LV EN
Menu
Vai tev visi vadiņi kārtībā? – LAA festivālā LAMPA  aicina uz sarunu par elektrodrošību

Vai tev visi vadiņi kārtībā? – LAA festivālā LAMPA aicina uz sarunu par elektrodrošību

01.07.2024

2023. gadā Latvijā VUGD nācās dzēst 6401 ugunsgrēku, un trešā daļa no tiem plosīja dzīvojamās mājas – cilvēki zaudēja pajumti, faktiski visu dzīvi. Tas vēl nav viss – ugunsgrēkos gāja bojā 68 cilvēki. Tieši dzīvojamās mājās notiek lielākā daļa traģisko ugunsgrēku, kuros iet bojā un cieš cilvēki.

Nedaudz vairāk kā piekto daļu visu ugunsgrēku izraisa problēmas ar elektrību – nedroša elektroinstalācija, savu laiku nokalpojušas, bojātas elektroierīces un nepareiza ierīču lietošana.

Latvijā acīmredzami ir problēmas ar elektrodrošību, piemēram, ir spēkā noteikums, ka elektroinstalācijas pārbaudi jāveic sertificētiem speciālistiem reizi 10 gados. Taču par šādu prasību zina neliela sabiedrības daļa, un vēl mazāka daļa veic šīs pārbaudes.

Domāt un diskutēt par šiem jautājumiem Latvijas Apdrošinātāju asociācija (LAA) aicina sarunu festivālā LAMPA piektdien, 5. jūlijā plkst. 17:00–18:00 uz skatuves SPULDZE, kur notiks diskusija “Vai tev visi vadiņi kārtībā?”.

Diskusijā piedalīsies Jānis Abāšins, LAA prezidents, Artūrs Šmats, AS “Sadales tīkls” Elektrozinību mācību vadītājs, Dzintars Lagzdiņš, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks un Ģirts Beikmanis, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs. Sarunu vadīs Latvijas Radio programmu vadītāja Arta Skuja.

LAA prezidents Jānis Abāšins: “Mūsu sarunai Lampā ir divi mērķi – pirmkārt, meklēt praktiskus ieteikumus un idejas, kā cilvēkus informēt par ugunsdrošības prasībām, saprast, kāds ir pašreizējais regulējums un vai tajā nepieciešami uzlabojumi. Taču daudz vairāk no svara ir iekustināt klausītāju domāšanas procesu, lai viņi aiziet mājās un apdomā, vai mani un manu tuvinieku vadiņi ir kārtībā un neapdraud dzīvības?”

Vairāk par pasākumu https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2638

Atpakaļ