Gjensidige Baltic: tikai puse no ārvalstīs cietušajiem Latvijas tūristiem bija apdrošināti

Pievienoja:

AAS “Gjensidige Baltic” un pētījumu kompānijas GfK Baltic veiktajā pētījumā par ceļojumu apdrošināšanu iegūtie dati liecina, ka katrs divpadsmitais tūrists no Latvijas cieš negadījumā ārvalstīs. Pat apzinoties iespējamos riskus un pozitīvi novērtējot ceļojuma apdrošināšanas nepieciešamību, tikai nedaudz vairāk nekā puse – 54% pirms ceļojumiem apdrošinās.

Latvijas iedzīvotāji apzinās risku, dodoties uz ārvalstīm, un 72% aptaujāto atzīst ceļojuma apdrošināšanas nepieciešamību, tomēr ne visi to iegādājas. 8% no Latvijas tūristiem ir cietuši negadījumā ārvalstīs, taču tikai 54% bijusi ceļojuma apdrošināšana, kas segusi attiecīgo risku.

Ludmila Ščegoļeva, AAS „Gjensidige Baltic” Baltijas personu apdrošināšanas nodaļas vadītāja: „Prieks, ka ceļotāji no Latvijas kļūst apzinīgāki, un no tiem, kas dodas ārzemju ceļojumos – 66% iegādājas ceļojumu apdrošināšanu, pat tad, ja ceļojums ilgst tikai dažas dienas. Joprojām visbiežāk mūsu klientiem ir ekstremitāšu traumas slēpošanas ceļojumos, akūti gremošanas traucējumi vai saaukstēšanās. Vēl novērots, ka Dienvidu kūrortos, vēloties skaistu iedegumu, netiek domāts pietiekami par aizsardzību un cilvēki gūst apdegumus.”

Vasaras sezonā visbiežāk traumas tiek gūtas: Turcijā, Spānijā, Itālijā un Ēģiptē, bet ziemas sezonā – Austrijā, Itālijā un Francijā, kuru kūrorti ir iecienīti slēpotājiem. Augstākā vidējā atlīdzības ir Austrijā 840.48 EUR, seko ASV – 824.46 EUR, Turcijā 704.57 EUR, bet Itālijā 548.08EUR, un Francija 522.20 EUR, kas skaidrojams ar medicīnisko izdevumu cenu atšķirību.

„Aptaujātie atzīst, ka galvenokārt uztraucas par savu veselību un dzīvību, un, izvēloties ceļojumu apdrošināšanu, nelaimes gadījuma izmaksas un ārstēšanās izdevumi būtu prioritārie riski, kurus vēlētos segt. Visvairāk par savu veselību ārvalstīs ceļojuma laikā uztraucas seniori no 50 līdz 65 gadu vecumam, kā arī iedzīvotāji ar augstu izglītības līmeni. Savukārt vismazāk par drošību domā jauni cilvēki vecumā no 18 līdz 29 gadiem, lielākoties neprecējušies,” atklāj L. Ščegoļeva.

Vienlaikus tikai katrs otrais Latvijas iedzīvotājs ir informēts par EVAK karti, vēl mazāk, 36% aptaujāto, zina arī, kam tā domāta. Informētākās par ceļojumu apdrošināšanu un EVAK kartes ietvertiem pakalpojumiem ir sievietes, cilvēki ar augstāko izglītību un augstiem ienākumiem (virs 800 eiro).

Gjensidige ir vadošā apdrošināšanas grupa Skandināvijā, kas ir klientu veidota priekš pašiem klientiem. Grupa ir kotēta Oslo biržā kopš 2010.gada. Jau aptuveni 200 gadus mēs esam aizrautīgi strādājuši, lai pasargātu klientu dzīvību, veselību un īpašumu pret dažāda veida riskiem. Kompānijai ir aptuveni 3100 darbinieki, kas piedāvā apdrošināšanas produktus Norvēģijā, Dānijā, Zviedrijā un Baltijas valstīs. Norvēģijā kompānijā piedāvā arī banku, pensiju un uzkrājumu pakalpojumus.

0