Gjensidige Latvija: Latvijas vēsā vasara veicinājusi tūrismu uz ārvalstīm

Pievienoja:

 

Šī gada vasara nav īpaši lutinājusi Latvijas iedzīvotājus ar siltiem laikapstākļiem un bieži vien sabiedrībā tika uzdots jautājums – vai vispār ir bijusi vasara. Kā rezultātā, iedzīvotāji siltus un saulainus laikapstākļus devās meklēt uz ārvalstīm. Gjensidige Latvija dati liecina, ka šī gada vasarā, salīdzinot ar konkrēto laika periodu pērnajā gadā, par 30% pieaudzis iegādāto ceļojumu apdrošināšanas polišu skaits. 

 

Tādu pašu tendenci varēja novērot arī šī gada septembrī, kad par 20% pieauga iegādāto ceļojumu apdrošināšanas polišu skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Gjensidige Latvija Nelaimes gadījumu un ceļojumu apdrošināšanas produktu vadītājs Kārlis Eberhards skaidro: “Šī gada dati par ceļojumu galamērķiem liecina, ka iedzīvotāju paradumi nav īpaši mainījušies, salīdzinot ar pērno gadu. Ekstrēmas atpūtas cienītāji joprojām kā ceļojuma galamērķi izvēlas Tenerifi un Maroku, lai nodarbotos ar kādu no ūdens sporta veidiem, bet mierīgas atpūtas cienītāji dod priekšroku Turcijai, Itālijai, Spānijai, Portugālei un Francijai. Turklāt pērn atklātie jaunie ceļojumu galamērķi, kad cilvēki nelabprāt devās uz Turciju teroristu dēļ, vēl joprojām ir aktuāli, piemēram, Zakintos sala Grieķijā.”

Latvijas aukstie laikapstākļi ir ietekmējuši arī tūrisma aģentūru darbu, jo tām šī vasara bijusi īpaši “karsta”. Tūroperatora Novatours vadītājs Leonīds Močeņovs stāsta: “Tā kā šogad vasara mūs nelutināja un rudens atnāca ļoti laicīgi, redzam, ka cilvēkiem ir pietrūcis siltums – salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieprasījums ceļojumiem vasaras sezonā palielinājās. Arī mūsu dati liecina, ka šovasar populārākie ceļojumu galamērķi bija jau ceļotāju iemīļotas valstis – Turcija, Grieķija, Bulgārija un Spānija. Tāpat novērojām, ka ceļotāji alkst arī pēc jauniem iespaidiem, jo pieprasījums bija arī mūsu piedāvātajiem jaunākajiem galamērķiem – Melnkalne, Madeira, Maljorka un Dubrovniku Horvātijā. Īpaši pieprasīta bija Melnkalne. Jāteic, ka klienti lielākoties ceļojumus iegādājas laicīgi – iepriekšpārdošanu laikā, jo viņiem ir būtisks gan izvēlētais galamērķis, gan viesnīcu un ekskursiju piedāvājums. Procentuāli stipri mazāks pulks ceļotāju ir tādi, kas savus ceļojumus plāno spontāni, gaidot pēdējā brīža piedāvājumus. Viņiem būtiskāk ir doties ceļojumā iespējami tuvākā laika periodā, tāpēc plānošana pilnībā tiek atstāta organizatoru rokās.”

Vienlaikus jāatceras, ka ceļojuma laikā var piedzīvot ne tikai patīkamus mirkļus, bet arī nepatīkamus pārsteigumus. Pēc Gjensidige Latvija datiem, biežākie atlīdzību pieteikumi saistībā ar ceļojumu apdrošināšanu šī gada vasarā bijuši par akūtiem gremošanas traucējumiem un saaukstēšanos, piemēram, ceļotāji saslimuši ar angīnu, vidusauss iekaisumu, dermatītu, alerģijām un guvuši saules apdegumus. Turklāt bieži vien ceļotāji guvuši traumas pie peldbaseiniem un viesnīcu telpās, piemēram, paslīdot uz slapjas grīdas. Jānorāda, ka ceļojumu laikā nākas ciest arī no kukaiņu uzbrukumiem – blusu, ērču un citu insektu kodumiem. Tādēļ Gjensidige Latvija atgādina par profilaktisko vakcināciju veikšanu, dodoties ceļojumā uz kādu eksotiskāku valsti.  Savukārt ūdenī būtu jāuzmanās no medūzām, kas var radīt apdegumus.

Apdrošinātājs arī norāda, ka lielākās atlīdzības izmaksātas par hronisku saslimšanu saasinājumiem ceļojumu laikā, piemēram, sirds un asinsvadu, kā arī dažādām iekšķīgām slimībām.

Par ADB “Gjensidige”:

ADB “Gjensidige” ir Norvēģijas vadošās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums, kas Baltijas valstīs veiksmīgi darbojas jau vairāk nekā 10 gadus. Gjensidige Latvija ir viena no TOP3 vadošajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā un tā piedāvā visus nedzīvības apdrošināšanas veidus. Gjensidige Latvija piedāvā saņemt konsultācijas, piedāvājumus, pieteikt atlīdzību, vai iegādāties visa veida nedzīvības apdrošināšanu internetā gjensidige.lv, kā arī 17 pārstāvniecībās un klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

 

Kontaktinformācija:

Gita Deniškāne,

Gjensidige Latvija sabiedrisko attiecību pārstāve / Ogilvy PR Latvia

Tālr.: +371 29890433,

e-pasts: gita.deniskane@ogilvy.lv

 

Madara Mangina

Gjensidige Latvija filiāle

Mārketinga nodaļas vadītāja

e-pasts: Madara.Mangina@gjensidige.lv

Mob.: +371 20231201

0