks uzlabojums. Šoreiz kopā ar TV personībām Martu Selecku un Gustavu Terzenu mazie ne vien demonstrēja savas zināšanas par satiksmes drošību un uzklausīja vērtīgus ieteikumus, bet arī piekrita kļūt par savas ģimenes “Drošības aģentu”, kurš uz atstarotāju lietošanu mudinās visu ģimeni.

Nozīmīgu faktu atklāja kampaņas laikā veiktā Talsu iedzīvotāju aptauja – no 950 aptaujātajiem iedzīvotājiem šogad 37% līdzi bija savs atstarotājs. Turklāt, saņemot dāvanā Gjensidige atstarotājus, vēl 20% aptaujāto apņēmās turpmāk tos  lietot ik dienu. Noraidoši pret atstarotāju izmantošanu bija 6% respondentu, galvenokārt, vecāka gadagājuma cilvēki.

Šogad Gjensidige kampaņai pievienojās arī Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus, kurš neslēpa: “Atstarotāji iemanto popularitāti un cilvēki kļūst redzamāki. Ir redzams, ka iedzīvotāji izvēlas lietot gan tos atstarotājus, kurus viņiem šādās sociālas kampaņās dāvā uzņēmumi, gan arī pašu sagādātos. Būtisku uzlabojumu sniedz tas, ka atstarojoši materiāli ir iestrādāti drēbēs, jo īpaši bērnu apģērbā. Tādējādi bērni tiešām ir “spīdīgi” arī tumšā laikā, tomēr sarežģītāka situācija ir ar pieaugušajiem, kas par savu drošību piemirst. Tādēļ Gjensidige akcija, kurā pie atstarotājiem tiek arī pieaugušie, ir īpaši vērtīga,” uzskata Talsu novada pašvaldības priekšsēdētājs.

Tāpat kampaņai līdzdarbojās arī Talsu pašvaldības policijas vecākais inspektors Nauris Neifelds un inspektors Klāvs Burčaks, kuri kopā  ar Gjensidige brigādi, iedzīvotājiem dalīja atstarotājus. Pēc šī darba policisti atzina, ka praktiski katrā maiņā ir kāds gājējs vai riteņbraucējs, kuru par pārvietošanos diennakts tumšajā laikā bez atstarotāja nākas brīdināt vai pat administratīvi sodīt. “Gadās, ka brīdinājumu īsā laika posmā vairākkārt saņem viens un tas pats cilvēks, kurš aizbildinās ar to, ka atstarotāja viņam vienkārši nav. Gribas ticēt, ka pēc Gjensidige kampaņas vismaz kāds no gājējiem, ko citkārt brīdinām, aizdomāsies par savu drošību un atstarotāju lietos,” tā Nauris Neifelds. Vienlaikus gan policisti gājējiem arī atgādina, ka pat, ja viņi lieto atstarotājus, par uzmanību uz ielas aizmirst nedrīkst: “Šķērsojot ielu pa gājēju pāreju, ir jāpārliecinās, ka automašīnas tuvumā nav vai arī tā ir pietiekamā attālumā, lai pagūtu nobremzēt. Ja cilvēks izskrien uz pārejas burtiski mašīnas priekšā, no negadījuma atstarotājs nepasargās”.

To, ka Talsu iedzīvotāji izrādījuši lielu interesi par sociālo kampaņu, atzīst arī Gjensidige  klientu apkalpošanas centra Talsi vadītāja Ineta Erķevica: “Šogad jutām, ka cilvēki jau laikus guvuši informāciju par gaidāmo atstarotāju dalīšanu un ne viens vien tieši šī iemesla dēļ,  ceturtdienas pievakarē apmeklēja Jāņa kvartālu. Gandarījumu sniedz tas, ka kampaņa ir cilvēkiem vajadzīga. Prieks, ka ar katru gadu rodam jaunu veidu, kā tradicionālo kampaņu papildināt ar jauniem elementiem. Talsu 2. vidusskolā ne vien pārrunājām drošas satiksmes pamatnoteikumus un devām bērniem iespēju no atstarojošajiem materiāliem izgatavot savus atstarotājus, bet arī piemiņai dāvājām spēli “Ceļš uz mājām”. Tā bērniem interesantā veidā atgādinās par drošības noteikumiem un neļaus tiem piemirsties”.

I.Erķevica atzinīgi novērtē arī Talsu novada domes iesaisti kampaņā, kas uzskatāmi parāda, ka pašvaldībai savu iedzīvotāju drošība rūp un domnieki ir gatavi aktīvi iesaistīties tās uzlabošanā.

Gjensidige atgādina: “Domājot par visu ceļu satiksmes dalībnieku drošību tumšajā diennakts laikā, atstarotāji ir jānēsā ne tikai ārpus apdzīvotajām vietām, bet arī apdzīvotās vietās. Gājējiem un velosipēdistiem slikti apgaismotās vietās ir jālieto atstarojošs apģērbs, vislabāk – atstarojošā veste.”

 

0a6a8078 0a6a8112 0a6a8178 0a6a8309 0a6a8359gjensidige-logo-kvadrāts_JPG

0