Ļaunprātīgi nodedzina dārzeņu noliktavas vairāk nekā pusmiljona eiro vērtībā

Pievienoja:

If_Logo_ar_saukli_MELNS_transparents_small

Šī gada 10. maijā Lēdmanes novadā uzņēmumam “Lēdmanes lauki” piederošajās dārzeņu noliktavās izcēlās plašs ugunsgrēks. Postošajā ugunsgrēkā pilnībā nodega divas dārzeņu noliktavas, kā arī saldēšanas iekārta un dārzeņu uzglabājamie konteineri 650 000 eiro vērtībā. Noliktavas ražas uzglabāšanai izmanto dārzeņu audzēšanas kooperatīva “Baltijas dārzeņi” biedri. Izmeklēšana vēl turpinās, taču, lai uzņēmums pagūtu sagatavoties rudens ražas novākšanas sezonai, If Apdrošināšana dārzeņu audzētājiem atlīdzinājusi zaudējumus, izmaksājot pēdējos trīs gados lielāko apdrošināšanas atlīdzību – 650 000 eiro.

Ugunsgrēku Lēdmanes pagastā ugunsdzēsēji dzēsa 11 stundu. Ieradušies notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg divas lielas noliktavas 1250 un 600 kvadrātmetru platībā un starp tām novietotie konteineri 40 kvadrātmetru platībā.

“Uzsākot ugunsgrēka izcelšanās apstākļu izmeklēšanu, tika secināts, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana. Kaut arī vainīgās personas vēl nav atrastas, If Apdrošināšana, ievērojot noslēgto apdrošināšanas līgumu, jau ir atlīdzinājusi ugunsnelaimes radītos zaudējumus. Lai gan uzņēmumam nodarītie zaudējumi ir visai ievērojami, mēs atlīdzības izmaksu izskatījām pēc būtības un ātrā termiņā, izprotot uzņēmuma darbības specifiku: jau rudenī sākas jaunās dārzeņu ražas novākšana, un ir vajadzīgas noliktavas, kur šo ražu uzglabāt,” stāsta If Apdrošināšanas Īpašuma atlīdzību grupas vadītāja Una Vilgerte.

“Maija sākumā piedzīvojām uzņēmuma vēsturē lielāko ugunsnelaimi, kas būtiski apdraudēja mūsu iespējas rudenī būt gataviem jaunās ražas uzglabāšanai. Lai gan vainīgie joprojām nav noskaidroti, tagad mums būs finanšu līdzekļi, lai nekavējoties ķertos pie jaunu noliktavu būvniecības. Plānojam, ka pēc operatīvās, lietišķās un profesionālās visu iesaistīto pušu sadarbības noliktavas būs gatavas divu mēnešu laikā. Esam pateicīgi par sniegto atbalstu gan apdrošināšanas ekspertiem, gan mūsu juridiskajam pārstāvim – zvērinātam advokātam Kārlim Tračumam no zvērinātu advokātu biroja “U. Grūbe un A. Strautiņš”,” stāsta kooperatīvās sabiedrības “Baltijas dārzeņi” valdes priekšsēdētājs Kaspars Brunovskis.

Par kooperatīvo sabiedrību “Baltijas dārzeņi”
KS “Baltijas dārzeņi dibināta” 2005. gadā. Kooperatīvā ir 17 biedru. 2015. gadā kooperatīvā sabiedrība realizēja 22 tūkstošus tonnu dārzeņu un tās neto apgrozījums bija 21 023 273 eiro. Nozīmīgākās kooperatīva biedru siltumnīcu saimniecības atrodas Mārupē, Jēkabpilī, Cēsīs, Lēdmanes pagastā un Iecavā. Lauka kultūras tiek audzētas Salaspils novadā, Mārupes novadā, Lēdmanes pagastā, Iecavas un Bauskas pusē.

Informāciju sagatavoja:
Daiga Bluķe,
If Apdrošināšanas komunikācijas vadītāja
e-pasts: daiga.bluke@if.lv

0