Izaugsme dzīvības apdrošināšanas segmentā vērojama visās Baltijas valstīs

Pievienoja:

Latvijas dzīvības apdrošināšanas segmenta izaugsme 2014. gadā bijusi vislielākā Baltijā jeb 21,5%. Lietuvā pieaugums bija 18,6%, bet Igaunijā – 8,4%. Kopumā pēdējos gados stabila izaugsme šajā apdrošināšanas veidā vērojama visās Baltijas valstīs – 2012. gadā izaugsmes rādītāji bija 0,6-3,2%, savukārt 2013. gadā jau 6,3-10,8% robežās, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotā informācija.

Lielākais parakstīto prēmiju apmērs ir Lietuvā, sasniedzot 215 milj. eiro. Arī dzīvības apdrošināšanas īpatsvars kopējā apdrošināšanas tirgū Lietuvā ir vislielākais – 35,8%, tāpat arī parakstītās prēmijas apjoms uz vienu iedzīvotāju – 73,6 eiro.

Dzīvības apdrošināšanas īpatsvars kopējā apdrošināšanas tirgū Igaunijā ir zemākais Baltijā jeb 19%, taču parakstīto prēmiju apmērā uz vienu iedzīvotāju Igaunija ar 46,6 eiro ieņem otro vietu.

Latvijā parakstīto prēmiju apmērs šajā segmentā bija 82,3 milj. eiro jeb 23,6% no kopējā apdrošināšanas tirgus. Mūža pensija ir visstraujāk augošais dzīvības apdrošināšanas produkts, paredzot pensiju 2. līmenī uzkrātā kapitāla regulāras izmaksas līdz mūža galam, turklāt to var arī mantot.

Dzīvības apdrošināšanas ņēmēji Latvijā iegūst iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus 23% apmērā:

fiziskas un juridiskas personas – no iemaksām par dzīvības apdrošināšanu ar līdzekļu uzkrāšanu, kas nepārsniedz 10% no apdrošinātā bruto ieņēmumiem gadā, ja apdrošināšanas līguma darbības termiņš nav īsāks par 5 gadiem, savukārt par dzīvības apdrošināšanu bez uzkrājuma – tikai juridiskas personas no veiktajām iemaksām, kas nepārsniedz 10% no apdrošinātā bruto algas gadā, bet ne vairāk kā 426,86 eiro.

laa_baltijas_dz_apdrosinasanas_infografika

Baltijas dzīvības apdrošināšanas tirgu salīdzinājumu var aplūkot infografikā arī pdf formātā.

Plašāka informācija:
Sandija Šaicāne
Latvijas Apdrošinātāju asociācija
Tālr.: 67360898, e-pasts: office@laa.lv

0