Gjensidige Latvija izziņo ceļojošo izstādi, lai atklātu kā drošību uz ielas redz bērni

Pievienoja:

Noslēgusies nu jau tradicionālā apdrošinātāja “Gjensidige” sociālā drošības kampaņa, kuras laikā TV personības tikās ar skolēniem visā Latvijā, lai atgādinātu un skaidrotu drošas satiksmes noteikumus. Tiekoties ar bērniem, īpašs akcents veltīts tam, cik būtiski krēslā un diennakts tumšajā laikā ir būt pasargātam un lietot atstarotājus.  Pēc noteikumu pārrunāšanas skolēni savu izpratni par satiksmes drošību atspoguļoja zīmējumos. Projekta laikā tapa turpat pussimts izteiksmīgu un pārsteidzošu zīmējumu, kas, sākot ar šo nedēļu, tiks izstādīti ceļojošā izstādē BKUS “Gaiļezers” un būs apskatāmi līdz 9. decembrim.

 

Zīmējumos bērni izteiksmīgi atklāj savu izpratni par drošu ceļu satiksmi, par to, kas ir un kas nav pieļaujams, ejot pa ielu krēslā un diennakts tumšajā laikā. Darinot darbus, skolēni bagātīgi izmantoja arī gaismu atstarojošo materiālu atgriezumus, kurus kampaņai atvēlēja ceļa zīmju ražotājs “Signum”. Tādēļ, fotografējot zīmējumus ar zibspuldzi, bērnu veikums izskatās vēl jo iespaidīgāks.

“Darbi liek aizdomāties gan zīmējumu autoru vienaudžiem, gan arī pieaugušajiem. Tādēļ sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, esam nolēmuši zīmējumus izstādīt vairākās vietās slimnīcā, kur, diemžēl, nereti nokļūst arī satiksmes negadījumos cietušie. Ar skolēnu zīmējumiem, slimnīcas pacientiem un viņu piederīgajiem, vēlamies vēlreiz atgādināt par riskiem, kas rodas, neievērojot minimālās drošības prasības, pārvietojoties pa ceļu,” stāsta ADB “Gjensidige” Latvijas filiāles Mārketinga nodaļas vadītāja Zane Liepa. Vienlaikus gan viņa uzsver, ka izstādes mērķis nav tikai pamācīt: “Vēlamies arī iepriecināt pacientus, lai ātrāka ir viņu izveseļošanās”.

Arī BKUS novietnes Gaiļezerā interešu izglītības pedagogs Vineta Bula atzīst: “Iestājoties diennakts tumšajam laikam, jūtami palielinās ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros cieš gan bērni, gan viņu vecāki. Arī pie mūsu slimnīcas, kur ir neregulējamā gājēju pāreja, samērā bieži notiek ceļu satiksmes negadījumi – vadītāji griežas ārā no stāvlaukuma, gājēji skrien pāri gājēju pārejai un gadās, ka viens otru nav laikus pamanījuši, it īpaši, ja gājējs ir tumšās drēbēs un nenēsā atstarotāju. Pēc satiksmes negadījumiem mēs esam tie, kuri ar bērniem strādā rehabilitācijas stadijā.”

V.Bula arī atzīst, ka pētījumos un sociālās kampaņas laikā iegūtie rezultāti liecina par to, ka viskūtrāk atstarotājus lieto vecāka gada gājuma cilvēki, atbilst patiesībai: “Slimnīcās visbiežāk pēc satiksmes negadījumiem ārstējam tieši pieaugušos. Tādēļ ceram, ka krāsainie bērnu zīmējumi ar atgādinājumiem par elementārajām drošības prasībām, kas jāievēro, pārvietojoties pa ielu krēslā un diennakts tumšajā laikā, piesaistīs apmeklētāju uzmanību.”

Janvārī izstāde dosies tālāk, uz citām Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnēm, kur turpinās priecēt pacientus un, cerams, arī kādam steidzīgākam vecākam liks aizdomāties par savu un savu mīļoto drošību, pārvietojoties pa ceļu.

Jau ziņots, ka šoruden jau trešo gadu apdrošinātājs Gjensidige Latvija īstenoja sociālo drošības kampaņu, lai iedzīvotājiem atgādinātu par to, cik būtiski ir krēslā un diennakts tumšajā laikā nēsāt atstarotāju, gaismu atstarojošu vesti vai lukturīti. Ar aicinājumu gājējiem parūpēties par savu papildus drošību uz ielas, šogad kampaņa risinājās 12 Latvijas pilsētās. Tiekoties ar skolēniem un iedzīvotājiem, kopumā izdalīti vairāk nekā 15 000 atstarotāju. Vienlaikus veikta arī iedzīvotāju aptauja, kuras rezultāti parāda pozitīvu tendenci – atstarotāju lietošana kļūst izplatītāka.

img_7687 img_7615 img_7709 img_7613 Gjensidige-logo-kvadrāts

0