Izmaksāto atlīdzību apjoms pieaudzis četras reizes straujāk par parakstītajām apdrošināšanas prēmijām

Pievienoja:

Kopējais apdrošinātāju klientiem izmaksāto atlīdzību apjoms 2016. gada pirmajā pusē Latvijā, salīdzinot ar 2015. gada pirmo pusgadu, pieaudzis par 15%. Tas ir gandrīz četras reizes vairāk par parakstīto prēmiju apjoma pieaugumu, kas sastāda tikai 4%, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotā informācija par nozares rezultātiem šī gada divos ceturkšņos.

“Atlīdzības augušas ievērojami straujāk par prēmijām, kas ir labas ziņas apdrošinātāju klientiem. Tirgū valda sīva konkurence, klienti kļūst arvien zinošāki, prasīgāki, tāpēc apdrošinātāji paplašina polišu segumus un atlīdzībās tiek izmaksāts vairāk. Vienlaikus jāmin, ka lielākais izmaksāto atlīdzību apmēra pieaugums vērojams dzīvības apdrošināšanā – 37%. Tas skaidrojams ar Eiropā un pasaulē valdošajām negatīvajām procentu likmēm, kā arī neskaidro, grūti prognozējamo investīciju klimatu, ko būtiski ietekmē ar Brexit saistītie notikumi, un tādējādi īstermiņa plāni gūst pārsvaru pār ilgtermiņa plāniem,“ stāsta Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Otrs lielākais izmaksāto atlīdzību apjoma kāpums ir KASKO segmentā – 24%, ko ietekmējušas augošās autoservisu izmaksas, jaunās tehnoloģijas un auto konstruktīvās īpatnības spēkratiem, kuri jaunāki par 5 gadiem. Piemēram, ja agrāk bija iespējams nomainīt vienu bojāto detaļu, tad tagad tās dēļ jāmaina vesels detaļu bloks.

No visiem apdrošināšanas veidiem lielāko īpatsvaru gan izmaksāto atlīdzību, gan parakstīto prēmiju apmēros – attiecīgi 23,5% un 22,4% – veido veselības apdrošināšana. Arī atlīdzību apjoms veselības apdrošināšanā pieaudzis par 11%, bet prēmiju apjoms – par 12%. Tas liecina par pieaugošo brīvprātīgās apdrošināšanas nozīmi iedzīvotāju veselības aprūpes sistēmā, kā arī darba devēju interesi par veselības apdrošināšanu kā būtisku motivēšanas instrumentu.

Top 5 apdrošināšanas veidi Latvijā pēc parakstīto prēmiju apmēra:

  1. Veselības apdrošināšana – 42,7 milj. EUR (22,4% no tirgus, +12%)
  2. Dzīvības apdrošināšana – 37,3 milj. EUR (19,6% no tirgus, -6%)
  3. KASKO – 34,3 milj. EUR (18% no tirgus, +5%)
  4. OCTA – 28,2 milj. EUR (14,8% no tirgus, +7%)
  5. Īpašuma apdrošināšana – 26,4 milj. EUR (13,9% no tirgus, +6%)

Top 5 apdrošināšanas veidi Latvijā pēc izmaksāto atlīdzību apmēra:

  1. Veselības apdrošināšana – 28,4 milj. EUR (23,4% no tirgus, +11%)
  2. Dzīvības apdrošināšana – 26,3 milj. EUR (21,7% no tirgus, +37%)
  3. KASKO – 26 milj. EUR (21,4% no tirgus, +24%)
  4. OCTA – 22 milj. EUR (18,1% no tirgus, +6%)
  5. Īpašuma apdrošināšana – 11,8 milj. EUR (9,8% no tirgus, +2%)

Apdrošināšanas veidi 2016.gada 2 ceturkšņos (diagrammas)

Pārskats par apdrošināšanas veidiem 2016.gada 2 ceturkšņos (tabula)

 

Datu avots: sākotnējie, SKDS apkopotie dati par Latvijas Republikā darbojošos 5 riska apdrošinātāju (Balta, Baltijas Apdrošināšanas Nams, BTA, Baltikums un Gjensidige) un 5 ārvalstu riska apdrošinātāju filiāļu (Compensa, ERGO, If Apdrošināšana, Seesam, Swedbank P&C), kā arī 2 dzīvības apdrošinātāju (CBL Life un SEB dzīvības apdrošināšana) un 4 ārvalstu dzīvības apdrošinātāju filiāļu (Compensa Life, ERGO Life, Mandatum Life un Swedbank Life) darbības rezultātiem Latvijas teritorijā 2016. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2015. gada pirmo pusgadu. OCTA apdrošināšanas veidā izmantoti LTAB dati.

 

Plašāka informācija:
Sandija Šaicāne
Latvijas Apdrošinātāju asociācija
Tālr.: 67360898
E-pasts: office@laa.lv

0