Padomi, lai svētku dekorācijas nekļūtu par nelaimes iemeslu

Pievienoja:

Tuvojas dažādu svētku laiks – pavisam tuvu ir Lāčplēša diena 11.novembrī, valsts dzimšanas diena 18.novembrī, kā arī pamazām tuvojas Adventes laiks, kad gandrīz katrā māja tiek rotāta ar adventes vainagu un svecēm. Tā ir skaista tradīcija, kas reizēm mēdz izraisīt ugunsnelaimes.

Lai svētki saistītos tikai ar pozitīvām emocijām, ir laikus jāpadomā gan par savu, gan sava īpašuma drošību. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotie statistikas dati liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā Latvijā gadā vidēji izcēlušies 10 tūkstoši ugunsgrēku, no kuriem apmēram 3000 gadījumos ugunsnelaime izcēlās dzīvojamā sektorā.

Jūsu drošībai un sirdsmieram “Baltikums Vienna Insurance Group” AAS, konsultējoties VUGD, iesaka ievērot dažus pamatnoteikumus, lai izvairītos no iespējamās ugunsnelaimes, kas var izcelties dedzinot sveces un izvietojot svētku dekorācijas:

  • neatstājiet degošās sveces bez uzmanības ne mirkli, īpaši dodoties prom no mājām vai ejot gulēt;
  • svecēm jāatrodas bērniem un mājdzīvniekiem neaizsniedzamā vietā;
  • nenovietojiet sveces citu siltuma avotu tuvumā, piemēram, televizoriem, krāsnīm, kamīniem;
  • nenovietojiet sveces audumu, aizskaru vai mēbeļu tuvumā;
  • vienmēr turiet sveci uz nedegošas un stabilas virsmas.

Un vēl – noteikti pārrunājiet ugunsdrošības jautājumus savā ģimenē, īpaši ar bērniem. Sargiet sevi, savus tuvos un savu īpašumu!

Informācijai: Kopš 2015.gada jūlija “Baltikums Vienna Insurnce Group” AAS ietilpst Vienna Insurance Group (VIG) grupā. VIG ir vadošais apdrošinātājs Austrijā, kā arī Centrālajā un Austrumeiropā. 50 apdrošināšanas sabiedrības, kas atrodas 25 valstīs, veido koncernu ar senām tradīcijām un stabilu tirgu, nodrošinot ciešu sadarbību ar klientiem. Apdrošināšanas sabiedrības iekļaušanās šajā koncernā paver jaunas attīstības iespējas Latvijā un pieredzi starptautiskajā tirgū.

0