Negadījums ziemas aktīvās atpūtas cienītājiem dārgāk izmaksā Austrijā un Itālijā

Pievienoja:

Ziemas aktīvās atpūtas ceļojumu galamērķi Latvijas iedzīvotāju vidū visbiežāk ir Šveice, Itālija, Austrija un Francija. No šīm valstīm visdārgākie medicīnas pakalpojumi, ja tie kādu iemeslu dēļ nepieciešami ceļotājiem no Latvijas, ir Austrijā un Itālijā, kas arī ir populārākās valstis aktīvās ziemas atpūtas cienītājiem. Saskaņā ar ERGO datiem vidējā atlīdzība par šajās valstīs notikušiem negadījumiem ir ap 870 eiro, kamēr pārējās Eiropas valstīs – 550 eiro.

Kopumā, izvērtējot Latvijas ceļotājiem izmaksātās vidējās apdrošināšanas atlīdzības ziemas sezonā, redzams, ka visdārgākie medicīnas pakalpojumi ceļotājiem joprojām ir Amerikas Savienotajās Valstīs, lai gan tie reti saistīti ar aktīvo atpūtu. Ar vismazākiem izdevumiem jārēķinās tūristiem bijušās NVS valstīs. Vidējā ceļojumu apdrošināšanas atlīdzība, kas pagājušajā ziemas sezonā izmaksāta ceļotājiem ASV ir 5720 eiro, savukārt bijušās NVS valstīs vien 100 eiro.

“ERGO dati liecina, ka ceļojumu apdrošināšanas polišu pārdošanas aktivitāte janvārī un februārī pieaug par 5%. Pēc izvēlētā apdrošināšanas seguma var secināt, ka liela daļa no šajā periodā pārdotajām ceļojumu polisēm ir saistītas ar ziemas aktīvo atpūtu – slēpošanu un snovbordu, biežāk apmeklētās valstis nolūkā baudīt ziemas priekus – Austrija un Itālija,” stāsta Ritvars Heniņš, ERGO Risku parakstīšanas departamenta vadītājs.

To, ka tieši ziemas sporta veidi ir populārākais ceļojumu mērķis gada pirmajos mēnešos, apliecina arī fakts, ka biežāk izplatītās traumas, kas tiek gūtas ceļojumu laikā ziemas sezonā, ir roku un plecu traumas, dažādi lūzumi un kāju traumas.

ERGO speciālisti lēš, ka salīdzinoši daudzi – aptuveni ceturtā daļa ceļotāju – joprojām riskē doties ceļojumos bez apdrošināšanas, tāpēc atgādina, ka iepriekš nekad nevar paredzēt visas situācijas, kas var rasties dažādu apstākļu dēļ. “Veselības stāvokļa pasliktināšanās, traumas, medicīniskie izdevumi, nelaimes gadījumi, bagāžas bojājumi vai nozaudēšana, avioreisa kavēšanās vai atcelšana ir visbiežākie gadījumi, kuriem iestājoties, jārēķinās ar neparedzētiem papildu izdevumiem, ko vajadzēs segt no personīgiem līdzekļiem, ja nebūs iegādāta ceļojumu apdrošināšana,” uzsver Ritvars Heniņš.

ERGO praksē līdz šim lielākās izmaksātās atlīdzības ceļojumu apdrošināšanā ir 50 000 eiro par negadījumu Igaunijā ar mototransportu, kā rezultātā iestājās invaliditāte, kā arī 30 435 eiro par negadījumu Kiprā, kad iegūta dekompresijas slimība nirstot.

0