Padomi, kā parūpēties par sava suņa drošību svētku uguņošanas laikā

Pievienoja:

Katru gadu pēc Jaunā gada svinībām masu mēdijos dzirdām vai lasām palīgā saucienus pazudušu mājas mīluļu, pārsvarā suņu, meklēšanā. Dažkārt pašu saimnieku nevērība vai pieredzes trūkums rada liekus pārdzīvojumus, ko sapratīs ikviens, kura mīlulis kādreiz ir pazudis.

Par to, kā parūpēties par saviem mīluļiem svētku laikā, stāsta dzīvnieku patversmes “Labās mājas” darbiniece Linda Zirdziņa: “Svētku uguņošanas laikā pazūd vai aizmūk ievērojami lielāks dzīvnieku skaits nekā ikdienā. Statistiku gan nekad neesam vākuši, bet lasot saimnieku sludinājumus par svētku laikā pazudušajiem mīluļiem un sagaidot saimniekus patversmē, kad tie ierodas pēc saviem dzīvniekiem, redzam, ka šī problēma ir aktuāla katru gadu”.

Padomi, kā nodrošināt suņa drošību un labsajūtu uguņošanas laikā:

  • saimniekiem būtu savam mīlulim jānodrošina pēc iespējas klusāka un drošāka vieta, kur patverties uguņošanas laikā. Lai arī iekštelpās dzīvnieks nepazudīs, būtu vairāk jādomā, kā samazināt dzīvniekam diskomfortu, piemēram, ieslēgt mūziku, lai novērstu uzmanību no ārā notiekošā;
  • ja paši dodaties ārā baudīt uguņošanu, bet suni atstājat mājās vienu pašu, vēlams novākt visus priekšmetus, ko dzīvnieks satraukumā var saplēst un pēc tam savainoties, kā arī jāatstāj ūdens pietiekamā daudzumā, jo pēc stresa suns daudz dzer;
  • jāpārbauda durvis, žogs un citas vietas, lai sunim nebūtu iespēju bailēs aizbēgt;
  • dodoties pastaigā, suns var nobīties, tāpēc 31.decembrī pastaigu laiks maksimāli jāsaīsina un pirms pastaigas jāpārliecinās, vai suņa kakla siksnai ir pievienota norāde par saimnieku un jānodrošina, lai suns ir mikročipēts;
  • konsultējoties ar veterinārārstu, var savlaicīgi dot nomierinošus medikamentus;
  • nekādā gadījumā suni nevajag ņemt līdzi uz uguņošanu, pat, ja mums šķiet, ka suns nebaidās. Tas ir baudījums cilvēka acīm, suns no tā negūst nekādu prieku.

“Runājot par suņu uzvedību, tajās milzu bailēs, kas, suņaprāt, ir nāves briesmas, suns skrien neatskatoties, nereaģējot uz saimnieka komandām, tāpēc ir liels risks pakļūt zem auto, apdraudot kā sevi, tā arī citus satiksmes dalībniekus. Suns var noskriet ļoti lielus attālumus un vairs neatrast ceļu mājup”, stāsta L. Zirdziņa. Pēdējo gadu laikā Baltikums Vienna Insurance Group ir saņēmis vairākus atlīdzības pieteikumus par satiksmes negadījumiem, ko izraisījuši aizbēguši vai klejojoši suņi.

Lai svētki un arī pēc svētku laiks būtu tikai pozitīvu lietu piepildīts, Baltikums Vienna Insurance Group iesaka ieklausīties dzīvnieku speciālistu padomos un būt atbildīgiem pret saviem mīluļiem.

Novēlam visiem drošus un mierīgus svētkus!

Par Baltikums Vienna Insurance Group:
Kopš 2015.gada jūlija “Baltikums Vienna Insurance Group” AAS ietilpst Vienna Insurance Group (VIG) grupā. VIG ir vadošais apdrošinātājs Austrijā, kā arī Centrālajā un Austrumeiropā. 50 apdrošināšanas sabiedrības, kas atrodas 25 valstīs, veido koncernu ar senām tradīcijām un stabilu tirgu, nodrošinot ciešu sadarbību ar klientiem.

0