Jāņi un Līgas desmit gadu laikā atlīdzībās saņēmuši teju četrus miljonus eiro

Pievienoja:

Desmit gadu laikā Jāņi un Līgas pieteikuši vairāk nekā 16 tūkstošus apdrošināšanas gadījumu, atlīdzībās saņemot teju četrus miljonus eiro, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati.

“Tuvojoties svētkiem, arī mums ir interesanti uzzināt, cik atbildīgi pret sevi un tuvākajiem ir Jāņi un Līgas mūsu klientu vidū. Kā liecina PLMP dati* – Latvijas iedzīvotāju reģistrā kopumā ir 52 tūkstoši Jāņu un 10,5 tūkstoši Līgu – varam lepoties, ka teju puse jeb 48% Jāņu ir mūsu klienti, bet Līgas – 33%. Lai arī desmit gadu laikā atlīdzībās par vienu negadījumu vidēji vairāk saņēmuši Jāņi, jāteic, ka abu vārdu īpašnieki ir vienlīdz atbildīgi, apdrošinot gan sevi, gan savu īpašumu,” stāsta BALTA Atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Saskaņā ar BALTA rīcībā esošo informāciju Jāņi visbiežāk apdrošina savu transportlīdzekli, izvēloties OCTA vai KASKO polisi savam spēkratam, savukārt Līgas – īpašumu. Diemžēl Līgas apdrošināšanas atlīdzības pieteikušas krietni biežāk nekā Jāņi – 30% no visām BALTA apdrošinātajām Līgām, kamēr Jāņu vidū pie apdrošinātāja pēc palīdzības vērsušies vien 10%. Tomēr Jāņiem viennozīmīgi pieder izmaksātās atlīdzības rekords – 180 tūkstoši eiro.

BALTA atgādina – negadījumi notiek katru dienu, arī svētkos, tāpēc, lai pasargātu sevi un savu īpašumu, aicinām būt piesardzīgiem un neaizmirst par drošību:

  • pie ugunskura blakus novietot spaini ar ūdeni, ar ko vajadzības gadījumā nodzēst ne tikai ugunskuru, bet arī atveldzēt kādu sakarsušu līgotāju;
  • pāri ugunskuram lekt tikai skaidrā prātā un bez sintētiskām un/vai plandošām drēbēm;
  • nededzināt ugunskuru uz balkona, lai neizraisītu ugunsgrēku kaimiņa balkonā;
  • nepārkurināt pirti un nedoties tajā alkohola reibumā;
  • nepeldēties un nelaivot alkohola reibumā. Gadījumā, ja izvēlēts nodarboties ar kādu no ūdenssporta veidiem, obligāti jāizmanto glābšanas veste;
  • neatstāt bez uzraudzības mazos līgotājus, it īpaši sargājot viņus no uguns un ūdenstilpnēm;
  • dodoties prom no dzīvesvietas, neaizmirst parūpēties par mājokļa drošību – pārbaudīt, vai mājas durvis ir aizslēgtas, logi un vēdlodziņi – aizvērti, elektroierīces – izslēgtas. Ja blakus dzīvo uzticami kaimiņi, palūgt, lai viņi palaikam uzmana jūsu īpašumu;
  • iegaumēt svinību vietas adresi un apkārtni, lai nepieciešamības gadījumā, zvanot pa tālruņa numuru 112, bez minstināšanās varētu nosaukt savu atrašanās vietu, kā arī ugunsdzēsēji, glābēji, mediķi vai policisti varētu ātrāk steigties palīgā;
  • dodoties pēc ziediem, meijām un ozola zariem, ņemt līdzi uzlādētu mobilo telefonu, ūdeni un kādu līdzgaitnieku, lai neapmaldītos un veiksmīgi atrastu mājupceļu.

BALTA vēl drošu un lustīgu līgošanu, kā arī atgādina būt uzmanīgiem svētku laikā, lai pēcāk izvairītos no nelaimes gadījumiem un neplānotiem izdevumiem!

* Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2017. gada pirmajā ceturksnī PZU GRUPA neto peļņa sasniedza 238,26 miljonus eiro. Plašāka informācija: http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte,
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 45 64 44
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv
Ieva Balode,
NORDS PORTER NOVELLI projektu vadītāja
Tel.: +371 26 15 84 80
E-pasts: ieva.balode@porternovelli.lv

0