Mainīgo laikapstākļu ietekmē palielinās negadījumu skaits uz ceļa radušos bedru dēļ

Pievienoja:

Ar nelīdzenu ceļa segumu ir saskāries teju katrs. Tā kvalitāte būtiski pasliktinās ziemas un pavasara mēnešos, kad sastopamies ar nelabvēlīgiem laika apstākļiem – salu, lietu un atkusni. Šim periodam raksturīgas straujas temperatūras svārstības, kā rezultātā veidojas arvien jaunas bedres. Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) pieredze liecina – bedru izraisītie automašīnu bojājumi spēkratu īpašniekiem var radīt iespaidīgus finansiālos zaudējumus. Šogad nepilnos divos mēnešos saņemti jau 59 atlīdzību pieteikumi nekvalitatīva ceļa seguma dēļ, un zaudējumu segšanai rezervēti vairāk nekā 20 tūkstoši eiro.

 

„Līdz ar pavasara iestāšanos bedres veidojas straujāk, īpaši ielās ar novecojušu asfaltbetona segumu un augstu satiksmes intensitāti. No pieredzes zinām, ka vairākumā gadījumu – 70% – bedru dēļ tiek bojātas automašīnu riepas un diski, tomēr mēdz notikt arī daudz nopietnāki negadījumi, kā rezultātā spēkratam nodarītie bojājumi var sasniegt pat vairākus desmitus tūkstošu eiro,” norāda Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors.

 

Šogad nepilnos divos mēnešos BALTA saņēmusi jau 59 atlīdzību pieteikumus par transportlīdzekļa bojājumiem nekvalitatīva ceļa seguma dēļ, zaudējumu segšanai rezervējot vairāk nekā 20 tūkstošus eiro. Savukārt pērn kopā par šādiem negadījumiem pieteiktas 389 atlīdzības, un atlīdzībās izmaksāti vairāk kā 120 tūkstoši eiro.

 

BALTA statistika liecina, ka vislielākais negadījumu skaits vērojams ziemas un pavasara sezonās. „Janvāris un februāris ir tie ziemas mēneši, kuros visbiežāk varam sagaidīt salu, sniegu un atkusni, tātad – straujas temperatūras svārstības. Ceļa segumam šādi laikapstākļi plaisas padara lielākas, bet bedres – dziļākas. Tāpēc mainīgos laikapstākļos autovadītājus aicinām uzmanīties un rūpīgi izvērtēt izvēlēto braukšanas ātrumu, ievērojot katrā ceļa posmā norādīto ātruma ierobežojuma zīmi, kā arī drošības labad samazinot braukšanas ātrumu tajos ceļa posmos, kuros redzams, ka ceļa segums nav kvalitatīvs,” komentē Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors.

 

Arī uzņēmuma „Teiksmas Auto” pārstāvis Viktors Žurkevics piekrīt, ka nelabvēlīgie laika apstākļi būtiski ietekmē ceļu kvalitāti. „Protams, Latvijas ceļu kvalitāte ir samērā slikta, taču dažādos bojājumos nevaram vainot tikai ceļus vien, arī pašiem autovadītājiem ir jāuzņemas atbildība, regulāri novērtējot transportlīdzekļa tehnisko stāvokli un tā atbilstību sezonai un laikapstākļiem,” pārliecināts V.Žurkevics.

 

Pēdējo trīs gadu laikā par negadījumiem nekvalitatīva ceļa seguma dēļ BALTA izmaksājusi teju 257 tūkstošus eiro. Līdz šim lielākā atlīdzība, ko izmaksājusi BALTA bedraina ceļa dēļ, ir 50 590 eiro – spēkratam, iebraucot bedrē, pārsprāgusi aizmugurējā riepa, kā rezultātā automašīna avarējusi.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,4 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

Zane Ieviņa
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 20 283 764
E-pasts: zane.ievina@prae.lv

0