Ķermeņa apdegumi un grieztas brūces jeb kādi negadījumi visbiežāk atgadās virtuvē

Pievienoja:

Ēst gatavošana ir būtiska mūsu ikdienas sastāvdaļa, kas pazīstama ikvienam. Taču jāņem vērā, ka šis process prasa arī īpašu uzmanību un piesardzību, lai pasargātu sevi no traumām. Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) pieredze liecina, ka ik nedēļu tiek saņemts vismaz viens atlīdzības pieteikums, kas saistīts ar negadījumiem virtuvē, savukārt biežākās traumas – 44% apdegumi un 39% grieztas brūces.

 

“Virtuve ir gana bīstama vide, kad tajā norisinās aktīvs ēst gatavošanas process – asi naži, karsts ūdens, tvaiks, sakarsēta panna. Šādos apstākļos negadījumu risks ir paaugstināts, it īpaši, ja runājam par ķermeņa apdegumiem un applaucējumiem, tāpēc par piesardzību jādomā ikvienam un vienmēr, pat vispieredzējušākajiem pavāriem,” norāda Linda Juhna, BALTA Personu apdrošināšanas atlīdzību pārvaldes vadītāja.

 

No visiem atlīdzību pieteikumiem, ko pērn saņēmis apdrošinātājs BALTA saistībā ar negadījumiem virtuvē, visbiežāk – 44% gadījumu – pieteikti ķermeņa apdegumi un applaucējumi, kas gūti, neuzmanīgi rīkojoties ar karstu ūdeni, sakarsētām taukvielām vai pannām. Tāpat salīdzinoši bieži – 39% gadījumu – tiek saņemti atlīdzību pieteikumi par grieztām brūcēm, kas gūtas, neuzmanīgi rīkojoties ar nazi un citiem asiem priekšmetiem. Retāk – par negadījumiem, kuri tāpat kā citās telpās var notikt arī virtuvē, piemēram, traumām, kas gūtas, krītot no augstuma.

 

BALTA atgādina, ka traumas virtuvē gūst ne tikai pieaugušie, bet arī bērni, tāpēc aicinām vecākus būt vērīgiem un uzticēt mazākajiem palīgiem tikai drošākos pienākumus. Lai padarītu virtuvi par vēl drošāku vidi bērniem, ieteicams asus, karstus un citādi bīstamus priekšmetus novietot bērnam nesasniedzamā vietā, katlu un pannu rokturus pagriezt projām no plīts priekšpuses un tīrīšanas un ķīmijas līdzekļus novietot bērniem nepieejamā vietā.

 

Daži no spilgtākajiem atlīdzību pieteikumiem, par kurām atlīdzības izmaksājusi apdrošināšanas sabiedrība BALTA:

  • Iespiests pirksts gaļasmašīnā – rezultātā gūts pirksta lūzums;
  • Mizojot kartupeļus, gūtas grieztas brūces vairākos pirkstos;
  • Applaucēšanās ar tvaikiem, paceļot katla vāku;
  • Aizdegoties eļļai pannā, iegūti otrās pakāpes termiski apdegumi;
  • Neveiksmīgi rokās paņemts katliņš ar pelmeņiem – apdegums uz kājas;
  • Pieskaroties karstam krāsns rokturim, gūts visu kreisās rokas pirkstu apdegums;
  • Ceļot vārošu ūdens katlu, tam nolūzis rokturis – rezultātā gūts abu apakšstilbu apdegums;
  • Cilvēks nokritis no palodzes, mazgājot logu virtuvē, kā rezultātā gūti sasitumi un ribu lūzumi.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,4 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

Zane Ieviņa
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 20 283 764
E-pasts: zane.ievina@prae.lv

0