Iedzīvotāji Latvijā par svarīgāko apdrošināšanas veidu uzskata veselības apdrošināšanu

Pievienoja:

Iedzīvotāji Latvijā kā svarīgāko apdrošināšanas veidu izvēlētos veselības apdrošināšanu, – tā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO veiktā pētījuma rezultāti. Ja pašlaik nebūtu iegādāta neviena no apdrošināšanas polisēm, izņemot obligāto apdrošināšanas veidu OCTA, veselības apdrošināšanu kā primāro izvēlētos 63% Latvijas iedzīvotāju.

2015.gada nogalē Baltijas valstīs veiktais ERGO pētījums tika īstenots arī 2011. gadā, un tas parāda, ka Latvijas iedzīvotāju prioritātes šajā laikā ir mainījušās. Aptaujā pirms pieciem gadiem Latvijā īpašumu apdrošināšana tika minēta kā pirmā prioritāte (63%). 2015. gada beigās to atzīmējuši 55% Latvijas iedzīvotāju.

Savukārt gan Lietuvā, gan Igaunijā kā prioritārā atzīta īpašumu apdrošināšana (60% abās valstīs), un par to, salīdzinot ar 2011. gadā veikto aptauju, uzskati nav būtiski mainījušies – arī toreiz abās valstīs tā visbiežāk tika minēta kā vēlamākais apdrošināšanas veids (izņemot obligāto apdrošināšanas veidu OCTA). Kā otru vēlamāko polisi lietuvieši un igauņi uzskata KASKO (attiecīgi – 48% un 47%), kamēr Latvijā tā atzīmēta kā trešā svarīgākā (38%).

Vienīgi iedzīvotāji Igaunijā starp TOP3 prioritārajiem apdrošināšanas veidiem ierindo dzīvības apdrošināšanu (34%), savukārt Lietuvā trešo vietu ieņem veselības apdrošināšana (46%).

“Veselība, ģimenes mājoklis un automašīna saistās ar dzīves jomām, kas mums svarīgas un aktuālas ik dienu. Ne velti lielākā daļa jeb 60% ERGO veiktās aptaujas dalībnieku Baltijā atzina, ka galvenais iemesls, kas motivē iegādāties apdrošināšanu (izņemot OCTA), ir drošības sajūta,” stāsta Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijas valstīs. “Latvijas iedzīvotāju vidū mainījies viedoklis, par ko parūpēties pirmkārt – savu veselību, nevis māju vai auto, lai gan arī tas ir nepieciešami.”

Pētījumu par Baltijas iedzīvotāju ieradumiem un attieksmi pret apdrošināšanu ERGO veica 2015. gada nogalē. Tajā piedalījās 1500 respondentu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Šādu aptauju ERGO veica arī 2011. gadā, un abu pētījumu rezultātu salīdzinājums sniedz interesantus faktus par tendencēm Baltijas valstīs un izmaiņām apdrošināšanas iegādes ieradumos pēdējās piecgades laikā.

0