Pavasarī pieaug bērnu nelaimes gadījumu skaits

Pievienoja:

Iestājoties pavasarim, pieaug saņemto pieteikumu skaits par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni. Salīdzinot ar rudens un ziemas periodu, 25% no pieteiktajiem nelaimes gadījumiem pavasarī traumu ir guvuši bērni, – tā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO dati. 

Biežākās traumas, ko bērni parasti gūst pavasarī, ir dažādi sasitumi, ceļgalu traumas, smadzeņu satricinājumi. “Nelaimes gadījumiem katru gadu novērojams sezonāls raksturs. Arī gūto traumu veids ir atkarīgs no gadalaika. Ziemā tie galvenokārt ir kāju un roku lūzumi, smagi ķermeņa sasitumi, kas gūti ziemas sporta nodarbēs. Vasarā dažādas traumas bieži tiek gūtas, braucot ar velosipēdu. Pēdējos gados arvien biežāk – uz batuta. Smagi sasitumi un kaulu lūzumi tiek gūti uz un pie šūpolēm. Tuvojas Lieldienas, un šūpošanās ir viens no svarīgākajiem svētku rituāliem, tāpēc aicinām cilvēkus būt uzmanīgiem un īpaši pieskatīt savus bērnus,” norāda Ivars Vismanis, ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors.

ERGO dati liecina, ka bērnu traumatismam kopumā ir tendence pieaugt – ja 2012. gadā no visiem nelaimes gadījumu pieteikumiem 16% bija cietuši bērni vecumā līdz 18 gadiem, tad 2014. gadā tie jau bija 23%.

Arī aizvadītajās skolēnu pavasara brīvdienās saņemti vairāki pieteikumi par negadījumiem, kuros cietuši bērni. “Īpaši pēc ziemas bērni ir noilgojušies pēc saviem velosipēdiem, skrituļslidām, skrejriteņiem. Silto laika apstākļu dēļ viņi vairāk laiku pavada svaigā gaisā, tiekas ar draugiem pagalmā. Arī apģērbs kļūst plānāks, līdz ar to mazāk pasargā kritiena gadījumā,” skaidro Ivars Vismanis.

Tāpēc ERGO speciālisti atgādina – tuvojoties vasaras brīvlaikam, vecākiem būtu vērts pārliecināties ne tikai par bērna velosipēda tehnisko stāvokli, bet arī pārbaudīt, vai, piemēram, ķiveres, ceļu un elkoņu aizsargi pēc ziemas ir lietošanas kārtībā un vai bērns no tiem nav izaudzis. Ap 20% ERGO saņemto pieteikumu par nelaimes gadījumos cietušajiem bērniem ir saistīti tieši ar velobraukšanu un bez atbilstoša aizsargekipējuma gūtās traumas ir daudz nopietnākas.

0