Par 50% palielinājušās automašīnu zādzības

Pievienoja:

2017. gada pirmajos četros mēnešos par 50% palielinājies nozagto apdrošināto auto skaits, salīdzinot ar šo pašu laika posmu pirms gada, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) dati.

Ja 2016. gada pirmajos četros mēnešos Latvijā tika nozagtas 83 apdrošinātas automašīnas, tad šogad – jau 125. Gandrīz puse (58) no nozagtajām automašīnām bija aprīkotas ar t.s. “Keyless Go” jeb bezatslēgu iedarbināšana sistēmu.

“Lai arī populārāko zagto auto tops ir nemainīgs, jaunums ir tādu iepriekš zagļu vidū nepopulāru auto marku zādzības kā Nissan, Hyundai un Subaru, kam ir piepulcējušies arī KIA un Renault. Diemžēl tehnoloģiju progress autoražotāju vidū, aprīkojot tās ar autovadītājiem ērto start-stop bezatslēgu iedarbināšana sistēmu, iet roku rokā ar auto zagļu tehnoloģiskajām iemaņām šīs sistēmas uzlauzt un nelikumīgi piesavināties svešo transportlīdzekli”, saka Jānis Abāšins, LAA Prezidents.

LAA aicina autovadītājus konsultēties gan ar autoražotāju pārstāvjiem, gan apdrošinātājiem par iespējām un nepieciešamību šīs automašīnās aprīkot ar papildus pret aizdzīšanas u.c. drošības sistēmām.

Biežāk zagto apdrošināto auto statistika laika posmā no 2017. gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim.

BMW 44
Toyota 15
VW 12
Audi 9
Nissan 9
Hyundai 8
Subaru 8

 

Plašāka informācija:
Sandija Šaicāne
Latvijas Apdrošinātāju asociācija
Tālr.: 67360898, e-pasts: office@laa

0