Palīdzība uz ceļa autovadītājiem visbiežāk nepieciešama dzinēja un akumulatora darbības traucējumu dēļ

Pievienoja:

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati par autovadītājiem sniegto palīdzību uz ceļa janvārī liecina, ka šogad, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, par 7% samazinājies izsaukumu skaits akumulatora darbības traucējumu dēļ. Savukārt biežākā tehniskā ķibele nemainīgi ir dzinēja darbības traucējumi, ar ko saistīti 22% no visiem izsaukumiem.

 

BALTA dati par autovadītājiem sniegto palīdzību uz ceļa šī gada janvārī liecina, ka visbiežākās tehniskās nebūšanas saistītas ar dzinēja (22%) un akumulatora (19%) darbības traucējumiem. Tomēr vienlaikus pozitīvi vērtējams fakts, ka izsaukumu skaits akumulatora darbības traucējumu dēļ samazinājies par 7%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, savukārt par 3% pieaudzis pieteikto negadījumu skaits elektronikas darbības traucējumu dēļ.

 

„Gada sākumam raksturīgas ir zemas gaisa temperatūras, tāpēc sagaidām, ka šajā periodā palielināsies izsaukumu skaits, kas saistīti ar akumulatora darbības traucējumiem. Šādu izsaukumu skaita samazinājums vērtējams ļoti pozitīvi, un tas var būt saistīts gan ar siltākiem laikapstākļiem, gan autovadītāju rūpēm par savu spēkratu, laikus sagatavojoties ziemas sezonai,” komentē Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs. Salīdzinoši bieži – 9% gadījumu – autovadītāji saskārušies ar caurdurtām riepām, savukārt 7% gadījumu tehniskā palīdzība saistīta ar ceļu satiksmes negadījumiem. Apdrošinātājs norāda, ka reizēm palīdzība uz ceļa nepieciešama arī autovadītāja neuzmanīgas rīcības dēļ, piemēram, beigusies vai iepildīta nepareiza degviela, salonā ieslēgtas atslēgas u.c.

 

SIA „Mūsu Motors Rīga” Virsbūvju remontdarbnīcas vadītājs Uldis Jirgensons dalās pieredzē: „Rudens un pavasara sezonā vairāk pieteikumu ir arī par auto riepu bojājumiem, jo šajos gadalaikos nereti ceļu stāvoklis pasliktinās. Ļoti reti saņemam ziņu, piemēram, par elektonikas darbības traucējumiem, kas liecina, ka autovadītāji tomēr lielākoties ir parūpējušies par saviem transportlīdzekļiem un seko līdzi auto tehniskajam stāvoklim.”

 

Janvārī visbiežāk tehniskā palīdzība nodrošināta Volkswagen, BMW, Audi, Nissan un Volvo zīmola automašīnu īpašniekiem.

 

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA pakalpojumu „Palīdzība uz ceļa” nodrošina sadarbībā ar Latvijas Automoto biedrību (LAMB), un kopš 2016. gada vidus šis pakalpojums arī OCTA polises klientiem tiek piedāvāts trīs dažādos segumos.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,4 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

Zane Ieviņa
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 20 283 764
E-pasts: zane.ievina@prae.lv

0